Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

termin przydatności do spożycia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • imap31
    Junior
    • 03-2012
    • 26

    termin przydatności do spożycia

    Mam pytanie czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z piwami po terminie "najlepiej spożyć do..."
    Napotkałem niedawno sklepik gdzie sprzedawane są piwa z ultrakrótkimi terminami przydatności w nieco obniżonej cenie i zastanawiam się czy je kupować. Nie chodzi mi tu o oszczędność, a jedynie o "niemarnowanie" naszego ulubionego napoju. Poza tym sklepik (niestety) nie narzeka na nadmiar klientów, więc pewnie ucieszy ich, że sprzedadzą to co im zalega w dobre ręce (tudzież gardło).

    Będę wdzięczny za wszelakie opinie w temacie
    Jedno piwo jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Tutaj bardzo dużo zależy jakie to piwo. Piwa o wysokim ekstrakcie np. Portery można pić wiele lat po terminie spożycia. A Viva Hell z Gościszewa nie zaryzykowałbym nawet tydzień po wyjściu z browaru
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • imap31
      Junior
      • 03-2012
      • 26

      #3
      Mają tam sporo ciemnych Bernardów (dodatkowa gratka bo w butelkach z zamknięciem) i kilka pszenicznych
      Jedno piwo jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika imap31 Wyświetlenie odpowiedzi
        Mają tam sporo ciemnych Bernardów (dodatkowa gratka bo w butelkach z zamknięciem) i kilka pszenicznych
        Kup po jednym, spróbuj, jak będzie ok to rób zapasy
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • imap31
          Junior
          • 03-2012
          • 26

          #5
          Nie mogłem się powstrzymać i kupiłem. Całkiem "świeży" ten Bernard. Coś czuję, że wzbogacę swoją piwniczkę a i butelki się przydadzą (mam zamiar uwarzyć coś swojego niedługo)
          Jedno piwo jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło

          Comment

          • ucho
            Senior
            • 05-2010
            • 500

            #6
            Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

            Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

            Comment

            • noodles
              Senior
              • 09-2005
              • 700

              #7
              Wiele zależy od tego w jakich warunkach piwo było przechowywane. Można trafić na piwo bez wad po terminie a można kupić piwo zepsute z nieprzekroczonym terminem przydatności.
              Moja kolekcja podstawek

              Comment

              • imap31
                Junior
                • 03-2012
                • 26

                #8
                Dzięki za linki do tematu. Jakoś nie mogłem tego znaleźć. Proponuje przenieść dyskusję. Ja już stąd zmykam i dalsze wywody będę przedstawiał w jednym z powyższych tematów.
                Jedno piwo jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎