Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak to było przed piwną rewolucją

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gobong
    Senior
    • 04-2005
    • 658

    O ile pamiętam to tylko miejsca stojące, ale za to okolica jaka, zapaszek z potoku tyskiego jaki, takiej żulerni to chyba nigdzie już nie ma, a i w tamtych czasach to mało gdzie taki lokal był.

    Comment

    • koorgan
      Gość
      • 08-2014
      • 50

      Bartek, Lwówek i Namysłów pity na rowerze bez konsekwencji prawnych.

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
        Rewolucja piwna, przed rewolucja? Kurcze jak piwo zaczęło mi smakować to piłem lokalne -tyskie nawet tyskie "ale" było w barze na kranie,bar nomen omen zwał się "Karolinka" jak swego czasu najbardziej popularne tyskie piwo. Wcześniej to "Teatralna" "Anatol" albo legendarne "Pod jesionami" i legendarne tyskie. Bo te piwa , czy to karmelkowe czy porter, czy nawet karolinka czy karlik to legenda, żadne przechmielone rewolucyjne ich nie zastąpi, tak jak janowskiego, dawnej perły z lublina, czy haveliusza, jedynego jakiego dało się wypić ze smakiem na wybrzeżu. Przynajmniej jak mundurek musiałem zmienić tak było, no, połczyn w takiej 0,33 wysmukłej buteleczce, latem zaraz po lotach to dało się wypić Przed rewolucją były także przechmielone piwa takie jak .... chyba zwało si ono grudziądzkie? Dla goryczki to cały dostępny chmiel sypali, piszę o latach 80-tych.
        Pod koniec lat 80tych to i Artusa i Gdańskie też piło się ze smakiem, ale faktycznie Hevelius był najlepszy na wybrzeżu.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          Heweliusz oprócz tego, że był dobry, to i oryginalny, mieli bardzo charakterystyczne butelki o pojemności 400ml. Szkoda takich browarów i takiej historii.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Heweliusz zaczynał w zwykłych butelkach Euro. Było to pierwsze piwo we Wrocławiu w takich butelkach, Piast wtedy był jeszcze w Vichy, a Mieszczański w bączkach. To był chyba 1985 r.

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              Kilkanaście lat temu było tak. (Jedna z pierwszych ankietek):
              Attached Files

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4333

                Z okazji weekendu majowego kupiłem trochę piw nierewolucyjnych, i kiedy je piłem, przyszło mi na myśl, że gdyby spróbować zestawić ich smak ze smakiem lagerów i pilsów sprzed lat co najmniej kilkunastu, to niektóre współczesne wyroby wytrzymują konkurencję.
                Na przykład wciąż Kormoran Jasny, budzący skojarzenia z "męską" goryczką dawnej Perły, czy 12 z Wąsosza. Taka klasyka, bez pretensji do niesłychanie finezyjnych odczuć. Trochę ciała i porządne chmielenie.

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  Przynajmniej co do 12 z Wąsosza spokojnie się mogę podpisać pod Twoim postem. Zadziwiająco normalne i bezpretensjonalne piwo.
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                    Przynajmniej co do 12 z Wąsosza spokojnie się mogę podpisać pod Twoim postem. Zadziwiająco normalne i bezpretensjonalne piwo.
                    Mojej pani smakowało, bo chciała w wielokranie czegoś najbliższego do Warki Strong.

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mojej pani smakowało, bo chciała w wielokranie czegoś najbliższego do Warki Strong.
                      To raczej świadczy o tym, jak napisałeś, "wielokranie"
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przynajmniej co do 12 z Wąsosza spokojnie się mogę podpisać pod Twoim postem. Zadziwiająco normalne i bezpretensjonalne piwo.
                        Owszem, owszem
                        W czasach "piwnej rewolucji" z przyjemnością po nie sięgam. Smaczne, solidne, szkoda, że nie bywa we wrocku na kranach.
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4333

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przynajmniej co do 12 z Wąsosza spokojnie się mogę podpisać pod Twoim postem. Zadziwiająco normalne i bezpretensjonalne piwo.
                          Myślisz, że o jeszcze jakimś piwie z dostępnej obecnie rodzimej oferty dałoby się tak powiedzieć?

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Myślisz, że o jeszcze jakimś piwie z dostępnej obecnie rodzimej oferty dałoby się tak powiedzieć?
                            Właśnie się zastanawiam. Może niektóre warki Lwówka Książęcego, z naciskiem na "niektóre".
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4333

                              Ja nie wiem, czemu mi tak ten Kormoran podszedł... Pomyślałem sobie, że gdyby nie było w nim czeskiego i niemieckiego chmielu, a tylko te lubelskie, to jeszcze bardziej przypominałby dawną Perłę.
                              Ale to prawda, też trudno mi znaleźć coś takiego: obecny Rycerz czy Noteckie to już nie to samo, tak jak piwa z Zawiercia. Nie mówiąc o Lagerowym. Wyboru praktycznie nie ma. Kiedyś jeszcze niektóre piwa ze Zduńskiej Woli były ciekawe.

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                Bo lager to wbrew pozorom trudne piwo do zrobienia - nie ma specjalnie jak ukryć błędów w procesie warzenia czy innych wad w produkcji, a i wszelkie oszczędności na surowcach, czy kosztach produkcji od razu wyjdą w smaku...
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎