Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zapomniane marki (warki) piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #16
    No to i ja ze swego browaru brzeskiego, który (o zgrozo ) teraz wyczynia biedronkowe wynalazki . Dożywotnią żałobę noszę po cudownym Piastowskim, troche mniejszą po dobrym Export Beer.

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #17
      Smutny to temat. Pimijając portery, omawiane w innym miejscu, pozwolę sobie urońić łezkę nad: Podkarpackim z Łańcuta, Dortmunderem z Leżajska, Marcowym i Dubeltowym z Drozdowa, barczewską "18", Eksportowym z Łomży. I komu to przeszkadzało ?

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #18
        Były też "Kurpie" z Łomży, ale tego piwa w odróżnieniu od exportowego nie ma co żałować.

        Na początku lat 90-tych poprzedni właściciele browaru Konstancin wypuścili serię "akademicka" sprzedawaną w okolicach UW. Było piwo "Rektor" i jeszcze parę innych których nazw nie pomnę. Też nie ma specjalnie czego żałować.

        No i jakoś nikt tu nie wspomniał o nieodżałowanym Koźlaku z Krotoszyna.

        Browary Warszawskie, koniec lat 80-tych - bardzo krótko będące na rynku piwo o nazwie "Sfinks" (zółta etykieta)

        To na razie tyle.
        Last edited by iron; 21-07-2003, 14:30.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #19
          Browar w Witoszowie produkował parę lat "Prazdrój Świdnicki".
          Z innych zapomnianych - Górski Zdrój (Boguszów) i Górska Perła (Radków, Kłodzko).
          Także Festiwalowe z Namysłowa (nazwa inspirowana Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu).
          Last edited by Krzysiu; 26-07-2003, 07:08.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #20
            breslauer napisał(a)
            No to ja ze swego podwórka: Piast Classic, Piast Super Premium, Porter Piastowski, także z Piasta Dark Beer (typowy koźlak 18-tka); piwa "Odra" i "Lwów" z browaru Mieszczańskiego.
            ... i jeszcze Magnat i Magnum. Szczególnie te pierwsze było super.
            Jeszcze piwa z browaru Legnica, które miałem okazję sam spróbować, "Bursztynowe", "Karat", "Dukat". Rewelacja to nie była, ale zawsze...

            Comment

            • Wallles
              Junior
              • 07-2003
              • 25

              #21
              a pamiętacie piwo Kosher (chyba tak to sie pisze) produkowane w Browarze Van Pur, jak na mój gust było świetne

              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #22
                Wallles napisał(a)
                a pamiętacie piwo Kosher (chyba tak to sie pisze) produkowane w Browarze Van Pur, jak na mój gust było świetne
                Na te piwa kosherne była kilka lat temu moda. Brylował browar w Łomży.
                Piwo Kosher było też ze Szczecina.

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #23
                  robox napisał(a)
                  Na te piwa kosherne była kilka lat temu moda. Brylował browar w Łomży.
                  Piwo Kosher było też ze Szczecina.
                  One zewsząd: Białystok, Strzelec, Krakowski Okocim i choć by jeszcze chyba browary Karkonoskie itd.
                  A mi chyba najbardziej brakuje orginalnego Kapera z Gdańska.

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #24
                    Chyba każdy browar miał koszerne piwa w swoim asortymencie.
                    specjalnie piszę miał a nie warzył.Bo jakoś nie bardzo wierzę w tą koszerność.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #25
                      robox napisał(a)
                      Na te piwa kosherne była kilka lat temu moda. Brylował browar w Łomży.
                      Piwo Kosher było też ze Szczecina.
                      Oj było ,tylko ile to już lat temu,podobnie jak wyśmienity ciemniaczek Koźlak


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #26
                        iron napisał(a)

                        Browary Warszawskie, koniec lat 80-tych - bardzo krótko będące na rynku piwo o nazwie "Sfinks" (zółta etykieta)
                        Sorry ale Sfinks to raczej początek lat 90. Pojawił się w 1991 roku i robili go sezon , góra dwa.
                        Jeśli chodzi o te wymarłe marki piw to myślę że raczej wspominamy tu marki piw które kojarzą sie nam z czasami gdy było się deko młodszym ( ) i kiedy było troche więcej browarów a zawsze miło wspomina się okres młodości. Jeśli wziąść pod uwagę takie paramerty jak alkohol , ekstrakt , marka browaru to wiele tych piw jest nadal produkowane ale pod inną nazwą , z zupełnie inną etykietą i w innej butelce (albo po prostu w puszce).Oczywiście nie zmienia to sytuacji iż ilość gatunków piwa produkowanych w Polsce raczej ubożeje (chyba że doliczyć coolery i piwa licencyjne).
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Mafar
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 1262

                          #27
                          A "Zimowe" z Żywca i lata'80 "Polish Lager" chyba też z Żywca .Gdzie one są?
                          Polakom gratulujemy Brackiego

                          Gdy rozum śpi budzą się demony

                          Comment

                          • mapajak
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 1187

                            #28
                            A pamiętacie Kapitana z Okocimia?
                            Wspaniała, mocno gorzka, jasna czternastka.

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              #29
                              Cooper napisał(a)
                              Sorry ale Sfinks to raczej początek lat 90. Pojawił się w 1991 roku i robili go sezon , góra dwa.
                              Jeśli chodzi o te wymarłe marki piw to myślę że raczej wspominamy tu marki piw które kojarzą sie nam z czasami gdy było się deko młodszym ( ) i kiedy było troche więcej browarów a zawsze miło wspomina się okres młodości. Jeśli wziąść pod uwagę takie paramerty jak alkohol , ekstrakt , marka browaru to wiele tych piw jest nadal produkowane ale pod inną nazwą , z zupełnie inną etykietą i w innej butelce (albo po prostu w puszce).Oczywiście nie zmienia to sytuacji iż ilość gatunków piwa produkowanych w Polsce raczej ubożeje (chyba że doliczyć coolery i piwa licencyjne).
                              Fakt - biję się w piersi i posypuję głowę popiołem - sprawdziłem robili Sfinksa w latach 1991-92. Ten koniec lat 80-tych wziął się stąd, że pisałem " z głowy", czyli z niczego
                              Last edited by iron; 28-07-2003, 10:54.
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              • jerzy
                                piwoholik
                                • 10-2001
                                • 4705

                                #30
                                A mnie jest szkoda sztandarowego chyba produktu Okocimia sprzed jakiejś dekady - Zagłoby.
                                To było moje pierwsze ulubione piwo. Potem żaden z produktów Okocimia nie smakował mi już tak bardzo, no może z wyjątkiem O.K.
                                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎