Jak dobrać szkło ?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • drMisiek
    Member
    • 09-2006
    • 41

    #46
    Kufel czy szklanka?

    "Picie" piwa zasługuje na odpowiednią oprawe... Interesuje mnie to jakie piwo z kufla a jakie ze szklanki? Jak mają sie walory smakowe do naczynia? itp. Jakie jest wasze zdanie na ten temat lub/i doświadczenia?

    Comment

    • peter007
      Senior
      • 06-2004
      • 2820

      #47
      Przeszukaj dobrze forum a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania
      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19233

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika drMisiek
        "Picie" piwa zasługuje na odpowiednią oprawe... Interesuje mnie to jakie piwo z kufla a jakie ze szklanki? Jak mają sie walory smakowe do naczynia? itp. Jakie jest wasze zdanie na ten temat lub/i doświadczenia?
        czy ktoś spotkał się z kufelkami (np. 0.3 lub 0.25) o zwężającym się ku górze kształcie?
        widziałem kiedyś coś takiego na puszcze brew-kita coopersa (Bavarian lager), ale w folderze importera piw belgijskich zaprezentowane są w takich piwa La Gouloise.

        Comment

        • marcopolok
          Senior
          • 10-2001
          • 2334

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
          czy ktoś spotkał się z kufelkami (np. 0.3 lub 0.25) o zwężającym się ku górze kształcie?
          .

          Ktoś się spotkał, a nawet jest szczęśliwym posiadaczem
          bez brody...

          Comment

          • pawel_richert
            Junior
            • 07-2003
            • 7

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cyrkonia
            Jest na to rada ........ KUFEL browar.biz dobry do wszystkiego. Tylko szkoda go tak eksploatować.
            Zgadzam się, prosty i elegancki, ładnie eksponuje barwę zarówno ciemnych, jak i jasnych piw
            Każda wydana złotówka jest oddanym głosem

            ================================================== ============
            http://www.futrega.org/wk/ - "Wolna Kultura" Lawrence'a Lessiga
            ================================================== ============

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3605

              #51
              Zrobiłem dziś małe badanie nt. szkła piwnego.
              Osobiście, z powodów pozamerytorycznych (w perspektywie kilku lat bedę miał przeprowadzkę z b. ograniczonym bagażem) mam tylko po 2 kufle i kielichy (mniejszy i większy), z pewnością doskonale znane moim dwudziestukilku czytelnikom. Kufle idą do lagerów i niektórych ales, a także do piw nie dających wielkich nadziei, kielichy do większości ales i piw zapowiadających się ciekawie. Myślę, że nie wypacza to żadnego piwa.
              Berthelsen w swojej książce wyróżnia szklanki, kufle, kielichy (tulipany i osty - te drugie z bardziej wyróżnionym brzuszkiem) i pokale. Ogólnie - piwa sesyjne bez nóżki, piwa ambitne z nóżką.
              Ratebeer serwuje całkiem ciekawy, ale wg. mnie nie do końca słuszny przewodnik: http://ratebeer.com/Story.asp?StoryID=124. Linki do obrazków trzeba przeklejać ręcznie.
              A jaka jest wasza opinia? Temat jest z tych starszych
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • snorre
                Senior
                • 02-2006
                • 655

                #52
                Ostatnio zauważyłem, że portery w zwykłych kuflach mają niewielką pianę (co nie jest jakąś wadą przy porterach), natomiast nalane do kufla typu "tulip" (n.p. Duvel) uzyskują piękną, centymetrową pianę, która się utrzymuje, a i smak wydaje się jakiś lepszy
                Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                Comment

                Przetwarzanie...