Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2005.07
    • 4434

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot
    Z tą Browarmią / Bierhalle przy Królewskiej to potwierdzone?
    Już dawno potwierdzone.

    Comment

    • Promil03
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2007.10
      • 2833

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
      Ostatnia warka już podobno została ugotowana. Tak więc trzeba jego przenieść do zamkniętych. Ps. Tylko tego browaru z tej grupy nie udało mi się zobaczyć
      Skoro nowy browar uznajecie jako "nowy" w momencie pojawienia się jego piw na rynku, to analogicznie browar zamknięty powinien być uważany za takowy po rozlewie ostatniego z piw i puszczeniu go do sprzedaży, a nie w momencie jego uwarzenia.
      Last edited by Promil03; 2020-05-20, 19:58.

      Comment

      • abernacka
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛
        • 2003.12
        • 10861

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
        Skoro nowy browar uznajecie jako "nowy" w momencie pojawienia się jego piw na rynku, to analogicznie browar zamknięty powinien być uważany za takowy po rozlewie ostatniego z piw i puszczeniu go do sprzedaży, a nie w momencie jego uwarzenia.
        Ja takiej metodologi nie uznaje. Dla mnie browar działa gdy uwarzy warke a nie rozpocznie sprzedaz.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • skitof
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2007.11
          • 2478

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
          Ja takiej metodologi nie uznaje. Dla mnie browar działa gdy uwarzy warke a nie rozpocznie sprzedaz.
          A nie zgadzam się. Bo jak browar jest komercyjny, to ta warka musi oficjalnie "ukazać się" na rynku. W przeciwnym razie to tylko wersja testowa, prototyp, próba sprzętu itp. W przypadku browarów domowych możemy mówić o fakcie uwarzenia piwa i tyle, ale nie w przypadku browarów komercyjnych. Tym bardziej, że oficjalne uwarzenie warki wiąże się ze zgłoszeniem podatkowym itd.
          Last edited by skitof; 2020-05-21, 01:09.

          Comment

          • abernacka
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛
            • 2003.12
            • 10861

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof
            A nie zgadzam się. (...).
            Masz prawo się niezgadzać. Nic nie poradzę na to. Podobnie jak kwestii browarów kontaktowych. Dla mnie to wydmuszka, która nie ma prawa istnieć, a dla innych uważany jest za rasowy browar. Zapewniam Ciebie, w obu przypadkach, jest mi to totoloto jak ktoś ten stan szufladkuje.

            Ps. Aha, jak dla mnie browar w Bartoszycach i Pruszkowie należą już do działających.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • anteks
              maruda
              🥛🥛🥛
              • 2003.08
              • 10756

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof
              A nie zgadzam się. Bo jak browar jest komercyjny, to ta warka musi oficjalnie "ukazać się" na rynku. W przeciwnym razie to tylko wersja testowa, prototyp, próba sprzętu itp. W przypadku browarów domowych możemy mówić o fakcie uwarzenia piwa i tyle, ale nie w przypadku browarów komercyjnych. Tym bardziej, że oficjalne uwarzenie warki wiąże się ze zgłoszeniem podatkowym itd.
              nieoficjalne warzenia też są?
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • abernacka
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛
                • 2003.12
                • 10861

                Czy ktokolwiek z was posiada wiadomości z browaru Sądeckiego i Czarter?
                W obu przypadkach mam bardzo złe przeczucia.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • abernacka
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛
                  • 2003.12
                  • 10861

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                  Czy ktokolwiek z was posiada wiadomości z browaru Sądeckiego i Czarter?
                  W obu przypadkach mam bardzo złe przeczucia.
                  Podobnie z browarem Twigg.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • abernacka
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛
                    • 2003.12
                    • 10861

                    Kamień z serca. Browar Sądecki ma się dobrze Aktualnie w ofercie mają American Wheat, Koźlaka, Monachijskie Ciemne, Irish Red oraz Marcowe.

                    Pozostaje jeszcze kwestia Twigga oraz Czartera.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Promil03
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2007.10
                      • 2833

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                      Ja takiej metodologi nie uznaje. Dla mnie browar działa gdy uwarzy warke a nie rozpocznie sprzedaz.
                      Hipotetycznie: nowy browar warzy piwo i przelewa jed na rok do beczek dębowych na leżakowanie. W między czasie wybucha pandemia, browar traci wcześniejszy kontrakt na sprzedaż, piwa nie wypuszcza na rynek, traci płynność finansową i upada.
                      Według Ciebie ten browar powinien być zaliczony do otwartych i potem zamkniętych?

                      Comment

                      • abernacka
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛🥛
                        • 2003.12
                        • 10861

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
                        Hipotetycznie: nowy browar warzy piwo i przelewa jed na rok do beczek dębowych na leżakowanie. W między czasie wybucha pandemia, browar traci wcześniejszy kontrakt na sprzedaż, piwa nie wypuszcza na rynek, traci płynność finansową i upada.
                        Według Ciebie ten browar powinien być zaliczony do otwartych i potem zamkniętych?
                        Tak! Jak najbardziej uznałbym taki browar za otwarty.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • kosher
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🥛🥛🥛🥛
                          • 2005.04
                          • 2310

                          Czy Zodiak to jeszcze warzy? A jeśli tak to tylko kontraktowo czy jeszcze tłucze swoje Lwy w bączkach?
                          Będę w okolicach Kłodawy i zastanawiam się czy jest po co do nich jechać.

                          Comment

                          • Prusak
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2005.07
                            • 4434

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                            Masz prawo się niezgadzać. Nic nie poradzę na to. Podobnie jak kwestii browarów kontaktowych. Dla mnie to wydmuszka, która nie ma prawa istnieć, a dla innych uważany jest za rasowy browar. Zapewniam Ciebie, w obu przypadkach, jest mi to totoloto jak ktoś ten stan szufladkuje.

                            Ps. Aha, jak dla mnie browar w Bartoszycach i Pruszkowie należą już do działających.
                            Każdy ma inaczej. Dla mnie kontrakty nie istnieją, ale inne zaczynają funkcjonować od momentu, kiedy ich piwo jest dostępne w sprzedaży.
                            Pomyślmy przez chwilę: jeśli browar swojego piwa nie wypuścił na rynek, to właściwie nie ma różnicy pomiędzy nim a jakimkolwiek "browarem" domowym.

                            Comment

                            • Promil03
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2007.10
                              • 2833

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                              Tak! Jak najbardziej uznałbym taki browar za otwarty.
                              A jakie masz kryteria jeśli można wiedzieć? Że musi być sprzęt odebrany przez odpowiednie urzędy, wydane zezwolenie sanepidu, uwarzone piwo? Od kiedy browar dla Ciebie jest już działąjącym?

                              Comment

                              • abernacka
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🥛🥛🥛🥛
                                • 2003.12
                                • 10861

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
                                (...) Od kiedy browar dla Ciebie jest już działąjącym?
                                Jak uwarzy piwo.

                                Ps. Zodiak ma się dobrze. Nadal można kupić w przybrowarnianej piekarni Lwa
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...