Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2792

    Tak browar Alteria został otwarty.

    12 lipca 2024 roku rusza z kolei drugi browar w Fojutowie.
    Last edited by Pankracy; 10-07-2024, 07:37.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4386

      Ten sam właściciel?

      Już sam sobie odpowiedziałem, bo tam chyba nie ma innej możliwości. Wydaje się jednak, że jest to "rozbudowa" już istniejącej firmy lub zastąpienie starego nowym.
      Last edited by Prusak; 10-07-2024, 10:10.

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2792

        Ten sam właściciel.

        Browar znacznie większy, wydajniejszy i z linią rozlewu. Zamontowany także w innym budynku kompleksu w Fojutowie. Drugi browar jest w pomieszczeniach przylegających do restauracji. Co z minibrowarem w szopie przy parkingu. Czas pokaże.
        Last edited by Pankracy; 10-07-2024, 17:35.

        Comment

        • fuliano
          Senior
          • 07-2010
          • 1835

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy
          Szreniawa, Specbeer tam m.in. warzy kontraktowo.
          Byłem dzisiaj w Szreniawie i sobie 6 piwek ichnych wybrałem. W domu czytam i 5 z nich uwarzono w Szcyrzycach i 1 w Sadach.

          Comment


          • e-prezes
            e-prezes commented
            Editing a comment
            Szczyrzyc zawsze miał duże moce kontraktowe. W sumie nic nie dziwi.
        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4386

          Czyli co ? Przestali warzyć na miejscu, czy nie wyrabiają?

          Comment


          • madu
            madu commented
            Editing a comment
            Dobrze że chociaż o tym informują na etykiecie. Podejrzewam że nie tylko oni tak robią.
            Browar Zakładowy dla Lidla ma inny datownik niż dotychczas, nie ma podanego numeru warki. Na wszystkich innych taka informacja jest.
            Tak samo Brofaktura. Tutaj termin przydatności dotychczas wyglądał jakby był zrobiony pieczątką a na piwach dostępnych jakiś czas temu w sieci Eurospar datownik był nadrukowany maszynowo.
            Oczywiście to niczego nie przesądza ale mam wątpliwości czy te browary mają takie moce produkcyjne żeby wyjść szerzej ze swoimi produktami do sieci handlowych.
        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2792

          Browar Zodiak
          Browar nie działa. Instalacja stoi bezczynnie od pandemii i nie jest wykorzystywana.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2306

            Myślałem, że kontraktowo nadal coś robią. Bo Lwy w bączkach faktycznie zniknęły z pola widzenia.
            Czyli pewnie pozostali przy działalności piekarniczej.

            Comment


            • e-prezes
              e-prezes commented
              Editing a comment
              Mają co robić, a browarów z dużymi mocami dla kontraktów po pandemii przybyło, więc tak to wygląda. Ich czas minął, choć może ktoś jeszcze to rozkręci, bo szkoda....

            • Pankracy
              Pankracy commented
              Editing a comment
              Może jeszcze w zeszłym roku coś robili. W tym sezonie browar stoi. Jakieś nadzieje są. Linia produkcyjna jest. Wszystko w rękach właściciela ewentualnie tego kto przyjdzie i wynajmie.
              Last edited by Pankracy; 05-08-2024, 10:17.
          • kaczka116
            Senior
            • 10-2015
            • 1351

            Browar Turek też niektóre swoje piwa kontraktuje w Sadach
            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
            Untappd

            Comment

            • fuliano
              Senior
              • 07-2010
              • 1835

              Zamiast Glogera w Białymstoku jest teraz Geneza. Podobno nowy właściciel. Nie wiem czy ktoś coś o tym wspominał czy to wiedza ogólnie od dawna znana.

              Comment


              • Pankracy
                Pankracy commented
                Editing a comment
                Tak. Gloger działa pod nazwą Geneza jakoś tak od połowy 2023 roku.
            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2792

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
              Z dosyć mocnych żródeł prawie insajderskich doszło mnie info a w zasadzie już dochodziło od jakiegoś czasu tylko jakoś odganiałem od czola niczym muchę w oborze że od bodajże 2 lat nie działa browar w ...... Ciechanowie. Podobno wszystkie piwa marki Ciechan są warzone w innych browarach wielbiciela hustarii czyli Bojanowie i Lwówku a piwo przyjeżdzało jedynie w cysternach i w Ciechanowie było rozlewane. Od pewnego czasu podobno już nawet nie rozlewają a piwo przyjeżdza już w butelkach iw Ciechanowie w zasadzie je dystrybuujują. Na pytanie dlaczemu tak jest , zródełko odpowiedziało że taka opłacalność biznesu.... Cienko to wygląda. Fakt że na etach ściemy nie ma bo już od dawna nie jest podawany adres przy Kilińskiego w Ciechanowie a ogólny siedziby BRJ.
              Łukasz Gołębiewski (pisarz i wydawca) był niedawno w Ciechanowie i opisał co dzieje się przy ul. Kilińskiego. Browar faktycznie nie działa od 2023 roku. Produkcja jest przestawiona na destylaty. Robią tam whisky, likier, okowitę. Piwa pod marką Ciechan są z Lwówka Śląskiego.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4386

                Coraz mniej tych browarów. No i idzie recesja, więc prewnie można spodziewać się kilku dalszych zamknięć. Było lekko ponad 300, jest 295.

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8972

                  Wracając z wycieczki piwnej chciałem zatrzymać się na obiad w browarze Pompa w Sieradzu. Gdy chciałem w komórku sprawdzić od której są czynni ukazał mi się czerwony komunikat: TYMCZASOWO ZAMKNIĘTE. Zmieniłem plany, nie miałem czasu zaglądać jak to faktycznie wygląda. Strona w internecie nic na ten temat nic nie mówi. Wie ktoś coś?
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10859

                    Nic dziwnego. Aktualnie browar Pompa nazywa się "Cukier Bistro Mini Browar". Piwo tam nadal jest produkowane.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • beerek62
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 1043

                      Na ich profilu FB jest informacja, że restauracja w dniach 5-14 sierpnia była nieczynna z powodu urlopu. Jeżeli byłeś w tym okresie, to faktycznie było "tymczasowo zamknięte"
                      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1553

                        Czy Brofaktura Zator już działa? Na trzech ich butelkowych piwach był adres z Zatora.
                        mb WOS

                        Comment

                        Przetwarzanie...