Mini Browar "EDI"

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    🥛🥛🥛
    • 2003.08
    • 10755

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry
    a po ile to szkło ??
    nie wiem dostałem od p.Marii
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • kopyr
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2004.06
      • 9475

      Po giełdzie w Grodzisku miałem okazję odwiedzić browar EDI. Trafiliśmy na właściciela, który zbyt wylewnie nas nie powitał, bo był zajęty rozlewem piwa przed jakimś weselem. Po dokonaniu sporych zakupów nastrój wyraźnie się ocieplił i zostaliśmy oprowadzeni po browarze. Wizyta tchnęła sporo optymizmu w moje serce, bo po konferencji w Grodzisku myślenie o nowych browarach było w kategoriach mission impossible, po obejrzeniu browaru doszedłem do wniosku, że jeżeli browar EDI dał sobie radę (nie bez problemów) z formalnościami, to znaczy, że można.

      W browarze dostępny był spory wybór piw, szerokość asortymentu, wręcz zaskakująca. Pozycjonowanie cenowe działa. Piwa w ładnych ukraińskich (takich jak używa InBev) butelkach 0,5l kosztują 5zł. Lane w PETy 3l i 5l wychodzą dużo taniej, ale nie pamiętam ceny. Można również zakupić firmowe nosidełko (cena chyba 10zł). Zakupiłem wszystkie podstawowe piwa w but. po 2 szt. Jedną, żeby wypić w najbliższym możliwym czasie, drugą, żeby przetestować po kilku tygodniach. Chodziło, o to, żeby sprawdzić czy jest sens bawić się we wprowadzanie tych piw do mojego sklepu. Pomimo ostrzeżeń płynących z forum zakupiłem też smakowe wynalazki. Kupiłem też Mętne Niefiltrowane w 3l pecie. Pan Edward wykazał się przy tym sporym poczuciem humoru. Zapytał czy chcę więcej czy mniej drożdży? Oczywiście odpowiedziałem, że więcej*. Otrzymałem 3l gęstwy drożdżowej - naprawdę niezły żart, szkoda tylko, że musiałem za niego zapłacić. No ale jak mówią dobry żart, tynfa wart. Niezrażony tym wziąłem jeszcze jednego 3l peta z Mętnym Niefiltrowanym, tym razem z małą ilością drożdży. Niestety w domu gęstwa okazała się skwaśniała, a mniej mętne kompletnie bez wyrazu, piany i gazu. Wziąłem jeszcze Dworskie, Wschowskie Wytrawne i 3l PET z Swojskim Palonym. Po opiniach na forum co do Dworskiego miałem spore obawy, tymczasem okazało się rewelacyjnym piwem, podobnie jak Swojskie Palone. To ostatnie nie smakowało jednak nikomu poza mną. Zakupy wyszły spore, ale liczyłem na jakiś rabat. Rabatu nie było, było gratisowe piwo - Mętne Nieflitrowane. Jak się okazało skwaśniałe. Jak to było dobry żart.... Powiedzmy, że mocno przemyślę wprowadzenie piw z EDIego do swojego sklepu.
      Szczegółowe opisy piw zamieszczę w odpowiednich tematach.





      * nie róbcie tego.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        🍺🍺🍺
        • 2003.02
        • 12369

        No, a większość twierdzi, że sytuacja małych browarów w Polsce jest fatalna. A gdzie indziej na świecie mogą sobie pozwolić na sprzedaż kwasiżura Powinni się nazywać browar Loteria

        Comment

        • jacer
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2006.03
          • 9875

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
          Po giełdzie w Grodzisku miałem okazję odwiedzić browar EDI. Trafiliśmy na właściciela, który zbyt wylewnie nas nie powitał, bo był zajęty rozlewem piwa przed jakimś weselem.

          No, w końcu dotarłeś tam.

          Pewnie jeszcze w niedziele przyjechałeś i chciałeś żeby rzucali ci się na szyje
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kopyr
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2004.06
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
            No, w końcu dotarłeś tam.

            Pewnie jeszcze w niedziele przyjechałeś i chciałeś żeby rzucali ci się na szyje
            W sobotę. Wołałbym, żeby się nie rzucali , ale jak się zostawia ot tak 150 zeta, to nie jest miło jak w domu otwierasz kwasiżura.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jacer
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2006.03
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
              W sobotę. Wołałbym, żeby się nie rzucali , ale jak się zostawia ot tak 150 zeta, to nie jest miło jak w domu otwierasz kwasiżura.
              No ale to jest urok małych browarów. Raz jest dobrze inną razą niezbyt.

              Jeżeli chcesz kupić zawsze dobre piwo kup se Tyskie

              eee tam kwasiżur. Co byś powiedział gdyby ci eksplodował 3l PET w samochodzie?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                🍺🍺🍺
                • 2003.02
                • 12369

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                W sobotę. Wołałbym, żeby się nie rzucali , ale jak się zostawia ot tak 150 zeta, to nie jest miło jak w domu otwierasz kwasiżura.
                No cóż, właściciel zapewne uważa, że trzeba uczyć się na błędach... klienta

                Comment

                • kopyr
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2004.06
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                  No ale to jest urok małych browarów. Raz jest dobrze inną razą niezbyt.
                  To nie jest urok, tylko wada nad którą trzeba pracować. Trzeba mieć serce wylać zepsute piwo. Zwłaszcza przy cenie 5zł. Po to namawiam do odpowiedniego pozycjonowania cenowego, zeby był margines na wywalenie zepsutego piwa. Jacer to nie chodzi, o to, że ja się czuję skrzywdzony, czy coś. Chodzi o to, że takim działaniem browary, bo nie tylko EDI jest taki mądry, kopią sobie grób.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                  Jeżeli chcesz kupić zawsze dobre piwo kup se Tyskie
                  U mnie Tyskie jest w kategorii piw, które nigdy nie są dobre. A to, że zawsze są równie niedobre, nie stanowi dla mnie wartości.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                  eee tam kwasiżur. Co byś powiedział gdyby ci eksplodował 3l PET w samochodzie?
                  A co byś powiedział, jakbyś polał sobie kompa i pół pokoju eksplodującym Wschowskim Musującym Wytrawnym?
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • jacer
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2006.03
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                    A co byś powiedział, jakbyś polał sobie kompa i pół pokoju eksplodującym Wschowskim Musującym Wytrawnym?
                    powiedziałbym, że przy kompie się nie pije.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      🍺🍺🍺
                      • 2003.02
                      • 12369

                      Najlepiej pić w toalecie, wypijesz taki nektar po..asz cały hektar!

                      Comment

                      • woosaa
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 2005.07
                        • 1553

                        No ja miałem to szczęście,że EDI Jasne nie okazał się "kwasem",jednak smak był wyrażnie gorszy niż tamtym roku.PZDR
                        mb WOS

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          🥛🥛🥛
                          • 2003.08
                          • 10755

                          Browar EDI wydał 3 rodzaje szkła firmowego
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            🥛🥛🥛
                            • 2003.08
                            • 10755

                            widziałem też nową etykietę imbirowego i miętowego
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • beerfan
                              Kapral Kuflowy Chlupacz
                              • 2002.11
                              • 31

                              Dzisiaj miałem okazję wypić Wschowskie i Czekoladowe.Czekoladowe żonie smakowało,dla mnie niezłe jak na piwo "wynalazek".
                              Wschowskie -niezły pils,trochę kwaskowaty ale pije się przyjemnie zarówno pierwszą jak i następne butelki.Cena tradycyjnie niezbyt sympatyczna 6 zł,ale do Lublina z Wschowy jest prawie 600 km,więc spoko.

                              Comment

                              • piotry
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2005.08
                                • 761

                                czy jak piłes czekoladowe to bylo słodkie ??

                                ja ostatnio miałem okazję wypić to ciemne ale niestety odbiegało poważnie od znanych mi posmaków sprzed 2 lat - brak było palonych i wytrawnych posmaków a dużo bylo karmelu i słodkości :P

                                Comment

                                Przetwarzanie...