Mini Browar "EDI"

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fatdaddy
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2006.07
    • 18

    no jak po barach okolicznych sprzedaje to juz nie taki amator
    to taki troche fachowiec z mała kasą, że tak powiem

    Comment

    • M-kwadrat
      Porucznik Browarny Tester
      • 2004.07
      • 304

      Bardzo przyjazny browar. Przejeżdżałem ze znajomymi przez Wschowę w Boże Ciało a potem w niedzielę więc byłem pewien obaw, że będąc w końcu tak blisko browaru nie uda mi się piwa skosztować. Jednak w rozmowie telefonicznej miła pani zapewniła mnie, że w oba te dni można będzie piwo kupić do godziny 23-ciej. :-)
      W czwartek obsługiwał nas właściciel (jak domyślam się ze zdjęć na stronie browaru) - informacje o niemiłym charakterze okazały się chybione bo pan był bardzo miły mimo naszego niezdecydowania co wybrać.
      Dostępne były dwie wersje piwa jasnego (Jasne i Jasne niefiltrowane - oba 12* ekstraktu i 5,7% alkoholu) - dostaliśmy je w plastikowych butelkach PET (5l) a na etykietce nazywały się Piwo Jasne Wschowskie Pełne Pils. To samo piwo można kupić w PET-ach 3l i butelkach 0,5l. Ceny odpowiednio 18, 11 i 4zł.
      Dostępne było również piwo jasne mocne - 16*/8,5% (dane z etykietki na butli) oraz piwo ciemne 16*/8,2% (spisane z cennika na ścianie - cennik był przy nas odręcznie poprawiany więc nie wiem czy parametry na 100% są aktualne). Cena za PET-a 3l - 14zł, 5l - 23 zł.
      Można też kupić Piwo Swojskie w butelkach 0,5l - 16,1*, 8,2%. Piwo ma swoją etykietkę inną niż pozostałe piwa oraz kontretykietę chwalącą walory zawartości. Tą samą kontretykietę znalazłem na 0,5 litrowej butelce Wschowskiego jasnego - ki czort? Swojskie kosztowało z tego co pamiętam 4,5zł ale dostałem je od właściciela zamiast złotówki reszty :-)
      Trochę może chaotycznie tu piszę ale niestety w jedną i drugą stronę wizyta była bardzo pośpieszna a organizmy wykończone upałem więc mogłem nie zapamiętać idealnie wszystkiego.
      Pozdrawiam, Maciek

      Comment

      • jacer
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2006.03
        • 9875

        Browar EDI

        Byłem, widziałem, kupiłem, skosztowałem na miejscu.

        Bardzo fajny Browar. Butelki do piwa refermentowanego już czekają. Dowiedziałem się o problemach z tym związanych. Oczywiście zwiedzanie i degustacja na miejscu.

        Piłem pewną nowość - piwo refermontowane za pomocą soku owocowego. Zdaje się, że był to malinowy. Ot, taka smaczna ciekawostka.

        ehh, szkoda, że nie miszkam we Wschowie.

        Wschowianie, nawet nie wiecie jaki macie Skarb. Dbajcie o Niego.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • jacer
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2006.03
          • 9875

          Niestety piwo przechowywane 3 tygodnie w piwniczce zrobiło się kwaśnawe. Szkoda.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • MLT
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.12
            • 1045

            Właściciel zapewnił mnie, że gdzieś za miesiąc mają pojawić sie piwa smakowe: migdałowe, anyżowe i miętowe. Cena piwa w butelkach 0,5l wzrosła do 5zł za sztukę(trochę dużo). Ale wrażenia z wizyty bardzo pozytywne.

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2004.06
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT
              Właściciel zapewnił mnie, że gdzieś za miesiąc mają pojawić sie piwa smakowe: migdałowe, anyżowe i miętowe.
              To grząski teren, mam nadzieję, że nie będzie to mina. Zwłaszcza, ze smaki takie niezbyt piwne.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT
              Cena piwa w butelkach 0,5l wzrosła do 5zł za sztukę(trochę dużo). Ale wrażenia z wizyty bardzo pozytywne.
              Widać, że wreszcie pomyślano o pozycjonowaniu cenowym. Brawo. Oby za ceną poszły inne aspekty, jak opakowanie, powtarzalna wysoka jakość, a będzie dobrze.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • jacer
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2006.03
                • 9875

                Wczoraj dotarła do mnie dostawa jasnego filtrowanego. Obecnie leżakuje w lodówce.

                W browarze dostępne są wszystkie piwa w butelkach w cenie 5zł.

                Poprzednio było tylko jasne mocne.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Jaroslav
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  🍼
                  • 2005.10
                  • 967

                  Pan Edward zaprzestał produkcji jedynego w Polsce piwa wędzonego.
                  Trudno dzisiejszą dwunastkę nazwać kontynuacją piwa E Plus.
                  Piwo o smaku wędzonej śliwki może jeszcze jednak powrócić, jako
                  jednorazowa warka. Kto nie pił niech żałuje... Obecnie browar używa słodu z
                  poznańskiej Optimy. Piwa charakteryzują się zdecydowaną goryczką, która
                  zadowoli wybrednego piwosza. Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu
                  ciemna szesnastka.
                  Właściciel rozpoczął chałupnicze butelkowanie piwa. Piwo z Wschowy mogłoby
                  zostać sprowadzane przez specjalistyczne sklepy. Ciekawe, kto pierwszy zauważy
                  taką ewentualność (ponoć dla pewnego Jegomościa z Pomorza nic nie jest niemożliwe ).

                  Nowe piwo nie otrzymało jeszcze nazwy. Sytuacja nabrała wymiar polityczny w pewnym sensie. Butelki są już gotowe do rozlewu. Obecnie wykonywane są testy, które z sześciu szczepów drożdży dają najlepszy rezultat.

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.01
                    • 1548

                    Będąc przed kilkoma dniami w browarze muszę poinformować, że rozpoczęto już sprzedaż Dworskiego. Cena za butelkę 0,75l. 8zł. Na razie zastępczo jest etykietowana etykietami od Wschowskiego, etykiety dla tego piwka jeszcze nie dotarły. Jak to Bakłażanek napisał w swoim artykule, pierwsza warka ma charakter eksperymentalny i do butelek dodano kilka gatunków drożdży aby na pszyszłość wybrać ten najbardziej odpowiedni. Niestety jak to czasami bywa z eksperymentami nie wszystko wychodzi. Tak samo i tu. Jeden z gatunków drożdży dał takie ciśnienie, że w nocy porozsadzało butelki i rano pomieszczenie z leżakującymi piwami wyglądało jak po wojnie. Właściciel stracil trochę piwa i ma kipisz. Część butelek wymieszała się między sobą i trudno dojść z jakimi drożdżami jest która butelka.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                    W browarze dostępne są wszystkie piwa w butelkach w cenie 5zł.
                    Przyznam, że ta informacja mnie zmroziła i "z pewną dozą nieśmiałości", jak to ktoś kiedyś śpiewał, jechałem do browaru. Na początku wsi jest reklama browaru, na której widnieje nadal cena 3,50 za litr. Mówię sobie, że chyba nie jest tak żle. Na miejscu okazało się, że piwka są nadal dostępne w PETach lub lane do własnych butelek w dawnej cenie, a cena 5zł. dotyczy tylko piw rozlewanych do 0,5l szklanych kapslowanych butelek. Klient ma wybór, tanie dobre piwko w PETach lub to samo ładnie opakowane w szkło ale drożej. Mnie to rozwiązanie bardzo satysfakcjonuje. Pijąc przeważnie sam a z racji krótkiej trwałości nie przechowuję go dłużej, więc zadowalam się PETem. Jeżeli bym jednak miał je przywieźć aby postawić na stole dla gości, wybrałbym szklane butelki.
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • Marusia
                      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                      🍼🍼
                      • 2001.02
                      • 20221

                      Dzidku, a zwróciłeś uwagę właścicielom, że nazwa Dworskie była zaproponowana przez forumowicza? Dlaczego ta sprawa została zignorowana? Nie chce mi się wierzyć, żeby EDI pożałował beczki, zapewne jest to przeoczenie, ale jak nikt im o tym nie powie, to smrodek się będzie ciągnął latami...
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzidek1960
                        Jeden z gatunków drożdży dał takie ciśnienie, że w nocy porozsadzało butelki i rano pomieszczenie z leżakującymi piwami wyglądało jak po wojnie.
                        Czasami to i nawet PETy im wybuchają
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • dzidek1960
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.01
                          • 1548

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                          Dzidku, a zwróciłeś uwagę właścicielom, że nazwa Dworskie była zaproponowana przez forumowicza? Dlaczego ta sprawa została zignorowana? Nie chce mi się wierzyć, żeby EDI pożałował beczki, zapewne jest to przeoczenie, ale jak nikt im o tym nie powie, to smrodek się będzie ciągnął latami...
                          Rozmawiałem z panią Marią telefonicznie. Mówiła, że już wysłała przeprosiny za przeoczenie do autora nazwy. Szkoda że nikt z nich o tym nie napisał na forum. Ja wierzę w przeoczenie a jak inni wietrzą teorię spiskową to ich sprawa. O szczegóły trzeba by zapytać autora nazwy.
                          "Ma jednak kraj polski napój warzony
                          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                          wybornym smakiem"
                          Jan Długosz, Historie Piwne
                          Moja strona www w początkowym okresie budowy

                          Comment

                          • Sokół83
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2004.12
                            • 1598

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                            Dzidku, a zwróciłeś uwagę właścicielom, że nazwa Dworskie była zaproponowana przez forumowicza? Dlaczego ta sprawa została zignorowana? Nie chce mi się wierzyć, żeby EDI pożałował beczki, zapewne jest to przeoczenie, ale jak nikt im o tym nie powie, to smrodek się będzie ciągnął latami...
                            sprawa konkursu została już pozytywnie wyjaśniona; szczegóły tutej: http://www.browar.biz/forum/showthre...954#post702954
                            Last edited by ART; 2007-08-16, 15:13. Powód: poprawiony link
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • Kudłaty
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2001.09
                              • 1972

                              link nie działa.

                              Comment

                              • dzidek1960
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2003.01
                                • 1548

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kudłaty
                                link nie działa.
                                Mnie też nie działa. Pozwalam sobie na wklejenie go na nowo. http://www.browar.biz/forum/showthre...954#post702954
                                No i pięknie, sprawa się wyjaśniła. Pozostaje pogratulować Sokołowi i podziękować państwu Wilk za reakcję i nagrodę.
                                "Ma jednak kraj polski napój warzony
                                z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                                piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                                do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                                mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                                wybornym smakiem"
                                Jan Długosz, Historie Piwne
                                Moja strona www w początkowym okresie budowy

                                Comment

                                Przetwarzanie...