Wrażenia z wakacji USA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wychu
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2012.05
    • 26

    Wrażenia z wakacji USA

    Witam wszystkich. Nie wiedziałem, gdzie to zamieścić, więc proszę admina o ewentualne przeniesienie. Ostatnio wróciłem z prawie 3 tygodniowych wakacji w USA i chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami odnośnie piwa w tymże kraju. Bazą wypadową do podróży po USA było Portland w stanie Oregon. Miłośnikom piwa chyba nie muszę tłumaczyć co to za miejsce! Piwne eldoradoj. Liczbę browarów w tym mieście szacuje się na około setkę. Już na lotnisku można „zwariować” ze szczęścia. Swój lokal w hali odlotów ma tam między innymi Rogue! Generalnie dobre piwo jest dostępne na każdym kroku, od stacji benzynowych po sieciówki w stylu Walmart, Safeway czy Fred Meyer. Z kolei lokale w minibrowarach, to oprócz piwa, jedzenie. W ogóle zauważyłem, że do takich minibrowarów ludzie przychodzą zjeść, a piwo jest dodatkiem. Z lokali w Portland odwiedziłem: Yard House (wielokran sieciowy, na pewno ponad setka piw z nalewaków), Hair of the Dog, Sasquatch, Raccoon i jeszcze jeden, którego nazwy nie pamiętam. Miałem także okazję załapać się na ostatni dzień Oregon Brew Festiwal. Koło setki piw (90% z Portland i Oregonu, choć była także reprezentacja browarów holenderskich, chińskich, japońskich i niemieckich). O samych piwach nie będę się rozpisywał. Dla takiego miłośnika „ipa-sripa” jak ja to raj. Poza tym, królują wszelkiego rodzaje kwasy i owocowe wariacje w tym temacie.
    Jeśli chodzi o najlepsze piwo wyjazdu to: Summer Pale Ale z browaru pFriem w Hood River! Jeśli ktoś powie, że cóż może powalić w tak popularnym stylu jak APA, to niech żałuje, że nie miał okazji spróbować tego piwa. Ja zostałem rzucony o podłogę!
    Relacja trochę chaotyczna i ogólna, ale jak ktoś ma jakieś szczegółowe pytania to postaram się odpowiedzieć.
  • Pendragon
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛
    • 2006.03
    • 13952

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wychu
    Liczbę browarów w tym mieście szacuje się na około setkę..
    Chyba mocno przesadziłeś. Czyżby ratebeer był tak bardzo nie na czasie? Doliczyłem się tam 58 browarów, w tym 4 kontraktowych. Liczba imponująca, ale to jednak połowa tego, co napisałeś.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • wychu
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2012.05
      • 26

      #3
      Chyba rzeczywiście lekko się zagalopowałem. Dane wziąłem z Oregon Brewery Guide 2016. Są tam spisane brewpuby w Portland. I np. sam McMenamins ma w Portland ponad 20 lokalizacji! Ale czy w każdej warzą piwo? Nie jestem w stanie zweryfikować!

      Comment

      • wychu
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2012.05
        • 26

        #4
        Kilka fotek z browaru pFriem w Hood River (Oregon).
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...