Dobry porter bałtycki z koncernu/większego browaru/nie kontraktowego

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Armagedon1944
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2016.02
    • 1

    Dobry porter bałtycki z koncernu/większego browaru/nie kontraktowego

    Chciałem poruszyć temat porteru bałtyckiego z browarów większych czyli głównie koncernów. Moim zdaniem jednym z lepszych jest komes porter z browaru fortuna. Do żywca nie mogę się przekonać ale jest na pewno lepszy niż z okocim. Grand jest raczej tylko poprawny. Ciechan ma nierówne warki a komes zawsze trzyma poziom. Cenowo też wypada najlepiej w stosunku ceny do jakości. Może ktoś ma inne zdanie? Są lepsze portery bałtyckie z większych browarów/koncernów? Pewnie będzie podany przykład z kormorana. Ale nie uprzedzając faktów czekam na odpowiedzi.
  • piotry
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2005.08
    • 761

    #2
    Ostatnio zrobiliśmy przegląd nowych (w sensie nie sezonowanych) porterów i wyszło że jakość/cena wygrał Puszkowy Argus z Lidla który wg doniesień jest robiony w Łodzi (porter Łódzki uchodzi za jeden z lepszych na rynku).

    Co do reszty to kwestia smaku. Mnie bardzo podchodzi Warmiński. Ale i Ciechan w wersji 22blg także smakuje.

    pozdrawiam
    piotry

    Comment

    • yoda79
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2013.01
      • 861

      #3
      Warmiński, Ciechan, Komes - czołówka. Co do Okocimia - uważam, że warki z datą maj 2017 są rewelacyjne Ogólnie nic, tylko pić.

      Comment

      • metalsrem
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2008.09
        • 239

        #4
        Cornerius Porter ostatnio według mnie się poprawił, jest mniej słodki niż kiedyś i to na plus. A ogólnie z porterami w Polsce jest fajne to, że jakiego nie wypijesz to i tak zły nie będzie.
        Browar domowy SKOTAR

        Comment

        • dlugas
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2006.04
          • 4014

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Armagedon1944
          Chciałem poruszyć temat porteru bałtyckiego z browarów większych czyli głównie koncernów. Moim zdaniem jednym z lepszych jest komes porter z browaru fortuna. Do żywca nie mogę się przekonać ale jest na pewno lepszy niż z okocim. Grand jest raczej tylko poprawny. Ciechan ma nierówne warki a komes zawsze trzyma poziom. Cenowo też wypada najlepiej w stosunku ceny do jakości. Może ktoś ma inne zdanie? Są lepsze portery bałtyckie z większych browarów/koncernów? Pewnie będzie podany przykład z kormorana. Ale nie uprzedzając faktów czekam na odpowiedzi.
          Witam na forum !
          i od razu zjeb.ka :]

          Po pierwsze
          ZŁY DZIAŁ dla Twojego tematu
          po drugie
          UŻYWAMY tzw. WYSZUKIWARKI
          po trzecie
          Ułatwię Ci i zajrzyj np.tutaj
          Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

          czy
          http://www.browar.biz/forum/showthre...115639&page=17 (kilka stron wstecz masz listę z czarnymi pysznymi płynami)
          a pewnie jeszt jeszcze kilka wątków o porterach na naszym forum
          pozdrawiam
          Last edited by dlugas; 2016-02-27, 12:36.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Horse1963
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2009.06
            • 547

            #6
            A ja nie jestem wybredny. Pijam wszystkie portery i te z dużych i te z małych. Wiadomo że każdemu smakują trochę inaczej. Jeszcze zepsuty porter, podobnie jak imperial stout mi się nie trafił.

            Comment

            • dlugas
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼
              • 2006.04
              • 4014

              #7
              Witnicki "z kiszonymi ogórkami" mi się raz trafił.
              Ale i tak wypiłem całość :]
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              Przetwarzanie...