Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porter Ciechana 3 lata leżakowany.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • canigggia
    Senior
    • 10-2009
    • 451

    #61
    wszystko jest tyle warte ile gotów jest za nie zapłacić klient. Skoro 2000 sztuk Ciechana Grudniowego rozeszło się w trymiga, to znaczy, że aż tak drogi nie był. Choć biorąc pod uwagę, że to tylko litr piwa to, faktycznie drogo. Ja sam kupiłem jedną butelczynę tego grudniowego, mimo iż uważam, że to drogo za litr piwa. Jakkolwiek, gdy wezmę pod uwagę, że Ciechan wypuszcza takie piwo raz na 12 miesięcy, więc 75 PLN (tyle zapłaciłem za komplet + wysyłkę) daje mi 6,25 PLN miesięcznie, co już nie jest wielkim miesięcznym wydatkiem. Niefortunne jest tylko to, że przypada to na grudzień, miesiąc świąt, Mikołajek, Sylwestra i także fakt, że piwo jubileuszowe było plebejskie, a grudniowe jest luksusowe, takie jakie winno być jubileuszowe.
    Browarnik Tomek
    TomCani

    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
      wszystko jest tyle warte ile gotów jest za nie zapłacić klient.
      Słusznie. Ja np. jestem gotów zapłacić za ten zestaw 30 złotych, a butelkę za dychę opchnę Dadkowi. Tylko musimy na większym piwku się spotkać.

      Comment

      • wsaczuk
        Senior
        • 09-2009
        • 182

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Balesss Wyświetlenie odpowiedzi
        P.S.
        Browar nie daje nam nic wyjątkowego: żąda wysokiej ceny. Mam zatem prawo pytać co jest takiego wyjątkowego w tym piwie, że tak bardzo podrożało.

        Pozdrawiam.
        chociażby 4% różnicy ekstraktu, co jest już daje prawie 40 groszy więcej, plus drożdże będą surowce i energia do gotowania, bo to już wartości ekstraktu gdzie jest coraz trudniej. Tak gęste piwa powodują potem większe problemy na całej linii produkcyjnej. Poza tym gęstszego piwa wychodzi zwykle mniej niż normalnego, więc i koszty pracy są większe.

        Comment

        • MLT
          Senior
          • 12-2003
          • 1045

          #64
          Nie orientuje sie ktos czy porter dotarł juz do punktów odbioru? I drugie pytanie czy ktoś zna numer telefonu do punktu odbioru w Łomiankach na Kolejowej 400?

          Comment

          • giudice
            Gość
            • 07-2005
            • 231

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wsaczuk Wyświetlenie odpowiedzi
            chociażby 4% różnicy ekstraktu, co jest już daje prawie 40 groszy więcej, plus drożdże będą surowce i energia do gotowania, bo to już wartości ekstraktu gdzie jest coraz trudniej.
            Mógłbyś napisać jakoś bardziej dostępnie dla odbiorcy?

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie orientuje sie ktos czy porter dotarł juz do punktów odbioru? I drugie pytanie czy ktoś zna numer telefonu do punktu odbioru w Łomiankach na Kolejowej 400?
            Ja dostałem informację, że zostanę powiadomiony poprzez pocztę elektroniczną, kiedy zestaw dotrze do wskazanego przeze mnie punktu odbioru osobistego.
            Ma to nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

            Comment

            • MLT
              Senior
              • 12-2003
              • 1045

              #66
              Dzieki za info.

              Comment

              • wsaczuk
                Senior
                • 09-2009
                • 182

                #67
                przy mocniejszym piwie wszystko jest droższe - trzeba więcej słodu i to nie tak ze na piwo 22% ekstraktu dwa razy więcej niż na piwo 11% tylko ponad 2 razy więcej. Droższa jest akcyza bo wyższy ekstrakt. Kadź zacierna może przyjąć określoną ilość słodu - która zwykle starcza na zrobienie pełnej warki piwa produkowanego zazwyczaj - piwa mocnego wyjdzie sporo mniej, albo będzie trzeba kręcić drugą warkę - wyższe koszty pracy. Takie piwo jest lepkie więc gorzej się filtruje. 3 lata pakowania kasy w energię do chłodzenia zbiorników. Zobaczcie że każda z tych butelek została prawdopodobnie ręcznie oklejona, zapakowana w karton. Ktoś też musi tę akcję rozsyłania butelek po tych kilku punktach za co wszystko trzeba zapłacić.

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  #68
                  To wszystko nie usprawiedliwia takiej ceny.
                  Pierwszy porter Ciechana leżakowany i butelkowany w kamionce z numerem też był za drogi w stosunku do tego co oferował.
                  Ale jeśli klient jest skłonny wydać tyle pieniędzy na piwo, to niekoniecznie znaczny, że jest ono obiektywnie tyle warte. Poczekajmy na oceny piwa.
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • Balesss
                    Member
                    • 09-2012
                    • 54

                    #69
                    Twoje tłumaczenia mnie przekonują. Naprawdę. Takiego objaśnienia się spodziewałem ze strony browaru a dostałem "gadkę" o droższym paliwie. Tym samym potraktowano mnie lekceważąco.
                    No ale pora kończyć tę dyskusję nad ceną. Mam jednak nadzieję, że jeżeli Pinta pokusi się na taki "wyskok", to potraktuje klientów trochę poważniej.
                    Życzę wszystkim dużych wrażeń przy porterze, najlepiej zapijając karpia :-)

                    Pozdrawiam.

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
                      To wszystko nie usprawiedliwia takiej ceny.
                      Tak mówisz? A możesz mi wyliczyć jaka cena byłaby usprawiedliwiona?
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #71
                        Cena jest absurdalna, bronić jej będą Ci dla których "prestiż" i chęć nie wiem "bycia lepszym" jest ważniejsza od trzeźwej oceny. Żadne piwo nie jest warte takich pieniędzy. Po prostu.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #72
                          A żaden samochód nie jest więcej wart niż 60 tyś PLN. Po prostu.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #73
                            Nie do końca trafione porównanie, bo 60 tyś. to dolne rejony cen nowych samochodów, a 60 zł to górne rejony cen piwa.

                            Comment

                            • Makaron
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 2107

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Cena jest absurdalna, bronić jej będą Ci dla których "prestiż" i chęć nie wiem "bycia lepszym" jest ważniejsza od trzeźwej oceny. Żadne piwo nie jest warte takich pieniędzy. Po prostu.
                              Piwo jest warte tyle ile jest w stanie zapłacić klient. Twoja percepcja wartości tego piwa może być inna niż na przykład bogatego właściciela firmy. Dla jednych będzie to dużo, dla innych mało.
                              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                #75
                                Od czapy jest ustalanie granicy cenowej w oderwaniu od wszelkich realiów i okoliczności. Bo tak ma być, bo ja tak uważam. Wsaczuk wypisał powody które mogą wygenerować wyższe koszty ale nie, to żaden argumant. Piwo to jest napój codzienny i choćby miało 28 Blg, refermentowane było drożdżami winnymi i leżakowane przez 3 lata w beczkach po cognacu to i tak ma kosztować max 6 zł. I tej bariery nie przeszkoczymy, trzeba się uśmiechnąć, spojrzeć z politowaniem i powiedzieć: "tak Vanpurz, tak, wszystko bęzie dobrze..."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎