Kultowe piwa z poszczególnych krajów

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • primavera
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2014.02
    • 1

    Kultowe piwa z poszczególnych krajów

    Witam

    Chcę zrobić prezent urodzinowy mojemu facetowi i sprawić mu duży kosz z ciekawą zawartością - ok 20 piw - każde z innego kraju. Chciałabym jednak, żeby były to piwa 'kultowe', charakterystyczne dla danego kraju, a przy tym dostępne w Polsce (większe markety, Piotr i Paweł, Alma).

    Bardzo proszę o pomoc przy wyborze piwa - zasugerować kraj i nazwę
    Z góry dziękuję za pomoc!

    PS. Czy jest to dobry pomysł na prezent?
  • Chmielnicki
    Porucznik Browarny Tester
    • 2012.07
    • 324

    #2
    Pomysł na pewno dobry, tylko dosyć ambitny. Nie wiem, czy znajdziesz 20 krajów, które warzą charakterystyczne tylko dla nich, a jednocześnie ciekawe i smaczne piwa - tak żeby nic się nie zdublowało. Do głowy na szybko przychodzi mi: Polska, Niemcy, Czechy, Wielka Brytania, Belgia, USA, może Francja, Włochy, coś ze Skandynawii i krajów bałtyckich, ale te ostatnie już trochę na siłę. Możesz kupić jakieś (stereo)typowe Asahi z Japonii czy Kingfishera z Indii, ale one nie będą ani wyjątkowo charakterystyczne, ani tym bardziej smaczne. Zresztą, może się mylę, nie jestem pewien.

    Na Twoim miejsce pomyślałbym raczej o 20 różnych stylach piwa (bez podziału na kraje). To dałoby Twojemu mężczyźnie jakiś ogląd, porównanie, może któryś styl przypadłby mu szczególnie do gustu - wtedy mógłby sobie dalej porównywać np. piwa w tym samym stylu z USA i Polski. Z edukacyjnego punktu widzenia, przynajmniej dla mnie, byłoby to chyba ciekawsze.

    Comment

    • sienioo
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2008.12
      • 177

      #3
      Pomysł naprawdę ciekawy Napisz skąd jesteś może uda się polecić jakiś sklep piwny w okolicy. Jak tak myślałem to spokojnie da się znaleźć "charakterystyczne" i dobre piwa z 15 krajów w delikatesach/marketach. (PL, CZ, DE, BE, USA, UK, Irlandia, Słowacja, Ukraina, Litwy oraz z koncernówki z Hiszpani, Holandii, Dani, Austrii, Rosji).
      Fajnie zapakuj piwa w skrzynkę drewnianą lub jakiś wielki kosz
      Last edited by sienioo; 2014-02-26, 18:37.

      Comment

      • Pendragon
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛
        • 2006.03
        • 13952

        #4
        Skoro ma być 20, to zwykła skrzynka jak znalazł. Kosz może tego nie unieść.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • becik
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🍼🍼
          • 2002.07
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki
          Możesz kupić jakieś (stereo)typowe Asahi z Japonii czy Kingfishera z Indii
          Asahi dostępne w Europie to 98% produkcja czeska, angielska bądź nawet włoska
          Kingfisher jest również warzony w Anglii.
          Żadna egzotyka, dobre dla laików
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • pioterb4
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2006.05
            • 4322

            #6
            Pomysł niezły, ale niewykonalny w oparciu o asortyment popularnych delikatesów. W tych wymienionych można znaleźć 3-4 kultowe piwa i 27 badziewnych.

            Comment

            • Petitpierre
              Major Piwnych Rewolucji
              🥛🥛🥛🥛
              • 2014.01
              • 2565

              #7
              4 z Polski, 4 z Niemiec, 4 z Czech, 4 z Belgii, 4 z UK i pozamiatane.

              Propozycja:

              Polska-Grand Prix Ciechan, Porter Łódzki, Leżajsk Jasny, Hera Olimp np.

              Niemcy-Herrnbrau Zwickl, Leikeim Steinbier, Bajuvator Doppelbock, jakakolwiek pszenica

              Czechy-Perstejn 11, Primator 24, Krusovice ciemne, Pilsner Urquell

              Belgia- Cuvee des Trolles, Westmalle Tripel, Delirium Tremens, Chapeau Faro

              UK- Fuller's Golden Pride, Trooper, jakaś IPA, Belhaven Stout
              Last edited by Petitpierre; 2014-02-26, 19:28.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Schalker
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2013.06
                • 13

                #8
                Pomysł jak najbardziej dobry. Brawo! Choć podobnie jak Chmielnicki wybrałbym 20 różnych styli
                Last edited by Schalker; 2014-02-26, 19:36.

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19243

                  #9
                  I hameryki nie ma?

                  Comment

                  • heman
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2013.12
                    • 62

                    #10
                    O chciałbym dostać taki prezent! Też wolałbym 20 stylów piwnych. A skoro podeszłaś tak ambitnie do tematu to proponuję wybrać się do najbliższego specjalistycznego sklepu piwnego i tam sprzedawca na pewno Ci pomoże.

                    Pozdrawiam
                    http://dziennikpiwny.blogspot.com/

                    Comment

                    • Jurandp
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2013.09
                      • 8

                      #11
                      Na dziewięć odpowiedzi tylko jedna która zawiera konkrety...

                      Tak jak napisał kolega Petitpierre po kilka browarów z jednego kraju;

                      Z polskich piw możesz wybrać piwa z browaru Pinta, Ale Browar lub Kormoran (dość dobrze dostępne w różnych ''światach alkoholi'', Wspomniane wyżej grand prix z Ciechana i każdy Porter Bałtycki (wszystkie są na wysokim poziomie) szczególnie dobre i dostępne Żywiec Porter, Porter łódzki, Porter Warmiński, Porter Ciechana albo Komes Porter.

                      Z czeskich tak jak napisał kolega wyżej + Zlaty Bażant, Krusovice, Opat

                      Z belgijskich jak wyżej + Duvel, Chimay, Hoegaarden blanche

                      Niemieckie jak wyżej z pszenicznych Franziskaner Weissbier i Franziskaner Dunkel (od biedy może być Paulaner)

                      UK jak wyżej + Guiness (kupisz wszędzie)
                      Myślę że coś znajdziesz w supermarkecie lub innym sklepie osiedlowym.
                      Oprócz tego polecam różne rodzaje piwa (style) z wyżej wymienionych browarów z Polski.

                      Comment

                      • KajusAnt
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2013.02
                        • 347

                        #12
                        Jurand Zlaty Bażant to Słowacja (to tak na marginesie)

                        Primavera Twoja lokalizacja na pewno pomoże w doborze.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2002.05
                          • 19243

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandp
                          Na dziewięć odpowiedzi tylko jedna która zawiera konkrety...
                          Każdy może wybrać własny zestaw i będzie to 100 różnych zestawów. W czym to pomoże założycielowi tematu? Poza tym możemy wybrać zestawy, które on nie będzie miał gdzie dostać. Najlepiej udać się do sklepu/-ów specjalistycznych i zorientować się u sprzedawcy/-ów co jest możliwe do złożenia z tego co on by chciał.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2006.05
                            • 4322

                            #14
                            Niemieckie jak wyżej z pszenicznych Franziskaner Weissbier i Franziskaner Dunkel (od biedy może być Paulaner)
                            I to są kultowe piwa? Ja trochę inaczej rozumiem "kultowość".

                            Comment

                            • rivendel
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2010.06
                              • 262

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4
                              I to są kultowe piwa? Ja trochę inaczej rozumiem "kultowość".
                              Ja też inaczej rozumiem kultowość.
                              Ciechan Grand Prix kultowe??? Prędzej Brackie.
                              Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                              Comment

                              Przetwarzanie...