Moda w piwie.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2007.12
    • 1038

    Moda w piwie.

    Kolega Ramidus zadał ciekawe pytanie, lecz został odesłany do jego przeniesienia. Sam tematu nie założył, ślę zrobię to ja, bo też jestem ciekawy odpowiedzi. Więc przypominam pytanie:
    "tak z ciekawosci sie spytam: po ilu latach moda w piwie jesli nie przeminie staje sie klasyka? tak mniej wiecej?".
  • leona
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2009.07
    • 5853

    #2
    Postarałem się zebrać wypowiedzi z tamtego wątku, które dotyczyły tego tematu.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
    Shedao, masz rację i trafnie diagnozujesz słabe punkty bbizu dlatego jestem zdania, że forum (bo nie "portal") wyewoluuje w kierunku gromadzenia tych osób, które niekoniecznie podążają za trendami a łączy ich jakaś więź czy to tematyczna czy towarzyska. Ilustracją niech będzie temat dotyczący koźlaków dubeltowych. Nie znalazłem w polskim internecie równie szczodrego w konkretne informacje wątku.
    I dalej, nawiązując do tegoż, albo wybierasz płynięcie z nurtem typu jestem hopheadem, sour is new hoppy , kocham kogoś tam i nie dam o nim powiedzieć złego słowa albo szukasz czegoś prawdziwego. A prawdziwe nie koniecznie oznacza przeciwne ale zawsze rzetelnie opisane.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
    100% racji. niech bbiz się nie ściga z modami, one szybko przemijają i nie musimy brać udziału w idiotycznym wyścigu szczurów. Natomiast dodawanie piw do bazy mogłoby być szybsze
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza
    Tutaj się nie zgodzę. Trzeba chwilę poświęcić, żeby nauczyć się tutaj odsiewać plewy, których nie ma wiele - ale się zdarzają, szczególnie u młodszych litrażem. To nie gazeta a forum.

    No i nie jest rzetelne wybiórcze opisywanie rzeczywistości - spójrz na dział prasówka, bbiz już nie stara się ogarnąć 100% info o piwie i niektóre rzeczy mogą nam umknąć.



    Dokładnie.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara
    A o jakiej modzie wy mówicie? Moda to nowoczesny wygląd, lepszy silnik i wygoda użytkowania? Jeśli tak, to się kiście
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz
    Lepszy silnik to inna sprawa, a wygląd - tak to kwestia mody, jedni chcą być "młodzieżowi", inni wolą klasykę - ja należę do tej drugiej grupy i nie widzę potrzeby zaspokajania potrzeb "wyglądowych" goniących za modą (tym co akurat teraz jest na topie wyglądu).
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
    Ty to masochista jestes?
    Czy ktos Cie zmusza bys kisil sie w towarzystwie tych wszystkich dinozaurow?
    Internet jest pojemny, wystarczy miejsca i dla starych dinozaurow i dla nowoczesnych gadow.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara
    Nie ma czegoś takiego jak gady. A ja nie stosuję bezzasadnej krytyki. B.b nie ma pomysłu na ekspansję i całkiem stracił ogromny potencjał, który posiadał jeszcze kilka lat temu. Piszę tutaj już sporadycznie, co świadczy o tym że jednak już wybrałem, więc wy już za mnie nie musicie
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona
    Moda to z definicji potrzeba naśladowania innych w jakieś dziedzinie. Nie uważasz, że gros tego co dzieje się wokół piwa a zwłaszcza rewolucji wyczerpuje znamiona takiego zjawiska?
    To pytanie retoryczne, nie musisz odpowiadać za pomocą tego słabego silnika
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ramidus
    tak z ciekawosci sie spytam: po ilu latach moda w piwie jesli nie przeminie staje sie klasyka? tak mniej wiecej?
    Last edited by leona; 2016-02-24, 14:27.

    Comment

    • AndrewZG
      Porucznik Browarny Tester
      • 2009.08
      • 261

      #3
      Nie rozumiem do końca o co chodzi userom narzekającym na wygląd naszego forum - że niby jest przestarzały i nienowoczesny? Korzystam (rzadziej lub częściej) z jeszcze około 10 innych różnego rodzaju forów tematycznych i wcale nie stwierdziłem, że to bbizowe odbiega wyglądem, czy funkcją w stosunku do tych innych.
      Czy może ktoś wyjaśnić w czym na forum jesteśmy tak zacofani, jakich to wygód nam brakuje, może ew. zapodać link do jakiegoś forum wzorcowego?
      Pozdro -

      Comment

      • tristan_tzara
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2007.12
        • 1038

        #4
        Ale tutaj ogrodzmy tematy związane z designem stron itp. Tylko skupmy się na samych tematach piwnych i około piwnych.
        Np. Czy leżakowanie piwa w beczkach po buorbonie to straszne, nowomodne rzeczy, czy już jednak klasyka?

        Comment

        • tristan_tzara
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2007.12
          • 1038

          #5
          Lub które rzeczy w piwie są modą, dlaczego i kiedy modą być przestają.

          Comment

          • Pancernik
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2005.09
            • 9782

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara
            Czy leżakowanie piwa w beczkach po buorbonie to straszne, nowomodne rzeczy, czy już jednak klasyka?
            Beczki to klasyka, bourbon to klasyka (choć ja wolę irish whiskey), leżakowanie piwa w beczkach po bourbonie to nowomoda .

            Comment

            • Krzysiu
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2001.02
              • 14936

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara
              przypominam pytanie: "tak z ciekawosci sie spytam: po ilu latach moda w piwie jesli nie przeminie staje się klasyka? tak mniej wiecej?".
              Pytanie z mojej strony - co rozumieć pod pojęciem "mody w piwie"?
              - jeżeli chodzi o style piwne, to w ostatnich latach moda zmienia się dość często i moim zdaniem coraz szybciej. Ostatnio co tzw. sezon. Czy coś staje się klasyką? Nic - moda polega na wyciągnięciu jakiegoś niszowego stylu, zmodyfikowania go o perfumowany chmiel i jakiś absurdalny składnik, a następnie przekonaniu birgików, że to rewolucyjny wynalazek, a oni tę zarazę roznoszą naokoło jak epidemię, która z czasem sama wygasa.

              - w branży kolekcjonerskiej mody zmieniają się znacznie rzadziej, cykl określam jako 8 - 10 lat. Jak zaczynałem, kolekcjonersko najważniejsze i najbardziej popularne były etykiety, szkło, podstawki, a obecnie chyba kapsle. Ekstrema funkcji w tym przypadku są dość małe, ale moim zdaniem wyraźnie zauważalne.

              Comment

              • zgroza
                Major Piwnych Rewolucji
                🍼
                • 2008.03
                • 3605

                #8
                Modę na rynku polskim można określić statystycznie, moja propozycja
                moda to taki styl/dodatek/cecha piwa, gdzie Δ punktów procentowych udziału w całości debiutów skacze o co najmniej 15 punktów kwartał do kwartału, bądź w ciągu roku pojawia się i znika.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • ramidus
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2014.05
                  • 93

                  #9
                  a ja nadal nie wiem, ile czasu musi minac, by cos, co poczatkowo bylo moda mozna zaczac traktowac jako norme czy klasyke...

                  Comment

                  • leona
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2009.07
                    • 5853

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ramidus
                    a ja nadal nie wiem, ile czasu musi minac, by cos, co poczatkowo bylo moda mozna zaczac traktowac jako norme czy klasyke...
                    Bez kozery powiem pińcet

                    Comment

                    • qlpin
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2011.09
                      • 105

                      #11
                      Jak zauważono już wcześniej mode zmienia sie co sezon. Jeśli za sezon przyjmujemy rok to stwierdzenie jest bliskie prawdy aczkolwiek mi wydaje sie że jest to raczej okres 4-6 miesiecy.

                      Pamietacie jak był wysyp craftu?
                      Każdy warzył AIPE na poczatku
                      Poźniej były wariacje na temat stylu w tym American wheat
                      W wakacje 2015 szanowni piwowarzy poszli w kwachy
                      Obecnie na półkach króluje milk stout - ale może to tylko mi sie wydaje bo bardzo nie lubie

                      Co bedzie nastepne?
                      Może blonde ? Zwykłe pale ale?

                      Comment

                      • Krzysiu
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2001.02
                        • 14936

                        #12
                        Sezon piwny w zasadzie trwa pół roku (wiosna - lato). W krafcie zima też jest sezonem, tylko następnym. To miałem na myśli.

                        No cóż, konkurencja rośnie, więc trzeba się czymś wyróżniać. Najłatwiej dodać do piwa jakiegoś syfu i rozbudować angielska nazwę stylu o kilka trudnych słów.

                        Comment

                        • dejsi
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2016.03
                          • 1

                          #13
                          Klasyką jak nie potrzeba promować, bo każdy zna i kupuje.
                          ogłoszenia towarzyskie typy sportowe retro cegła

                          Comment

                          Przetwarzanie...