Piwa normalne (nie unijne) na Słowacji

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browar-Besko
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2011.06
    • 317

    Piwa normalne (nie unijne) na Słowacji

    Czy w słowackich marketach (nie w specjalistycznych, piwnych sklepach) można kupić normalne (nie unijne) piwa ? Jeśli tak, to proszę wymienić jakieś nazwy.
  • djkynek
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2005.03
    • 122

    #2
    Bedac na nartach na Slowacji na poczatku lutego w Dolnym Kubinie w tesco były piwa z Vyhnego - Sitnan i Steigery 10, 11 i tmave

    Comment

    • arturroxx
      Kapral Kuflowy Chlupacz
      • 2002.10
      • 94

      #3
      Niestety w Słowacji sytuacja na rynku piwnym jest gorsza niż w Polsce przed piwną rewolucją. Jedynym dużym browarem, który warzy przyzwoite piwo jest Urpiner z Bańskiej Bystrzycy.

      Comment

      • pizmak666
        Major Piwnych Rewolucji
        🍼
        • 2006.12
        • 1898

        #4
        I nastało słońce w ten deszczowy dzień
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • Pendragon
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛
          • 2006.03
          • 13952

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arturroxx
          Niestety w Słowacji sytuacja na rynku piwnym jest gorsza niż w Polsce przed piwną rewolucją.
          Może w sklepach, tego nie wiem. Może z jakością - tego też nie wiem. Ale pod względem ilości browarów na 1 mieszkańca czy kilometr kwadratowy biją nas na głowę i to dwukrotnie.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Cooper
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 2002.11
            • 6055

            #6
            A co to są piwa nieunijne ?
            Dla mnie pierwsza skojarzka to wszystkie warzone w krajach poza UE ale z kontekstu twoich postów Besko wnioskuje że nie chodzi o miejsce/kraj warzenia a raczej coś w kierunku technologii. Chyba po prostu o browary rzemieślnicze. I nawet z UE.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Shedao
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              🥛🥛🥛
              • 2007.09
              • 900

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
              A co to są piwa nieunijne ?
              Dla mnie pierwsza skojarzka to wszystkie warzone w krajach poza UE ale z kontekstu twoich postów Besko wnioskuje że nie chodzi o miejsce/kraj warzenia a raczej coś w kierunku technologii. Chyba po prostu o browary rzemieślnicze. I nawet z UE.
              Czy naprawdę trudnością było dla ciebie wywnioskowanie, że Browar-Besko chodzi pewnie o eurolagery?

              Comment

              • Krzysiu
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2001.02
                • 14936

                #8
                Czy naprawdę trudnością jest sensowne sformułowanie pytania? Ponieważ Słowacja należy do UE, wiec wszystkie produkowane na obszarze tego kraju piwa są unijne. Rozumiem, że Browar Besko potrzebował wykazać się swoją bezkompromisowością w podejściu do podłych koncernów, ale czasami przydałoby się więcej sensu, a mniej popisywania się.

                Comment

                • kiszot
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🍼🍼
                  • 2001.08
                  • 8106

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao
                  Czy naprawdę trudnością było dla ciebie wywnioskowanie, że Browar-Besko chodzi pewnie o eurolagery?
                  Też jakoś nie załapałem,ze chodzi(?) o eurolagery.
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛
                    • 2006.03
                    • 13952

                    #10
                    Browar-Besko tak ma, to jego znak rozpoznawczy. Dziwie się, że jeszcze są tacy, dla których to nowość

                    A wracając do tematu - artykuł jak znalazł. Na Słowacji powstaje sieć marketów Yeme specjalizująca się w wysokiej jakości żywności oraz piwem. Pierwszy market otwiera się jutro w Bratysławie. W ofercie 180 marek piw.
                    Na Slovensku vzniká koncept potravinových predajní s názvom Yeme. Okrem potravín ponúkne aj 180 druhov piva. Nemajú chýbať značky ako Ikkona či ERB.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Browar-Besko
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2011.06
                      • 317

                      #11
                      Rzeczywiście mały wybór (pomijam ten nowo otwarty market w Bratysławie).

                      Comment

                      Przetwarzanie...