Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo na prezent

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baszek
    Junior
    • 02-2007
    • 4

    Piwo na prezent

    Witam
    Wpadłem na pomysł, żeby na święta zakupić bratu jakieś dobre piwo. Z uwagi na wygląd i nie tylko myślałem nad jakimś belgijskim piwem w butelce 0.75l
    Czy możecie polecić coś ciekawego ? Ja sam myślałem nad piwem Kwak. Grzebiąc w internecie, natrafiłem jeszcze na Blanche de Namur - brat bardzo lubi pszeniczniaki, a tego na pewno nie pił.

    Jeszcze jest drugi problem - gdzie zakupić takie bielgijskie piwo (np. Blanche de Namur 0.75) ? Jestem z Częstochowy, sprawdzałem już sklep sklad piwa (niestety bielgiskich nie mają). Zostaje jeszcze alma - ktoś się orientuje czy kupie tam jakieś bielgijskie ?
    Trzecią opcją jest jeszcze zakup przez internet. Czy ktoś może ewnetualnie polecić jakiś internetowy sklep ? Niestety wysłka szklanej butelki pocztą to chyba bardzo zły pomysł :-)
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    Jeśli chodzi o belgijskie to chyba największy wybór znajdziesz tu : http://smakpiwa.pl/
    Zamawiałem kilkakrotnie przez internet w różnych sklepach i nigdy nie było problemów.
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2153

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baszek Wyświetlenie odpowiedzi
      Niestety wysłka szklanej butelki pocztą to chyba bardzo zły pomysł :-)
      Dlaczego zły ? Większość sklepów internetowych bardzo dobrze zabezpiecza towar wysyłając kurierem. Proponuję zmówić w Katowicach na Mariackiej, ewentualnie odwiedzić sklep osobiście.

      Comment

      • RipperRoo
        Junior
        • 10-2013
        • 10

        #4
        http://piwosz-sklep.pl/piwo-zagranic...amur-75cl.html

        Dwukrotnie zamawiałem z tego sklepu, wszystko ładnie zabezpieczone

        Comment

        • baszek
          Junior
          • 02-2007
          • 4

          #5
          Nie miałem doświadczeń ze sklepami internetowymi, stąd pytanie. Zajrze jeszcze do almy zanim zakupie przez interent - wiem, że kiedyś mieli chyba jakieś bielgisjkie leffe w 0.75

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Pamiętaj tylko, że belgijska pszenica to coś zupełnie innego od popularniejszej bawarskiej wersji. Dobrym pomysłem byłaby seria Rochefort, jeśli zdecydowałbyś się na zamówienie. Ewentualnie jakiś jasny zestaw ze szkłem (właśnie Kwak, Chimay, La trappe). Ciekawe jest też La Chouffre czy jak to się tam pisze, właśnie w butelkach 0,75l

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Jeżeli na prezent to tylko ze szkłem. Piwo wypije, butelkę wywali i nic nie pozostanie. A tak bedzie miał szkło.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Poszukaj jeszcze w Leclercu, też miewają "belgi".

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  W Intermarche zestaw 3 x Chimay + kielich, elegancki, za 35 zł.

                  Comment

                  • Kipog
                    Junior
                    • 06-2013
                    • 22

                    #10
                    "Pamiętaj tylko, że belgijska pszenica to coś zupełnie innego od popularniejszej bawarskiej wersji"

                    Masz na myśli witbiera? Jeśli nie to jaka jest główna różnica? Bo na piwo.org nie mogę nic znaleźć, a Kopyr też o tym nie mówił.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Tak, miałem właśnie na myśli witbiera. Także kasa się zgadza

                      Comment

                      • baszek
                        Junior
                        • 02-2007
                        • 4

                        #12
                        No ten zestaw chimay myśle, że spełniłby zadanie - w dobrej cenie i na miejscu - ciekawe czy nie wykupili już :-) Widzałem również w gazetce że mają miłosława ze szkłem (to dla dziadka zakupie).
                        Last edited by baszek; 16-12-2013, 23:53.

                        Comment

                        • baszek
                          Junior
                          • 02-2007
                          • 4

                          #13
                          Komuś może udało się zakupić ten zestaw chimay ? Byłem w środe w częstochowie w intermarche i niestety w ogóle brak towaru z tej gazetki "magia świąt" - a niby obowiązuje od 5 grudnia. Babka z obsługi powiedziła mi, że wypakowują dopiero towar i będzie na drugi dzień tj. od czwartku, ale nie wiem czy jej wieżyć. Po za tym nie idzie się do nich dodzwonić - telefonu nie odbierają w ogóle.
                          Ktoś może przyuważył jakiś ciekawy zestaw w ogólno dostępnych sklepach? Jak się do nich nie dodzwonie to chyba daruje sobie ponowną podróż do intermarche - tym bardziej, w tych świątecznych korkach.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Ja kupiłem, ale byłem cztery razy, zanim dostałem. Jest jakiś problem z dystrybucją.

                            Comment

                            • Szakali
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 572

                              #15
                              Ja dziś byłem w Pszczyńskim Intermarche i Kupiłem ! Było jeszcze kilka zestawów , może z pięć . Jestem bardzo zadowolony bo taki zestaw za 35 zł to niezła okazja .

                              PS: Promocja jest ważna do 24 Grudnia.
                              Last edited by Szakali; 21-12-2013, 16:17.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎