Butelki bez etykiet...

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hustler
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2010.01
    • 14

    Butelki bez etykiet...

    Witam.

    Od kilku lat zbieram etykiety piwne i w zasadzie zawsze oddawanie "gołych" butelek sprawiało sporo problemów, a bardzo często było niemożliwe. Ostatnimi czasy sklepy w mojej okolicy zaczęły doliczać do wielu piw kaucję w wysokości 50gr, a zwrot został jeszcze bardziej utrudniony.
    Po zastanowieniu okazuje się, że kolekcjonowanie oprócz cierpliwości i czasu potrzebnego na odmaczanie etykiet wymaga również pewnego wkładu finansowego. Etykietki z ostatniego rzutu - konkretnie 15 sztuk kosztowały mnie ok. 7zł, bo butelek, które zdobiły oddać już nie mam jak.

    A co Wy robicie z odmoczonymi butelkami? Wywalacie je do śmieci, oddajecie do skupu (u mnie takiego nie ma) czy tak jak ja składujecie w piwnicy?
    Last edited by Hustler; 2013-12-29, 17:46.
  • Cooper
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🍼🍼
    • 2002.11
    • 6055

    #2
    Kup se na allegro masówkę et jakiegoś wszędobylskiego szajsu z GŻCOKP i naklejaj na flaszki. Ważne by były pełne komplety tzn z kontrą i krawatką. Ja tak robię i się sprawdza.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19243

      #3
      Te które przyjmuje automat w Kauflandzie to oddaje tam bez etykiet. Resztę oklejam dostępnymi wzorami i odnoszę do sklepu lub wykorzystuje w piwowarstwie domowym.

      Comment

      • Hustler
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2010.01
        • 14

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
        Kup se na allegro masówkę et jakiegoś wszędobylskiego szajsu z GŻCOKP i naklejaj na flaszki. Ważne by były pełne komplety tzn z kontrą i krawatką. Ja tak robię i się sprawdza.
        Myśl taka przemknęła mi kiedyś przez głowę, ale nie znalazłem żadnych pospolitych etykiet. Mógłbyś podać mi link do aukcji, na której można nabyć takowe?

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        Te które przyjmuje automat w Kauflandzie to oddaje tam bez etykiet. Resztę oklejam dostępnymi wzorami i odnoszę do sklepu lub wykorzystuje w piwowarstwie domowym.
        U mnie niestety Kauflandu nie ma. Jakiegokolwiek miejsca, gdzie stoją automaty również brak.


        Przy okazji - chciałbym życzyć wszystkim szczęśliwego nowego roku.

        Comment

        • Cooper
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2002.11
          • 6055

          #5
          Przerzuć birofilistykę/etykiety na allegro i poszukaj. Nie mam takich aukcji "pod ręką" bo to dla mnie badziewie i nie tego obserwuję. Tak samo musiałbym zrobić to ja jak i ty. Jak dziś nie ma nic z tego co szukasz to będzie później. To nie rarytasy typu rzadka etykieta Haberbuscha
          Pamietaj tylko klikać w miarę jak najświeższe wzory bo czasami wśród sprzedawczyń trafiają się wścibskie kolekcjonerki i potrafią się połapać że np stara eta Tatry sprzed 7 lat jest nieco inna (a więc podejżana) w stosunku do tej obecnie używanej.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • kloss
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.03
            • 2526

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hustler
            A co Wy robicie z odmoczonymi butelkami? Wywalacie je do śmieci, oddajecie do skupu (u mnie takiego nie ma) czy tak jak ja składujecie w piwnicy?
            Mam zaprzyjażnione sklepy, gdzie kupuję tyle piwa, że butelki biorą bez patrzenia w każdej ilości i to chyba najlepsze rozwiązanie. Można np kupić dodatkowe piwo i rozłożyć na 3 butelki - oddzielnie kontra, krawat i etykieta.

            Comment

            Przetwarzanie...