Czy to tylko plotka? (Czy Anheuser - Busch chce kupić KP?)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.01
    • 1548

    Czy to tylko plotka? (Czy Anheuser - Busch chce kupić KP?)

    Dotarła do mnie niepotwierdzona informacja, że browary należące do Kompani Piwowarskiej ma kupić Anheuser - Busch. Spowodowane jest to tym, że SABMiller chce przejąć grupę Heinekena a nasz Urząd Antymonopolowy nie wyraża zgody na połączenie tych dwóch grup piwowarskich. Nie wiem czy to tylko plotka czy też prawda, nigdzie nie znalazłem potwierdzenia albo nie umiem szukać. Wie ktoś coś na ten temat?
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy
  • Pankracy
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2007.10
    • 2793

    #2
    To, że na rynku planowana jest fuzja dwóch gigantów jest spekulowanie od dawna.

    Comment

    • Pankracy
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2007.10
      • 2793

      #3
      Na jesieni było głośno o próbach fuzji. Tzn. AB Inbev miał robić podchody na zakup SABMiller. Z kolei SABMiller miał temu próbować przeciwdziałać poprzez próbę połączenia się z Heinekenem.
      Last edited by Pankracy; 2015-01-15, 23:26.

      Comment

      • Piotr4
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2007.09
        • 32

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy
        Na jesieni było głośno o próbach fuzji. Tzn. AB Inbev miał robić podchody na zakup SABMiller. Z kolei SABMiller miał temu próbować przeciwdziałać poprzez próbę połączenia się z Heinekenem.
        ... a Heineken się wypiął, gdyż większość udziałów posiada rodzina założycieli i dalej chcą, żeby Heineken był rodzinną firmą. SAB Miller w odróżnieniu do Heinekena ma rozproszony akcjonariat, więc gdyby InBev uzyskał kredyt to bez problemu by łyknął SAB.
        Ostatnie wiadomości jakie słyszałem o tej sprawie głosiły, że jednak InBev zrezygnował z SAB i zainteresował sie sektorem napojów bezalkoholowych (Coca Cola).

        Comment

        Przetwarzanie...