Pogoda dla bogaczy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Major Piwnych Rewolucji
    🍼
    • 2007.07
    • 2156

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda
    A żebyś się nie zdziwił. Moim zdaniem Dulux w lerła merlę w niczym nie przypomina tego, który kupiłem w budowlanym w Wołominie.
    Nie mam porównania ale malowanie idzie sprawnie na tej z lerua
    Niestety takie prawo dżungli.
    Mój kolega ostatnio splajtował, handlował stolarką. Kastorama miała niższe ceny drzwi niż on kupował u producenta. Zapytał więc producenta czy sprzeda mu po takiej cenie jak Kastoramie, producent odpowiedział że tak, jak kupi 5 tirów.
    Dla nas piwoszy Leklerk będzie zbawienny ale zabójczy dla małych sklepów.
    Last edited by Gringo; 2015-03-25, 21:02.

    Comment

    • Cooper
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2002.11
      • 6055

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
      no ale najniższa krajowa w przeliczeniu na godzinę to nie 7,5zł tylko 7,5 OJRO lub nawet i 10
      nie ma sensu porównywać nasze ceny do cen z innych krajów
      Masz rację. Napisałem to w kontekście naszego bardzo sprawnego (i piszę to bez ironii) doganianiania Europy pod względem cen. O kwestii zarobków napisałeś sam i zgadłeś.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Klatak
        Porucznik Browarny Tester
        • 2014.07
        • 431

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo
        Nie mam porównania ale malowanie idzie sprawnie na tej z lerua
        Niestety takie prawo dżungli.
        Mój kolega ostatnio splajtował, handlował stolarką. Kastorama miała niższe ceny drzwi niż on kupował u producenta. Zapytał więc producenta czy sprzeda mu po takiej cenie jak Kastoramie, producent odpowiedział że tak, jak kupi 5 tirów.
        Dla nas piwoszy Leklerk będzie zbawienny ale zabójczy dla małych sklepów.
        Raczej nie będą mieć nawet 50% takiego asortymentu jak sklepy specjalistyczne. Ponadto w takim Poznaniu większość osób ma też bliżej do sklepów specjalistycznych niż do Leklerka. Ale oczywiście jak wszystko to zależy od mln czynników .

        Comment

        • przemo70
          † 1970-2019 Piwosz w Raju
          • 2007.05
          • 1501

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986
          Ponoć jest taka tradycja, że jeden karton każdego piwa zrobionego w Zodiaku idzie na sprzedaż do piekarni.
          Pierwsze słyszę.
          Save water, drink beer ...

          http://www.parowozy.com.pl/
          http://www.kamery.wolsztyn.pl/
          https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

          Comment

          • bzium1986
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2009.06
            • 86

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70
            Pierwsze słyszę.
            Ja też po raz pierwszy usłyszałem o tym w weekend. Ponoć Jasny Grom też stał na wystawce, ale ja tego nigdy nie widziałem.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
            Może dlatego, że np. dla Ataku Chmielu pojawiła się spora konkurencja, zatem chcąc utrzymać duży obrót na tej marce obniżyli cenę?
            OK, kapuję, ale skąd założenie, że obniżyli cenę? Czy znasz dokładnie ceny, w jakich Pinta sprzedaje hurtowniom? Czy znasz marżę Leclerca na Pincie?

            Hipoteza pt. producent obniżył cenę bo duża konkurencja, jest rozsądna, ale to tylko przypuszczenie które może pokrywać się z rzeczywistością lub nie.

            Comment

            • metalsrem
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2008.09
              • 239

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak
              Raczej nie będą mieć nawet 50% takiego asortymentu jak sklepy specjalistyczne. Ponadto w takim Poznaniu większość osób ma też bliżej do sklepów specjalistycznych niż do Leklerka. Ale oczywiście jak wszystko to zależy od mln czynników .
              No ale nasz poznański Leclerk nie jest tak dobrze zaopatrzony jak np. bydgoski.
              Browar domowy SKOTAR

              Comment

              • chemmobile
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2009.03
                • 2168

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986
                OK, kapuję, ale skąd założenie, że obniżyli cenę?
                Bo to pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy patrząc na cenę 5,5 zł w markecie? Ceny tzw. piw regionalnych w marketach są zbliżone, a czasami nawet wyższe niż ceny w sklepach specjalistycznych. Dlaczego zatem piwa Pinty miałyby odstawać od tej tendencji? Jakieś szanse dla tej wersji istnieją...
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • emes
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.08
                  • 4275

                  Pinta w jakimś większym niż inni może zejść z ceny, bo jest przecież bezpośrednim importerem surowców. Na każdej butelce jest chyba napisane, że dostawcą surowców jest Browamator. Poza tym jak ktoś zamawia większą ilość piwa, tak jak supermarket, to przecież można zejść z ceny, prosta ekonomia,

                  Comment

                  • kkemot
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2013.12
                    • 119

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bzium1986
                    Skąd informacja, że Pinta życzy sobie mniej za piwa w stałej ofercie? Pomimo, że koszty produkcji urosły na przestrzeni paru lat.
                    Czyli Pinta ni stąd ni zowąd obniżyła ceny dla swoich piw i sprzedają taniej niż inne kontraktowe browary? Jakoś nie przekłada się to na ceny w hurtowniach i sklepach specjalistycznych .

                    Zatem pozwolę sobie zacytować swój post z pierwszej strony wątku:

                    Chyba nic więcej nie mam do napisania .
                    Nie no sklep kupuje po tej samej cenie wszystkie piwa i na jednych ma 5 zł zysku a do Pinty dokładają. To już nie tylko kraftowcy dokładają, a sklepy sprzedające taniej ich piwa

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
                    Może dlatego, że np. dla Ataku Chmielu pojawiła się spora konkurencja, zatem chcąc utrzymać duży obrót na tej marce obniżyli cenę?
                    Dokładnie, robią dużo jedno piwo i dają dobre ceny. Jak widać można zrobić dobrze nachmielone piwo za 5,5 zł.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo
                    Nie mam porównania ale malowanie idzie sprawnie na tej z lerua
                    Niestety takie prawo dżungli.
                    Mój kolega ostatnio splajtował, handlował stolarką. Kastorama miała niższe ceny drzwi niż on kupował u producenta. Zapytał więc producenta czy sprzeda mu po takiej cenie jak Kastoramie, producent odpowiedział że tak, jak kupi 5 tirów.
                    Dla nas piwoszy Leklerk będzie zbawienny ale zabójczy dla małych sklepów.
                    B.day 2.0 kupiłem taniej w osiedlówce niż w leclercu, więc spokojnie. Jest tylko jeden taki duży sklep na Warszawę (inne leclerci nie mają takiego asortymentu).

                    Comment

                    • chemmobile
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2009.03
                      • 2168

                      @emes
                      Znaczy się zeszli z ceny ot tak sobie, bo mieli gest?
                      Last edited by chemmobile; 2015-03-25, 22:58.
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • e-prezes
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2002.05
                        • 19244

                        Pintowcy mają naprawdę dobre ceny w hurcie, ale trzeba wziąć paletę piwa. Dawniej rzadko kiedy mieli na raz więcej marek. Najlepiej było się wstrzelić w rozlew. Pinta zaczynała jako pionier i przez ten czas wypracowała sobie markę u dostawców. W przeciwieństwie do AB mają długie terminy ważności, więc wielu kooperantów bierze ich piwa. Na ma co porównywać ich do pozostałych kontraktowców, bo ci dopiero tę dobrą markę wypracowują. W małych miejscowościach prędzej dostać Kormorana, Ciechana i właśnie Pintę, a nie innego kontraktowca.

                        Comment

                        • emes
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.08
                          • 4275

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile
                          @emes
                          Znaczy się zeszli z ceny ot tak sobie, bo mieli gest?
                          Mają większe możliwości zejścia z ceny niż inni kontraktowcy, oprócz tego jak pisałem są dystrybutorem surowców w postaci Browamatora, są też na rynku dłużej niż inni, są pewnie bardziej ustabilizowani finansowo i do tego skala produkcji na dwa browary. Możliwość zejścia z marży, ale nadal mając zysk z działalności, to też inwestycja na konkurencyjnym rynku, marketingowo i sprzedażowo.
                          Last edited by emes; 2015-03-25, 23:26.

                          Comment

                          • yoda79
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2013.01
                            • 861

                            I bardzo dobrze, nigdy nie odmawiam sobie paru sztuk świetnego Imperium za 7 zł (zamiast 9) czy Ataku za 5,50 niż za 7,50.

                            Comment

                            • kkemot
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2013.12
                              • 119

                              Czyli można, a tu jeden z kolegów kontraktów Pilsa za 5 zł robi nic nie zarabiając

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2001.02
                                • 23860

                                kkemot, Tomolek darujcie sobie (wpis z głupimi odzywkami kkemota (ostatnie ostrzeżenie przed bananem czasowym) i odp. Tomolka usunięto).
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...