Ranking piw

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ptc
    Porucznik Browarny Tester
    • 2001.11
    • 366

    #31
    Widać z powodu epidemii nowości ranking staje się trochę nie spójny.

    Optymalny byłby ranking live myślę o tym, ale zabrać się za to druga sprawa, więc na razie parę propozycji zmian:

    - częstotliwość to może być problem ale co dwa tygodnie - choć może powinien być co tydzień powiedzmy koło 1 i 16 każdego miesiąca,

    - oceny nie starsze niż 60 dni,

    - nie mniej niż 6 ocen,

    - tylko 20 pozycji.


    Jakieś propozycje? Wiem że bez wglądu w dane to trudne, ale może ktoś ma jakieś przemyślenia, albo lepiej doświadczenia?

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

    Comment

    • ptc
      Porucznik Browarny Tester
      • 2001.11
      • 366

      #32
      >>

      Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

      Comment

      • Admirador
        Porucznik Browarny Tester
        • 2015.03
        • 431

        #33
        Fajny ranking. I to Ty, skoro poświęcasz swój czas, decydujesz jak jest konstruowany.
        Ale skoro pytasz o jakieś sugestie, to może wykorzystać analogie do tego jak są tworzone rankingi w tenisie (ATP, WTA). To znaczy liczą się oceny uzyskane w ciągu ostatniego roku. Czyli jeśli tworzymy ranking na 1 VI 2015 to uwzględniamy oceny od 1 VI 2014 do 31 V 2015, jeśli ranking na 1 VII 2015 to oceny za 1 VII 2014 do 30 VI 2015 itd.
        Jeśli weźmie się pod uwagę oceny z ostatnich 365 dni ranking będzie pokazywał, które piwa (browary) utrzymują wysoką formę na długim dystansie. I ewentualnie, można stworzyć antyranking czyli piwa najgorsze w danym okresie czasu.
        Wydaje mi się też, że należałoby podnieść poprzeczkę jeśli chodzi o liczbę ocen. Przy 6 ocenach różne dziwne rzeczy czasem wychodzą. Może więc 10 ocen czy nawet więcej jako minimum? To oczywiście będzie miało swoje konsekwencje, wypadną piwa rzadko oceniane, a nowości dopiero po pewnym czasie będą miały szanse wejść na listę.
        Tak tylko głośno myślę

        Comment

        Przetwarzanie...