Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar kontraktowy a miejsce (i kraj) warzenia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ozzy69
    Junior
    • 07-2010
    • 22

    Browar kontraktowy a miejsce (i kraj) warzenia

    Z ciekawości zapytam - czemu umieściłeś to piwo jako belgijskie. Browar jest duński, akurat to piwo było warzone w Belgii, ale Mikkeller chyba wszystkie piwa warzy gdzieś poza miejscem "zamieszkania".
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Taka jest zasada opisywania tutaj, że przyporządkowuje się piwo do browaru i kraju warzenia a nie do zleceniodawcy.
    Podobnie masz np. z Rewelation Cat, kontraktowiec włoski ale piwa przyporządkowane do Anglii.

    Comment

    • ozzy69
      Junior
      • 07-2010
      • 22

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      Podobnie masz np. z Rewelation Cat, kontraktowiec włoski ale piwa przyporządkowane do Anglii.
      To co piszesz zaprzecza temu co napisał sibarh. Skoro to browar duński to nie jest to piwo belgijskie tylko duńskie.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10385

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ozzy69 Wyświetlenie odpowiedzi
        Z ciekawości zapytam - czemu umieściłeś to piwo jako belgijskie. Browar jest duński, akurat to piwo było warzone w Belgii, ale Mikkeller chyba wszystkie piwa warzy gdzieś poza miejscem "zamieszkania".
        Bo zostało uwarzone w belgijskim browarze !
        A Mikkeller działa podobnie jak Pinta i AleBrowar, "wynajmuje garnki" w browarze do warzenia, i warzy według swoich receptur. A garnki Mikkeller wynajmuje w wielu browarach, także w innych krajach.
        Jak Mikkeller warzy np. w browarze Fano lub innym duńskim to jest to piwo duńskie, a jak w np. Lervig to jest to piwo norweskie, itd.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Taka jest zasada opisywania tutaj, że przyporządkowuje się piwo do browaru i kraju warzenia a nie do zleceniodawcy.
        Podobnie masz np. z Rewelation Cat, kontraktowiec włoski ale piwa przyporządkowane do Anglii.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ozzy69 Wyświetlenie odpowiedzi
        To co piszesz zaprzecza temu co napisał sibarh. Skoro to browar duński to nie jest to piwo belgijskie tylko duńskie.
        Jakby AleBrowar uwarzył swoje piwo nie w Gościszewie, ale w Pakistanie, to według ciebie byłoby to piwo polskie?
        Piwo byłoby pakistańskie.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • ozzy69
          Junior
          • 07-2010
          • 22

          #5
          Wszystko jest zrozumiałe. Po prostu to co napiasał(a) leona źle odczytałem. Zawsze sądziłem, że Revelation Cat podobnie jak Mikkeller warzy w różnych krajach i dlatego zmyliło mnie to, że ich piwa są przypisane tylko do Anglii.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi

          Jakby AleBrowar uwarzył swoje piwo nie w Gościszewie, ale w Pakistanie, to według ciebie byłoby to piwo polskie?
          Piwo byłoby pakistańskie.
          Wg mnie trochę zły przykład. Piwo byłoby polskie, a wyprodukowane w Pakistanie. Czy Opel w Gliwicach robi polskie samochody?
          Last edited by ozzy69; 16-02-2014, 13:51.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10385

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ozzy69 Wyświetlenie odpowiedzi
            Wg mnie trochę zły przykład. Piwo byłoby polskie, a wyprodukowane w Pakistanie.
            Polska to byłaby tylko receptura piwa.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎