pytanie prawne-konkurs na fb:wygraj piwo

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iluzj_a
    • 2024.09

    pytanie prawne-konkurs na fb:wygraj piwo

    Witam,

    Jestem nowa na forum i nie wiem, czy to dobre miejsce na mój post, czy może jakiś inny dział. Pomyślałam jednak, że nie jest to reklama promocji, dlatego też odrzuciłam dział Promocje Piwne.

    Mam pytanie dotyczące prawa. Zgodnie z ustawą dot.wychowania w trzeźwości jest kilka ograniczeń dotyczących promocji i reklamy piwa. W związku z faktem, ze nie do końca rozumiem niektóre zapisy w ustawie, mam pytanie:
    -czy można promować fanpage z piwem na facebook'u i czy można do tego zrobić taką standardową kampanię w stylu "polub fanpage, udostępnij post, dokończ zdanie, a osoby, które udzieliły najciekawszej odpowiedzi zostaną nagrodzone zestawem piwa/wybranym piwem itp.". Czy jest to legalne zgodnie z ustawą czy może nie? Na potrzeby tego pytania uznajmy, że zestawy będą odbierane osobiście (wiem, że wysyłka jest problematyczna).

    Z góry dziękuję za pomoc,

    iluzj_a
    Last edited by Gość; 2014-07-21, 17:08.
  • Mocho
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2014.01
    • 92

    #2
    niedawno widziałem coś takiego na profilu fortuny, to chyba dość spore przedsiębiorstwo i myślę że sprawdzili czy są jakieś przeciwwskazania, ja prawnikiem nie jestem, piszę co mi się wydaje
    Last edited by Mocho; 2014-07-21, 17:33.

    Comment

    • anteks
      maruda
      🥛🥛🥛
      • 2003.08
      • 10756

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iluzj_a
      Witam,

      Na potrzeby tego pytania uznajmy, że zestawy będą odbierane osobiście (wiem, że wysyłka jest problematyczna).

      a
      Dlaczego?
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • gwzd
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2012.01
        • 622

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iluzj_a
        Witam,

        Jestem nowa na forum i nie wiem, czy to dobre miejsce na mój post, czy może jakiś inny dział. Pomyślałam jednak, że nie jest to reklama promocji, dlatego też odrzuciłam dział Promocje Piwne.

        Mam pytanie dotyczące prawa. Zgodnie z ustawą dot.wychowania w trzeźwości jest kilka ograniczeń dotyczących promocji i reklamy piwa. W związku z faktem, ze nie do końca rozumiem niektóre zapisy w ustawie, mam pytanie:
        -czy można promować fanpage z piwem na facebook'u i czy można do tego zrobić taką standardową kampanię w stylu "polub fanpage, udostępnij post, dokończ zdanie, a osoby, które udzieliły najciekawszej odpowiedzi zostaną nagrodzone zestawem piwa/wybranym piwem itp.". Czy jest to legalne zgodnie z ustawą czy może nie? Na potrzeby tego pytania uznajmy, że zestawy będą odbierane osobiście (wiem, że wysyłka jest problematyczna).

        Z góry dziękuję za pomoc,

        iluzj_a
        Jak najbardziej można. Stronę na FB, czy też posty na niej publikowane, można udostępnić jedynie dla osób dorosłych. I po problemie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości.

        Comment

        • iluzj_a

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
          Dlaczego?

          W sumie mam na myśli dwie rzeczy. Pierwsza: ustawa dot.wychowania w trzeźwości, czyli o ile na sklepie jesteśmy w stanie wymusić potwierdzenie, że kupujący ma 18 lat, o tyle ciężko sprawdzić, czy odbierający ma 18 lat (kurierzy tego nie robią) i nie ma pewności, że kupujący=odbierający. Druga kwestia, której trochę się obawiam, to przesyłka, jak to ładnie zapakować, żeby dobrze wyglądało i żeby się nie potłukło


          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd
          Jak najbardziej można. Stronę na FB, czy też posty na niej publikowane, można udostępnić jedynie dla osób dorosłych. I po problemie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości.
          Dzięki za odpowiedź. W takim razie pewnie trzeba zrezygnować z udostępniania, bo chyba widoczności postów udostępnianych nie da się kontrolować. Załóżmy, że udostępniam post na swoim wall'u, a mam znajomych, którzy nie mają jeszcze 18 lat.

          Comment

          • gwzd
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2012.01
            • 622

            #6
            Tego nie wiem bo nie prowadzę żadnych stron na FB o alkoholu. Posprawdzaj, udostępnianie treści dla części użytkowników też chyba można zablokować?

            Comment

            Przetwarzanie...