Początek przygody z piwem rzemieślniczym

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wandelo
    PS Nawiązując do szkła, w sklepie widziałem dwa szkła od Doctora Brew : Teku i Craft Master One. Różnią się one czymś, poza wyglądem? Czy to kwestia preferencji?
    Broń boże teku, źle się trzyma (jak kieliszek wina) i niewygodnie się pije. No chyba, że nie chcesz pić tylko mlaskać piwko i rozwodzić się nad zapachem, wtedy teku . Facet powinien mieć porządną szklankę lub kufel.
    Tego drugiego szkła nie znam (Craft Master One) ale pewnie to też jakiś cudak dla Masterów Nie komplikuj sobie życia tylko napij się dobrego piwa ze szkła które dobrze się trzyma w ręku i wygodnie się z niego pije.

    PS. Kones mnie wyprzedził
    Last edited by becik; 2015-04-04, 21:55.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Wandelo
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2015.04
      • 9

      #17
      Jak to dobrze, że poruszyłem ten temat bo 2 dyszki by poleciały w błoto. Zauważyłem logo i cenę to pomyślałem, że warto zainwestować. Pójdę do Ikei kupić porządną szklankę

      Comment

      • yoda79
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2013.01
        • 861

        #18
        Słusznie - wyciaganie kasy za wymyślne szkło doprowadzono do perfekcji. Teku, dildo, odpuść sobie.

        Comment

        • Dukat_WSI
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2015.03
          • 781

          #19
          Posiadanie pierdyliona różnych szkieł to faktycznie zabawa dla kolekcjonerów, ale dla oceny walorów zapachowych warto mieć jednak przynajmniej 1 szkło degustacyjne. Taki snifter, czy tulip nadadzą się do większości różnych stylów piwa. Za to nie widzę potrzeby posiadania specjalnej szklanki do weizena, czy craft master, pint glass, gobleta itp.

          Comment

          • Klatak
            Porucznik Browarny Tester
            • 2014.07
            • 431

            #20
            Ja generalnie jestem fanem szkła (nie tylko do piwa), ale i Teku i Craft Master One to jest jakaś porażka jeżeli chodzi o picie. W Teku jak już zostaje końcówka piwa, trzeba strasznie mocno wychylać kieliszek (i głowę) z kolei Craft Master One strasznie lipnie leży w ręce (chyba że ktoś ma bardzo małe, ale też wątpię). Jeżeli miał bym wybrać coś podobnego do obu tych szkieł to Sensorik Pokal z Sahm i IPA Glass z Spiegelau są całkiem użytkowe.
            Last edited by Klatak; 2015-04-04, 23:07.

            Comment

            • Dukat_WSI
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2015.03
              • 781

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak
              Ja generalnie jestem fanem szkła (nie tylko do piwa), ale i Teku i Craft Master One to jest jakaś porażka jeżeli chodzi o picie. W Teku jak już zostaje końcówka piwa, trzeba strasznie mocno wychylać kieliszek (i głowę) z kolei Craft Master One strasznie lipnie leży w ręce (chyba że ktoś ma bardzo małe, ale też wątpię). Jeżeli miał bym wybrać coś podobnego do obu tych szkieł to Sensorik Pokal z Sahm i IPA Glass z Spiegelau są całkiem użytkowe.
              A tulip?

              Comment

              • Klatak
                Porucznik Browarny Tester
                • 2014.07
                • 431

                #22
                Osobiście nie przepadam, ale raczej z powodów wyglądu a nie cech użytkowych .

                Comment

                • pioterb4
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2006.05
                  • 4322

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI
                  Posiadanie pierdyliona różnych szkieł to faktycznie zabawa dla kolekcjonerów, ale dla oceny walorów zapachowych warto mieć jednak przynajmniej 1 szkło degustacyjne. Taki snifter, czy tulip nadadzą się do większości różnych stylów piwa. Za to nie widzę potrzeby posiadania specjalnej szklanki do weizena, czy craft master, pint glass, gobleta itp.
                  Może to zboczenie, ale widoku weizena w kuflu albo zwykłej lagerowej szklance bym nie zniósł Oczywiście na smak nie ma to żadnego przełożenia, to tylko kwestia estetyki no i mojego widzi misię.

                  Comment

                  • Klatak
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2014.07
                    • 431

                    #24
                    A co z crystal weizenem ?

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2007.12
                      • 1038

                      #25
                      Craft master one, choć ma patetyczna nazwę to jest praktycznym szkłem. Odpowiedni kształt, szybko można ogrzać piwo ręką plus ma wygodną podziałkę. Wg mnie lepsze od jakiś ipa/stout Glass i nie takie drogie(dałem chyba 15 zł). Odkąd kupiłem jest to moje podstawowe szkło.

                      Comment

                      • Klatak
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2014.07
                        • 431

                        #26
                        Ale trzyma się je w ręce fatalnie, Stout czy IPA Glass leży znacznie pewniej i wygodniej. A biorąc pod uwagę że większość piw jest w objętości 0,5L to CMO ma kolejnego minusa.

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2007.12
                          • 1038

                          #27
                          Nie mam problemu polać sobie 0,3 z butelki 0,5, doleje później. Chyba ze hafewaizen to mam duvela mnie leży świetnie, wygodniejsze i lżejsze od ipa Glass czy teku. Indywidualna sprawa

                          Comment

                          • Wandelo
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2015.04
                            • 9

                            #28
                            Z tego co wiem to na Warszawskim Festiwalu Piwa będzie do kupienia festiwalowy Craft Master One to zobaczę, potrzymam. Może mi się spodoba i kupię.

                            Comment

                            • Klatak
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2014.07
                              • 431

                              #29
                              @tristan_tzara
                              Prawda, wszytko kwestia gustu. Co do masy szkła to jest mocno zbliżona .

                              @Wandelo

                              Doctor Brew wypuściło niedawno CMO, powinno jeszcze być w sklepach. Przynajmniej przedwczoraj jeszcze widziałem w swoim parę sztuk.

                              Comment

                              • Wandelo
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2015.04
                                • 9

                                #30
                                Tak, wspominałem o tym wcześniej, ale jeżeli miałbym kupować, to chyba wolę wersję z WFP

                                Comment

                                Przetwarzanie...