PTC: Portery lista

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Davidian
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 06-2009
    • 9

    Widziałem go dzisiaj we freshmarket na półce i przy kasie. Cena 49.99 butelka ala gąsior z uchwytem + ceramiczny kapsel vel Grolsch.
    Sporo tego mają czekam aż zaczną przeceniać

    Comment

    • leona
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 07-2009
      • 5853

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Davidian
      Widziałem go dzisiaj we freshmarket na półce i przy kasie. Cena 49.99 butelka ala gąsior z uchwytem + ceramiczny kapsel vel Grolsch.
      Sporo tego mają czekam aż zaczną przeceniać
      ... albo za rok zaczną na modłę wina zaczną pisać - leżakowane 12 miesięcy w tanku i 12 w butelce, a wszystko tylko za 59,90 zł.

      A kysz! Przy Kormoranie też krakałem i wykrakałem... portera ze śliwkami za 5 razy więcej

      Comment

      • Pancernik
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 09-2005
        • 9777

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Davidian
        ...ceramiczny kapsel vel Grolsch.
        Aaaa... kulega, znaczy... na myśli krachlę miał...? A co oznacza "vel" - proponuję poczytać.

        Comment

        • dlugas
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 04-2006
          • 4014

          Czyżby nadeszła jakaś zmiana na rynku czarnego polskiego złota ?
          tyle lat "jubileuszowy" był rozdrapywany przez zamawianie przez neta za takie same pieniądze jak teraz w pseudożabie a teraz mają leżeć na półkach?

          coraz więcej porterów
          coraz więcej porterów, które są tanie a smaczne
          coraz więcej porterów klasy premium za duże pieniądze (mniejsze niż za ten od BRJ), które są tak smaczne jak Ciechanowy bukłak lub nawet lepsze/inne
          coraz więcej porterów z dodatkami
          itp. itd.


          PS. Porter z suską to "nowość i hajp", a i tak tańszy niż ten "oldskulowy dzbanek z krachlą"
          porter jubilat od Ciechana to już tradycja czyli coś starego, zastanego i nie kręci nowego narybka.
          No i cena tylko dla wybrańców niszy w niszy
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Pendragon
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛
            • 03-2006
            • 13952

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
            PS. Porter z suską to "nowość i hajp", a i tak tańszy niż ten "oldskulowy dzbanek z krachlą"
            Tańszy tylko dlatego, że dwa razy mniejszy. W przeliczeniu na litr cena wychodzi taka sama.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Mason
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼
              • 02-2010
              • 3280

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
              Czyżby nadeszła jakaś zmiana na rynku czarnego polskiego złota ?
              Jak widać. Będzie coraz więcej edycji specjalnych, ciekawszych, wyróżniających się. I bardzo dobrze, niech się dzieje jak najwięcej w tym temacie
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • dlugas
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 04-2006
                • 4014

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                Tańszy tylko dlatego, że dwa razy mniejszy. W przeliczeniu na litr cena wychodzi taka sama.

                Zazwyczaj "Porter jubilat" od Ciechana był po 45-50zł plus wysyłka, a w sklepie specjalistycznym 55-65zł
                Ja Śliwkowego kormorana kupiłem po 21zł w swoim leclercu
                Powiedzmy, że podobnie, chociaż mniej :]

                Litrę Ciechana muszę obalić sam (niestety nie mam za wiele znajomych lubiących te klimaty)
                itp.
                Nie przeczę, że takie specjalne wypusty czy to z BRJ, czy kormorana czy od minibrowaru są tylko dla określonej grupy docelowej.

                Ja jednak wolę za te 50zł kupić 3 bardzo dobre portery o objętości 0,5l
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Pendragon
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛
                  • 03-2006
                  • 13952

                  A ja Kormorana za 22, a Ciechana (ze 3 lata temu - cały czas sezonuje w piwnicy) za 45, co daje złotówkę różnicy...
                  Last edited by Pendragon; 25-03-2016, 20:06.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • dlugas
                    Major Piwnych Rewolucji
                    🍼
                    • 04-2006
                    • 4014

                    no to koniec licytacji
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • rafalek21
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 04-2015
                      • 1407

                      Czy istnieje aktualna "lista porterów" czy trzeba przeczytać cały temat i sprawdzać oddzielnie czy dane piwo jest dalej warzone? Planuję zrobić zakupy do piwnicy, tylko nie jestem na bieżąco z tematem, a szczególnie do tego które piwo warte jest uwagi. Póki co leżakuję tylko komesy i portery warmińskie.
                      Last edited by rafalek21; 28-03-2016, 04:10.

                      Comment

                      • dlugas
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas


                        Pinta
                        Bałtyk-Pacific
                        przypłynie z Japonii do nas ok. marca
                        "premiera" 01.04.2016

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21
                        Czy istnieje aktualna "lista porterów" czy trzeba przeczytać cały temat i sprawdzać oddzielnie czy dane piwo jest dalej warzone? Planuję zrobić zakupy do piwnicy, tylko nie jestem na bieżąco z tematem, a szczególnie do tego które piwo warte jest uwagi. Póki co leżakuję tylko komesy i portery warmińskie.
                        Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

                        praktycznie wszystkie z listy głównej (może oprócz Wrzosa) są aktualnie w sprzedaży
                        Nie wiem jak z ciągłością dostępności Krajana, Raciborza, perły czy Jurajskiego, ale powinny leżeć gdzieś na półkach, bo pojawiają się 2-3x w roku

                        Hańba mi, bo ostatnia aktualizacja listy jest z lipca 2015 !!!
                        Jak czas i pamięć pozwolą to zrobię "apdejta na łikendzie"
                        zdrów
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🍼
                          • 08-2012
                          • 2869

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                          "
                          Nie wiem jak z ciągłością dostępności Krajana, Raciborza, perły czy Jurajskiego, ale powinny leżeć gdzieś na półkach, bo pojawiają się 2-3x w roku
                          Wszystkie te portery są dostępne. W Ełku nie ma jedynie Krajana, ale jest w pobliskich Suwałkach, które często odwiedzam.

                          Comment

                          • dlugas
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🍼
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Podziękował pięknie :]
                            zdrów po dwakroć !
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Kones
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 07-2014
                              • 160

                              W Toruniu Krajan na bieżąco. Nie kupuję, ale na półce pobliskiego Carrefura widzę regularnie.
                              "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                              Comment

                              • thesamethis
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 04-2011
                                • 29

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                                LISTA PORTERÓW BAŁTYCKICH - stan na koniec CZERWCA 2015

                                Widawa Porter Bałtycki Wędzony BLG 19 - KEG, butelka 0,33l

                                Ostatnimi czasy wróciła wersja 19 BLG, spotkać można także 24 BLG. Jak jutro odbiorę przesyłkę, napiszę jaka data.

                                Comment

                                Przetwarzanie...