Blogówka

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19243

    Kto to jest Tapster i o kulturze picia piwa u Tomasza Gebla na blogu Piwne Podróże;
    U Chmielobrodego seria wywiadów z piwowarami znanych polskich browarów rzemieślniczych w cyklu Spowiedź piwowara;
    Tomasz Janiak, czyli browarnik Tomek z wizytą w dawnym browarze Jurand. Także o planach wskrzeszenia tej marki;
    Jak zwykle ciekawie i rzeczowo Dawid Siedlecki na blogu Browar Paragraf o podszywaniu się pod browar rzemieślniczy;
    Nawiązując do powyższego Przemek Iwanek na Kraftmagii rozważa czy rzemieślnicze piwa to już 12% rynku;
    Na koniec Piwolucja Łukasza Matusika i dość długi tekst "Nie stać nas mentalnie na piwo".

    aaa i już na sam końcowy koniec trochę już starawy tekst Doroty Chrapek Homebrewing.pl o ostatnim Festiwalu Piwowarów Domowych. Niby nic nadzwyczajnego, ale ciekawe wnioski, które mnie już dawno skłoniły do porzucenia piwowarstwa domowego.
    Last edited by e-prezes; 2019-08-01, 11:38.

    Comment

    • skitof
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2007.11
      • 2478

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
      Jak zwykle ciekawie i rzeczowo Dawid Siedlecki na blogu Browar Paragraf o podszywaniu się pod browar rzemieślniczy;
      Wpis chyba usunięty.

      Comment

      • e-prezes
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2002.05
        • 19243

        Piwo rzemieślnicze w ciągu ostatnich 8 lat zdobyło pewną pozycję na rynku, co zaczęli dostrzegać więksi gracze w tej branży. Co raz częściej w marketach, sklepach czy dyskontach można dostrzec półk…

        Mnie się wyświetla

        Comment

        • skitof
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2007.11
          • 2478

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
          OK. Teraz mam.

          Comment

          • e-prezes
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2002.05
            • 19243

            Autor zmienił ś w linku na s i stąd błąd w pierwszym linku.

            Comment

            • e-prezes
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2002.05
              • 19243

              Dość mocno ekspoloatywany jest teraz wyraz "Tapster" w blogosferze. Tak jakby nie istniał wcześniej Może poszedł jakiś sygnał z działu maketingu... Pewnie ktoś sypnął...

              Kilka słów o piwie zachwala i obrazowo wyjaśnia filozofię piwa. Nigdzie na zdjęciu nie widzę podstawki. W tekście też przeoczyłem. Jakaś ta tapsterska filozofia ułomna.

              PiwnePodróże.pl też o tym. Brak atrybutów.
              Kto jeszcze? Piwolucja w tekżcie "O Tapsterach słów kilka i dlaczego powinniśmy ich szanować" - Tylko dyplom przypiąć! Nawet mogę ręcznie wypisać.

              Comment

              • e-prezes
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2002.05
                • 19243

                Dawno nie zaglądałem na blogi piwne, ale z racji szumu jaki wywołał Heckler z konieczności przejrzałem co dzieje się w blogosferze. Zatem subiektywny przegląd.

                Browarnik Tomek w i o nowym browarze w Bartoszycach;
                Także podróżniczo Beervault o urokach Transylwanii, nie tylko piwnie;
                Chmielokracja o zapomnianym niemieckim stylu piwa;
                Także u Michała recenzja piwnego serialu Netfliksa pod intrygującym tytułem "Brews Brothers. Między ustami, a brzegiem sedesu";
                Łukasz z Piwolucji wspominkowo o kraftowej rewolucji pod tytułem "Nie chciałbym znów jarać się Raciborskim...";
                Dawid z Browar Paragraf przygotował poradnik dla browarów jak znakować etykietę piwa w dobie pandemii;
                Też o pandemii i jak sobie radzi rynek w lajwach u Docenta na polskieminibrowary.pl opowiadają właściciele pubów, sklepów specjalistycznych i browarów;
                Garść aktualności znajdziecie jak zwykle u Jakuba na jego Chmielniku Jakubowym.

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19243

                  Uzupełniająco Piwny Turysta i jego wizyty w browarach (nie zauważyłem, że przeniósł się na FB) oraz Na piwnym szlaku o prohibicji w Polsce międzywojennej.
                  Last edited by e-prezes; 2020-05-10, 10:01.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2002.05
                    • 19243

                    Jeśli ktoś nie śledzi blogów na bieżąco to podrzucam interesujące subiektywnie propozycje namierzone od ostatniego przeglądu:

                    Chmielnik Jakubowy informuje, że Browar Spółdzielczy ma nową warzelnię. Jak oni ją upchali w tym małym browarku? https://www.chmielnik-jakubowy.pl/br...owa-warzelnie/
                    U niego także o tym co podejrzewaliśmy - stan realizacji browaru w Trzemesznie https://www.chmielnik-jakubowy.pl/ko...w-trzemesznie/ oraz inne wieści...
                    Chmielokracja recenzuje sosy Roleski, w tym jeden piwny (tekst nie świeży) https://chmielokracja.pl/porter-whis...raftowe-sosy/;
                    U BeerVaulta dwa teksty pt.: Czeska koncepcja browaru sąsiedzkiego https://thebeervault.blogspot.com/20...iedzkiego.html oraz turystyczne peregrynacje, niekoniecznie piwne w Tajlandii https://thebeervault.blogspot.com/20...i-ekspres.html.

                    Tak w sumie mało i mało piwnie, ale na osłodę szacun dla Maidenowca za fotkę do ostatniego tekstu https://piwnygaraz.pl/foodpairing-dw...-powrotu-mocy/ z kuflem browar.biz!
                    Last edited by e-prezes; 2020-10-17, 20:22.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2002.05
                      • 19243

                      W ramach uzupełnienia...

                      Jak ktoś chce wirtualnie (bo za chwilę realnie to już nie będzie można) zobaczyć nowy Lubrow to u Tomka Gebla na Piwne Podróże podpatrzy.

                      Aktualny Przemek Iwanek z Kraftmagii zastanawia się co w tym zamknięciu można robić i podpowiada, gdzie i jak skorzystać, by wspomóc branżę.

                      Monkey Browar i Bartek Packo w wywiadzie na Kilka Słów o Piwie.

                      A na koniec ciekawa (?!) formuła u Michała Zaborowskiego w Chmielokracji pt. Świadek Koronny. Tym razem pod tytułem "Znaczek który nie sprzedaje piwa".


                      Generalnie publicystyka w blogosferze jakoś się zadekowała, a może już większość przeszła na vlogi i FB? (których dopowiem nie śledzę).

                      Comment

                      • abernacka
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛🥛
                        • 2003.12
                        • 10861

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                        W ramach uzupełnienia...

                        Jak ktoś chce wirtualnie (bo za chwilę realnie to już nie będzie można) zobaczyć nowy Lubrow to u Tomka Gebla na Piwne Podróże podpatrzy.

                        (...)

                        Kto miał ochotę mógł już w kwietniu zobaczyć na moim profilu jak browar wygląda .
                        Last edited by abernacka; 2020-10-26, 15:41.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • e-prezes
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2002.05
                          • 19243

                          Widzisz, bo jak napisałem tych co się przenieśli na FB nie śledzę (regularnie). Masz rację było u Ciebie.ale umknęło mi w facebookowym floodzie.

                          Comment

                          • dlugas
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 2006.04
                            • 4014

                            Gadają o nas https://youtu.be/wGuHqbjShMI
                            Last edited by dlugas; 2021-05-10, 19:52.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              🍺🍺🍺
                              • 2003.02
                              • 12375

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                              Zjawisko przyrodnicze - więdniejący narcyz Kiedyś też promował określenie "kolaboracja", ale w tym temacie się nie chwali

                              Oj.... przypomina mi Lecha Wałęsę - ja, to ja, ja. Zresztą po komentach widzę, że nie tylko mi.
                              Pewnie po fali krytyki nakręcony zostanie odcinek, na temat odbioru i zrozumienia klasyka.

                              Co dalej? Walka MMA z Kazem Marcinkiewiczem?

                              Ktoś się starzeje szybciej niż browar.biz !!!

                              Nieskromnie wspomnę, że zanim pod koniec 2013 wynalazł termin "kraft" przez "k", ja już dawno w ramach naukowych doświadczeń gładko wprowadzałem krafty w organizm:



                              Piłem kraftowe piwo, zanim zostało odkryte dla ciemnego polskiego piwnego luda

                              Nigdy nie krytykowałem Go, ale pewna granica została przekraczona... żenady.

                              Comment

                              • kosher
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🥛🥛🥛🥛
                                • 2005.04
                                • 2310

                                Ego Kopyra wybija na wyżyny, ale o to mu chodzi, liczą się przecież w tych czasach odsłony na YT. Miałki materiał nie wystarczy,
                                Dlatego wolę więcej merytoryki niż 3/4 filmu o niczym, a tak to w tych czasach wygląda, przed czy po jego powrocie na kanał piwny.
                                Docent czy Mason bardziej szanują swojego widza, jeszcze nie trzeba ich opłacać ;-)

                                Comment

                                Przetwarzanie...