Pokaz i degustacja piwa

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DawidF
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2011.10
    • 8

    Pokaz i degustacja piwa

    Witam wszystkich forumowiczów. Jestem pracownikiem placówki muzealnej. W styczniu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej browarnictwu. Podczas otwarcia zostanie przeprowadzony pokaz warzenia piwa przez piwowara domowego oraz degustacja (już wcześniej uwarzonego piwa). Moje pytanie brzmi, czy muszę mieć jakieś pozwolenia na darmową degustację, poczęstunek?Czy piwo takie musi być akcyzowane?
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19244

    #2
    Akcyzę odprowadzają podmioty gospodarcze tytułem należności za wprowadzenie do obrotu uwarzonego piwa. Piwowarstwo domowe, a z takim mniemam mamy w tym przypadku do czynienia jest zwolnione z tych należności z pewnymi warunkami.

    Tutaj jest nadal aktualna (mimo zmiany ustawy i dyrektywy) wykładnia w tej materii, czyli odpowiedź podsekretarza stanu.
    Last edited by e-prezes; 2012-11-07, 23:35.

    Comment

    • DawidF
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2011.10
      • 8

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
      Akcyzę odprowadzają podmioty gospodarcze tytułem należności za wprowadzenie do obrotu uwarzonego piwa. Piwowarstwo domowe, a z takim mniemam mamy w tym przypadku do czynienia jest zwolnione z tych należności z pewnymi warunkami.

      Tutaj jest nadal aktualna (mimo zmiany ustawy i dyrektywy) wykładnia w tej materii, czyli odpowiedź podsekretarza stanu.

      Dziękuję za precyzyjną odpowiedź...czyli wnioskuję, że taka degustacja piwa uwarzonego metodą domową mogłaby się odbyć podczas pokazu...a jeśli ktoś dostałby problemów żołądkowych po degustacji?Czy wtedy jestem narażony na jakieś sankcje ze strony Sanepidu?

      Comment

      • e-prezes
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2002.05
        • 19244

        #4
        Sanepid to nie moja działka, ale wydaje mi się, że Sanepid kontroluje podmioty gospodarcze świadczące usługę gastronomiczną. W/w impreza ma więcej wspólnego z organizowanym w domu weselem lub chrzcinami, czyli każdy uczestnik może skarżyć Was z powództwa cywilnego. Zresztą obecność na tej imprezie nie zobowiązuje do żadnych degustacji.

        Comment

        • DawidF
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2011.10
          • 8

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
          Sanepid to nie moja działka, ale wydaje mi się, że Sanepid kontroluje podmioty gospodarcze świadczące usługę gastronomiczną. W/w impreza ma więcej wspólnego z organizowanym w domu weselem lub chrzcinami, czyli każdy uczestnik może skarżyć Was z powództwa cywilnego. Zresztą obecność na tej imprezie nie zobowiązuje do żadnych degustacji.

          Dziękuje zatem za sprecyzowanie...informację o wymogu akcyzy otrzymałem od pewnego prawnika, który był święcie przekonany, że taka darmowa degustacja w ramach otwarcia wystawy jest zła i może ponieść za sobą prawne konsekwencjeDlatego wolałem zadać pytanie na profesjonalnym forum....swoją drogą znajomy piwowar powiedział mi, że podczas spotkań piwowarów czy tez konkursów piwnych leje się piwko uwarzone metoda domową i nikt nikogo nie pyta o akcyzę.

          Comment

          Przetwarzanie...