4 Nowe piwa z Cieszyna

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • RobaL1991
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2013.01
    • 12

    #61
    Tydzień temu byłem w Cieszyńskim browarze. Jako ciekawostkę na koniec degustacji podano nam Stout, moim zdaniem był najlepszy z wszystkich nowości. Miałem okazje pogadać później z Piwowarem i pokazałem mu legitymacje PSPD, wtedy zaczął ze mną normalnie rozmawiać. Powiedział że Stout nie trafi do sprzedaży "Projekt zawieszony", moim zdaniem sprawe zepsuło dodanie kakao do tego piwa, przez to jest mętne i nie ma piany(tłuszcz z kakao zepsuł). Jeden z pracowników browaru wspominał o jakimś związku chemicznym dającym aromat zielonej papryki, które ma zbyt duże stężenie w tym piwie.

    Comment

    • dlugas
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼
      • 2006.04
      • 4014

      #62
      Rzeszów
      "Spacjalistyk"

      Porter 6zł
      Lager 4zł
      Mastne zapomniałem
      Pszenica oraz DIPA chyba była nieobecna

      kupiłem tylko ciemną moc
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • gebruiker
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2014.01
        • 187

        #63
        DIPA jedna ze słabszych w Polsce, jak nie najsłabsza. Spróbuję jeszcze portera, ale nic sobie po nim wielkiego nie obiecuję. Dziwny twór ten nowy Cieszyn - ceny rzemieślnicze, jakość koncernowa.

        Comment

        • zgoda
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2005.05
          • 3516

          #64
          Tak miało być, wszystko jest w porządku. Daliście się nabrać i o to chodziło.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Shedao
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            🥛🥛🥛
            • 2007.09
            • 900

            #65
            Dziś na wrocławskim festiwalu pojawiły się wszystkie cieszyńskie piwa w wersji lanej. W tym stout. Nie był najgorszy.

            Comment

            • Kaper
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2004.10
              • 24

              #66
              W trakcie ostatnich warsztatów piwowarskich w Rzeszowie, gdzie degustowaliśmy piwa przekazane nam w trakcie WZ Sprawozdawczego przez Mazowiecki Oddział PSPD , doszliśmy do wniosku, że dodanie kawy w jakiejkolwiek formie do piwa powoduje, że takie piwo nie ma praktycznie piany ani lepkości na szkle. Aromat kawy w zależności od niej i sposobu przygotowania jest większy lub mniejszy.

              Nasz wniosek: piwo i kawa nie imają się, więc porzucamy ten projekt.

              Jedyne oceniane przez nas piwo, gdzie zamiast kawy trafiła jej skorupa zachowywało się tak jak piwo, ale aromat był ledwo wyczuwalny.

              Moje osobiste podsumowanie:
              Lepiej napić się dobrego piwa i oddzielnie napić się kawy, niż miało by to być w komitywie jako piwo kawowe, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

              Zdróweczko
              Kaper

              Comment

              • Kaper
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2004.10
                • 24

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gebruiker
                DIPA jedna ze słabszych w Polsce, jak nie najsłabsza. Spróbuję jeszcze portera, ale nic sobie po nim wielkiego nie obiecuję. Dziwny twór ten nowy Cieszyn - ceny rzemieślnicze, jakość koncernowa.
                No i jakie odczucia z Portera?
                A do jakich DIPA porównujesz ich brand?

                Comment

                • dlugas
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2006.04
                  • 4014

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kaper

                  Moje osobiste podsumowanie:
                  Lepiej napić się dobrego piwa i oddzielnie napić się kawy,
                  lub poszukać takiego piwa, które bez dodatku kawy i tak nią smakuje :]


                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kaper
                  No i jakie odczucia z Portera?
                  w naszych "regionalnych" jest po 6zł.
                  Czeka już u mnie aż przyjdzie jego kolej.
                  Po innych recenzjach wnioskuję, że szaleństwa, póki co nie ma. Młodziak musi pewnie swoje odczekać

                  Pozdrawiam sąsiada z miasta
                  Last edited by dlugas; 2015-05-07, 10:44.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • concerto
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    🍼
                    • 2003.09
                    • 859

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                    l
                    w naszych "regionalnych" jest po 6zł.

                    To masz tanio. We Wroc widziałem po 7,10.


                    Wkurza mnie robienie z portera sztucznie produktu premium. Sprzedawali po 4 z hakiem i się widać opłacało. Ale Ciechan i Warmiński są po ok. 7 wiec wszyscy dobijają do tego poziomu ( Racibórz, Jórajski ).
                    Last edited by concerto; 2015-05-07, 11:26.
                    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                    Comment

                    • dlugas
                      Major Piwnych Rewolucji
                      🍼
                      • 2006.04
                      • 4014

                      #70
                      U mnie Ciechan jest tylko w specjalistycznym i bliżej mu do prawie 6zł za butelkę

                      Warmiński jest za drogi, wolę sobie odleżakować inne, a efekty podobne

                      Z porterami jest jak z eurokorpolagerami
                      Człowiek się przyzwyczaił, że jasny pseudolager zawsze kosztuje te 2 czy 2,5zł. Jeśli taki kosztuje "grubo ponad 3zł" to zmusza do wąchania i mlaskania. Szukania dlaczego kosztuje więcej niż średnia masówkowa. Przeważnie kosztuje tylko nazwa i marketing a nie zawartość


                      Porter kosztuje zazwyczaj 4,5-5,5 zł i jest to dość smaczny porter
                      Skoro kosztuje taki 7zł i więcej to szukamy i drążymy co też oni tam porobili, że taki "drogi"

                      Pal licho jakby faktycznie był spokojnie doleżakowany, ułożony, dopieszczony, przepięknie bogaty w smak i aromat itp. to warta dać siódemaka i pić spokojnie "polskiego dolnego Risa" za nie wielkie pieniądze.
                      Ale te po 7-8zł cale nie zwalają na kolana, bo są tak samo smaczne lub "nie doleżakowane" jak te po 5zł
                      Z drugiej strony różnica pomiędzy 5 a 7,5zł nie jest kolosalna, szczególnie, że zazwyczaj nie pijemy po 4-5sztuk podczas wieczoru :] Mnie chodzi bardziej o zasady
                      Po co dawać 5zł za heńka jak można wypić takiego samego eurolagera za 1,99zł

                      Jednak muszę przyznać, że obecny na rynku porter b. w butelce 0,33l ten za 7zł to pozycjonowanie cenowe "na siłę"
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Kones
                        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                        • 2014.07
                        • 160

                        #71
                        No, jura życzyła sobie dychu za 0,33 ich bałtyka na FDP. Cieszyn, nie pamiętam albo nie pytałem...
                        "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                        Comment

                        • Rogerson
                          Porucznik Browarny Tester
                          • 2012.08
                          • 421

                          #72
                          Może to niezbyt na temat, ale jak już mowa o FDP to po ile chodził jubileuszowy porter z Gościszewa?

                          Comment

                          • concerto
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            🍼
                            • 2003.09
                            • 859

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson
                            Może to niezbyt na temat, ale jak już mowa o FDP to po ile chodził jubileuszowy porter z Gościszewa?
                            Bodaj 50 zł. za 0,7 butelka i 15 zł. za 0,2. Tak mi się kojarzy z odpowiedzi człowieka za nalewakiem. Nie piłem.
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            • rafael52
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2013.12
                              • 478

                              #74
                              Zgadza się butelka 750 mL była po 50 PLNów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...