Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kultowe piwa z poszczególnych krajów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #16
    A może by tak po prostu "przelecieć" najciekawsze style z ich przyzwoitymi reprezentantami?
    Z Polski przychodzi mi do głowy porter plus może miodowe (gryczane z manufaktury).
    Potem Niemcy, czyli pszenica jasna i ciemna, plus koźlak, weizenbock, może jakaś wędzonka i alt? (każdy z tych stylów ma jakiegoś reprezentanta w lepszych delikatesach).
    Potem coś z Belgii/Holandii - blonde, brune, tripel, quadrupel/mocny abbey - tu też pewnie nie będzie większego problemu ze znalezieniem dobrych piw w PiP czy almie. Może do tego nawet jakiś lambic/geuze i old bruin.
    Potem jakieś "angole" - nawet w marketach da się trafić kilka różnych rodzajów, przy odrobinie szczęścia da się trafić o'harę.
    Plus kilka "amerykańskich" stylów w oryginale lub w wykonaniu naszych kontraktowców.
    Poza tym termin "kultowe" piwa jest dość niejednoznaczny, dla niektórych może to być np. Imperator z Jabłonowa
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎