Leżakowanie piw w mieszkaniu. Jaką lodówkę kupić?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • internetowyfighter
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2015.06
    • 1

    Leżakowanie piw w mieszkaniu. Jaką lodówkę kupić?

    Witam

    Chciałbym zakupić lodówkę do leżakowania Piw jako, że w mieszkaniu mam ciepło i nie mam piwnicy.

    1) Jaką lodówkę polecacie? Absolutnie się nie znam na leżakowaniu/ przetrzymywaniu piwa.
    Myślałem o jakiejś winiarce , tylko bym musiał wyjąć półki by leżakować w pionie.


    2) W internecie widzę miliony różnych poradników i artykułów na temat leżakowania piwa. Są jakieś najbardziej polecane ?

    Z góry dziękuję za pomoc !
  • franekf
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2004.06
    • 944

    #2
    Lodówka na wino będzie o tyle fajna, że cicha - w przypadku tanich sprzętów to chyba jedyna przewaga nad zwykłą chłodziarką. Ale nie wiem, jak pod względem praktycznym - przystosowana będzie raczej do leżących butelek, więc jak wyjmiesz półki, to ustawisz klika butelek na dnie i co dalej?
    Jest trochę fajnych, małych lodówek na wino z witrynami - są estetyczne, ale dość drogie. Niezłą można kupić w Juli za chyba ok. 600 zł, ale do piwa - raczej średnio. Chyba że zrobisz sobie jakieś półki.
    Nie wiem, czy nie lepiej kupić małą chłodziarkę. Wahania temperatury nie będą zbyt duże, niska wilgotność raczej nie będzie przeszkadzać, tylko tyle że nie będzie taka ładna
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      #3
      Nie przyłożyłeś się do poszukiwania na forum i piszesz nie w tym dziele, gdzie trzeba, a temat już jest:
      Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      Przetwarzanie...