Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Warzywo
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🍼🍼
    • 2016.08
    • 955

    Piję reedycję cieszyńskiego Koźlaka Dubeltowego. Pyszne i klasyczne piwo.

    Comment

    • zasada
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      🥛🥛🥛
      • 2007.05
      • 217

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo
      Piję reedycję cieszyńskiego Koźlaka Dubeltowego. Pyszne i klasyczne piwo.
      Tak jest!
      Właśnie spijam ostatnią butelkę z trzech kupionych jesienią 2018 i w odróżnieniu od pierwszej wypitej zaraz po zakupie po raz drugi mam wrażenie picia piwa bardzo dobrego, pelnego, ułożonego. Czy ktoś podziela to przekonanie, że prosto ze sklepu był słabiutki, płaski i nieułożony, czy tylko ja mam takie wrażenie?
      Wcześniej wypiłem 0,3 swojego koźlaka podwójnego z pszenicą (według BYO przepisu na klon Aventinusa). Ani trochę podobne do oryginału ale smaczne.
      Każde zwierzę koi dotyk
      Blaszony

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 2003.02
        • 12365

        Też sięgnąłem. Alkohol trochę gryzie, ale już czuć, że czas wygładził to piwo (edycja 2018) i pije się sympatycznie. Nie uważam, że na początku było słabiutkie i płaski, ale alkohol trochę "szarpał". Teraz nabrało krągłości, miękkości, czyli poszło w dobrym kierunku.

        Szkoda, że w morzu polskiego kraftu jest to jedyny dubeltowiec jako tako dostępny...

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          🍺🍺🍺
          • 2003.02
          • 12365

          Z dubeltowych nowości:

          Demode czyli kooperacja Łańcuta i Trzech Kumpli.
          Fajna eta, czyżby tak sobie wyobrażali miłośników doppelbocków?

          Demode, czyli nasz doppelbock, uwarzyliśmy w kooperacji z Browarem Łańcut. Podwójny koźlak to piwo z korzeniami w średniowiecznych klasztorach, gdzie miało zapewnić mnichom solidną dawkę pokrzepienia cielesnego w okresach postu. W obecnej chwili jest to piwo kontrrewolucyjne, gdyż pierwsze skrzypce grają w nim posmaki słodowe, chlebowe, a “król” chmiel został zdegradowany do roli statysty. Spróbuj niemodnego koźlaka, przypomnisz sobie, że piwo jest robione …


          dodatkowo informują, że: „król” chmiel został zdegradowany do roli statysty. Oby

          Z bliskiej (bardzo) zagranicy - po niemieckiej stronie Zgorzelca Landskron uwarzył Edition 365



          Ich ciekawe serie limitowane czasami trafiały na polski rynek, choć obecnie chyba żadna hurtownia nie sprowadza tego piwa nasz rynek... mam nadzieję, że może się mylę.

          Comment

          • borsukwroc
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            🍼
            • 2013.02
            • 71

            Piwa Landskrony, przynajmniej we Wrocławiu już wogóle nie uświadczysz, żaden specjalistyczny niema, kupić można tylko w supermarketach w Goerlitz a Doppelbocka tylko w Browarze. Piłem go, fajny klasyczny smak, sorki nie jestem sensorykiem, mi albo smakuje albo nie hehe, a Demode będzie dziś na BBG
            Bock Beer Gallery. 542 osoby lubią to · 44 osoby mówią o tym. Strona o moim ulubionym stylu piwnym, czyli Koźlaku (Bock).

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              🍺🍺🍺
              • 2003.02
              • 12365

              Nowy wizerunek pszenicznych dubeltowych koźlaków Schneider & Sohn.
              W bezpośrednim porównaniu wolę wersję ciemną czyli Aventinusa.
              Attached Files

              Comment

              • Rogerson
                Porucznik Browarny Tester
                • 2012.08
                • 421

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
                Nowy wizerunek pszenicznych dubeltowych koźlaków Schneider & Sohn.
                W bezpośrednim porównaniu wolę wersję ciemną czyli Aventinusa.
                Kupiłeś we Wrocławiu?

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  🍺🍺🍺
                  • 2003.02
                  • 12365

                  Niestety nie. Kupione w Niemczech.

                  Comment

                  • Rogerson
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2012.08
                    • 421

                    Arghhhhh.

                    No nic dzięki za odpowiedź. W takim razie muszę podjechać do Drezna. Tam zaraz na przeciwko dworca jest REWE, w którym mają trochę ciekawych piw, w tym mój ulubiony Tap5.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      🍺🍺🍺
                      • 2003.02
                      • 12365

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson
                      Arghhhhh.

                      No nic dzięki za odpowiedź. W takim razie muszę podjechać do Drezna. Tam zaraz na przeciwko dworca jest REWE, w którym mają trochę ciekawych piw, w tym mój ulubiony Tap5.
                      Piątki dawno nie widziałem u nas, natomiast we wrocławskiej Piwnicy (Szczęśliwa) jest Aventinus Eisbock (dziś widziałem):

                      Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        🍺🍺🍺
                        • 2003.02
                        • 12365

                        Potrójne uderzenie z browaru Faust (doppelbock, eisbock oraz barley wine), który znajduje się w Miltenbergu w Dolnej Frankonii.



                        Chociaż to część Bawarii, ale bliżej stamtąd do Frankfurtu niż do Norymbergi czy Bambergu, nie wspominając o Monachium.

                        Zeszłoroczna edycja pierwszego z w/w piw była liderem mojego zeszłorocznego rankingu dubeltowych koźlaków:

                        Attached Files

                        Comment

                        • Brat_Piwny
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2009.01
                          • 685

                          Zakupione w warszawskim Piwomaniaku dwa podwójne koźlaki: Kloster Scheyern Poculator i Kloster Andechs.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            🍺🍺🍺
                            • 2003.02
                            • 12365

                            Tu i ówdzie dostępny jest Celebrator (Aying). Niezmiennie warte polecenia:

                            Attached Files

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              🍺🍺🍺
                              • 2003.02
                              • 12365

                              Rodzina koźlaków to właściwie chyba jedyny styl, który występuję zarówno jako górna, jak i dolna fermentacja. Występują też w różnych barwach. Powszechnie uważa się, że dubeltowe koźlaki to piwa tylko ciemnie. Tutaj przykład, że tak być nie musi:

                              Schneider & Sohn, Schneider Weisse TAP 5 Meine Hopfenweisse (jasny pszeniczny):



                              Lang-Bräu, Bock aus Schönbrunn im Fichtelgebirge:



                              Staffelberg-Bräu, Zwergator



                              Przyznam, że te dwa ostatnie, to jedne z ciekawszych koźlaków, które miałem przyjemność spróbować w tym sezonie.
                              Attached Files

                              Comment

                              • heckler
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🥛🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2012.09
                                • 1898

                                W sumie to już wiosna, ale co bedę sobie żałował Radiator to pychota od Mazáka-

                                Comment

                                Przetwarzanie...