Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zasada
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    🥛🥛🥛
    • 2007.05
    • 217

    Poznańskie Piwa Świata na Głogowskiej nie zawiodły: Aventinus, Aventinus wymrażany, Hopfenweisse (TAP5) i US z Palatum na półkach, kilka wymrażanych i wędzonych jeszcze na paletach.
    Zrobiłem zakupy, trzeba teraz czekać na spadek temperatury.
    Każde zwierzę koi dotyk
    Blaszony

    Comment

    • leona
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2009.07
      • 5853

      Już byłem przekonany, że ta zima skończy się porażką na tym polu ale wpadł mi w ręce rodzynek, hybrydowy ale wspaniały:

      bardzo dobry wymrażany:

      i jakiś doppelbockowy Frankenstein:

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 2003.02
        • 12365

        Doppelbocki nadają się do dłuższego przetrzymywania. Z doświadczenia wiem, że zyskują bardziej te bardziej ciemne (podobnie jak to mamy w przypadku porterów i risów). Jaśniejszy Bambergator (pity niecałe trzy lata po terminie) mocno się nie zmienił. Z tego co pamiętam Bracki Koźlak Dubeltowy, który był podobny do Bambergatora też mocno się nie zmienił.
        Wiem, że u niektórych w piwnicach można jeszcze spotkać koziołka z Cieszyna
        Attached Files

        Comment

        • Ahumba
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛
          • 2001.05
          • 8986

          Co prawda to nie zima, ale dla zainteresowanych mam chyba dobrą wiadomość.
          W przyszłym tygodniu (najprawdopodobniej), gdy skończy się roggenbier na kranach Bierhalle w Arkadii pojawić się mają tradycyjnie przed świętami kolejno bock a potem doppelbock.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • Warzywo
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            🍼🍼
            • 2016.08
            • 955

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
            Co prawda to nie zima, ale dla zainteresowanych mam chyba dobrą wiadomość.
            W przyszłym tygodniu (najprawdopodobniej), gdy skończy się roggenbier na kranach Bierhalle w Arkadii pojawić się mają tradycyjnie przed świętami kolejno bock a potem doppelbock.
            Świetna wieść.

            Comment

            • leona
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2009.07
              • 5853

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
              Co prawda to nie zima, ale dla zainteresowanych mam chyba dobrą wiadomość.
              W przyszłym tygodniu (najprawdopodobniej), gdy skończy się roggenbier na kranach Bierhalle w Arkadii pojawić się mają tradycyjnie przed świętami kolejno bock a potem doppelbock.
              A ja wczoraj słyszałem, że maibock

              Comment

              • zasada
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                🥛🥛🥛
                • 2007.05
                • 217

                Gzub uwarzył "zwykłego" weizenbocka 16,5BLG.
                Dużo za dużo goździka, brak bananów czy suszonych owoców, duża wodnistość, żadna piana, niemal przejrzysty, wraz z ogrzewaniem wychodził alkohol.
                W sumie smakował jak mało udane piwo dyniowe.
                Pite wczoraj z kranu w poznańskim Ministerstwie na Ratajczaka.
                Chciałem inaugurować jesień a tu bella puppa.
                Last edited by zasada; 18-10-2018, 14:45.
                Każde zwierzę koi dotyk
                Blaszony

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19238

                  A czemu nie w piwo-konkretnie? Ani to zima, ani do końca bock dubeltowy.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2001.02
                    • 23858

                    Wczoraj padło na doppelbocka ze Świńskiego Ryjka warzony w marcu, ale jeszcze mu chwili doleżakowania brakuje. Trzeba zrobić w styczniu
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • zasada
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      🥛🥛🥛
                      • 2007.05
                      • 217

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                      A czemu nie w piwo-konkretnie? Ani to zima, ani do końca bock dubeltowy.
                      Nie znalazłem wątku o tym konkretnym piwie a miałem ciśnienie, żeby coś napisać.
                      No przestrzeliłem, nie mam nic na swoją obronę.
                      Każde zwierzę koi dotyk
                      Blaszony

                      Comment

                      • Lhunbleidd
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2014.06
                        • 196

                        A jest jakiś przyzwoity dubeltowy koźlak, którego można kupić w ogólnopolskich sieciówkach typu Intermarche, Carrefour czy Kaufland? Jakoś nigdy nie miałem większych kontaktów z tym stylem, a zima tuż tuż. Chętnie bym nadrobił.

                        Comment

                        • Cooper
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          🍼🍼
                          • 2002.11
                          • 6055

                          Wątek do zamknięcia. Zimy nie będzie.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            🍺🍺🍺
                            • 2003.02
                            • 12365

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lhunbleidd
                            A jest jakiś przyzwoity dubeltowy koźlak, którego można kupić w ogólnopolskich sieciówkach typu Intermarche, Carrefour czy Kaufland? Jakoś nigdy nie miałem większych kontaktów z tym stylem, a zima tuż tuż. Chętnie bym nadrobił.
                            Pomimo, że nazwa nieco myląca, to takim piwem ogólnodostępnym w sieciówkach jest Koźlak z browaru Herrnbräu:



                            a zima już niebawem

                            Comment

                            • Lhunbleidd
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2014.06
                              • 196

                              Dzięki, widziałem to piwo na półce ale nie piłem. No cóż, nadrobimy...

                              Comment

                              • dlugas
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼
                                • 2006.04
                                • 4014

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
                                Pomimo, że nazwa nieco myląca, to takim piwem ogólnodostępnym w sieciówkach jest Koźlak z browaru Herrnbräu:



                                a zima już niebawem
                                Jedyny sensowny i dobrze dostępny mocniejszy koziołek
                                W jego poziomem jest różnie. Raz fajnie treściwy, aby za jakiś czas był wodnity.

                                Ja kilka przeleżakowałem i sporo zyskiwały. Szły w kierunku porteru bałtyckiego
                                W tesco, PiP, kaufland itp. cena ok 5zł
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...