Czasopisma o piwie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Janek93pl
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2016.12
    • 3

    Czasopisma o piwie

    Hej
    Wlane prosto z mostu. Znacie jakieś czasopisma poświęcone wyrobowi piwa, degustacją i ogólnemu opisowi wiadomości piwnych?
    Jakiś czas temu w Wrocławskim barze natknąłem się na darmowy numer gazetki beerformator. Wczoraj pobrałem ich kolejny numer z ich profilu na facebooku. Piszą ciekawie i o ciekawych rzeczach ale to dwumiesięcznik więc chciałbym poczytać coś w tym stylu czekając na następny numer.

    Proszę o podanie nazw innych czasopism piwnych.

    P.S.
    Co myślicie o beerformatorze? dopiero powstają ale według mnie piszą naprawdę rzeczowe artykuły, choć nie mam porównania.
  • Rycho_128
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2007.03
    • 1054

    #2
    Np. to:
    Piwowarstwo Literatura Piwowar - magazyn 22 - lato 2016 Piwowar - polski magazyn dla piwowarów domowych. W numerze 22: 1 Ręce pełne roboty 2 Festiwale - Quo vadis WFDP? 3 Sympozja - O mikrobiologi browarniczej... 4 Europa - Szwedzkie Mistrzostwa Domowego Piwa 5 Europa - Odkrywanie piwnej E
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2005.09
      • 9782

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janek93pl
      Hej
      Wlane prosto z mostu. Znacie jakieś czasopisma poświęcone wyrobowi piwa, degustacją i ogólnemu opisowi wiadomości piwnych?
      Jakiś czas temu w Wrocławskim barze natknąłem się na darmowy numer gazetki beerformator. Wczoraj pobrałem ich kolejny numer z ich profilu na facebooku. Piszą ciekawie i o ciekawych rzeczach ale to dwumiesięcznik więc chciałbym poczytać coś w tym stylu czekając na następny numer.

      Proszę o podanie nazw innych czasopism piwnych.

      P.S.
      Co myślicie o beerformatorze? dopiero powstają ale według mnie piszą naprawdę rzeczowe artykuły, choć nie mam porównania.
      Hej. Wlane prosto z mostu (do rzeki???). Jak już zadałeś sobie trud wejścia na to forum, to nie krępuj się, skorzystaj. Poczytaj .

      Comment

      • Janek93pl
        Szeregowy Piwny Łykacz
        • 2016.12
        • 3

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
        Hej. Wlane prosto z mostu (do rzeki???). Jak już zadałeś sobie trud wejścia na to forum, to nie krępuj się, skorzystaj. Poczytaj .
        Hehe czytam czytam problem w tym że potrzebuje trochę czasopism i książek(ksiązki zdobyłem) do prezentacji na zajęcia z postmodernistycznych aspektów kultury. Chcę przedstawić piwa kraftowe w świetle szeroko pojętej kultury. I o ile wiedze moge czerpać z forum... o tyle nie wpisze sobie tego w bibliografie, gdyż fora internetowe nie są uznawane za rzetelne źródła informacji.

        Comment

        • Jimmy_jb
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2005.11
          • 911

          #5
          Nie wiem czy samo piwo jako napój jest elementem kultury. Jeśli już to jego spożywanie, zwłaszcza w odniesieniu do miejsc i osób je odwiedzających. Może poszukaj artykułów na temat multitapów i minibrowarów. Coś kiedyś było w "Food service".
          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

          Comment

          • e-prezes
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2002.05
            • 19245

            #6
            O piwie, piwowarstwie i nie tylko w ujęciu przemysłowym pisał/pisze BMP Agro Przemysł/Kierunek Spożywczy, ale online dostępna jest tylko część artykułów. Trzeba zamówić prenumeratę.
            Generalnie takie czasopisma nigdy nie są na czasie. Poza tym łamy periodyku są zbyt małe by pomieścić całość zagadnienia, a ich analogowe wersje nie pomieszczą cyfrowych, multimedialnych materiałów. Wiele z tego co tam piszą można znaleźć w necie lub szerzej w branżowych opracowaniach.

            Comment

            • slawekkazek
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              🥛🥛🥛
              • 2003.01
              • 547

              #7
              Przy odrobinie wysiłku językowego skorzystać można z miesięcznika Pivo, Beer and Ale (PBA), który wydawany jest przez naszych południowych sąsiadów. W zasadzie czasopismo poświęcone jest wszystkim elementom wymienionym w zapytaniu kolegi Janek93pl. Więcej informacji można znaleźć tu: http://http://www.pivobierale.cz/
              Czasopismo wychodzi regularnie i prowadzone jest na bardzo wysokim poziomie. Jedyny zauważalny brak to niedostatek informacji z polskiego poletka piwowarskiego ,,,, (co nie oznacza, że takowych informacji w ogóle brak). Pomimo to - zdecydowane polecam.

              Comment

              • Janek93pl
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2016.12
                • 3

                #8
                Samo piwo jako wytwór produkcji ludzkiej można nazwać elementem kultury materialnej. Nie mniej jednak nie o takim ujęciu tematu myślę. Chodzi mi o ukazanie tego jak rozwinął się rynek piwny w ostatnich latach i porównać to do koncepcji postmodernizmu jako epoki kulturowej. Czyli ukazać zróżnicowanie gatunków piw (o ile gatunki piw istniały o tyle nie cieszyły się aż takim zainteresowaniem). Dodatkowo chcę ukazać jak przekształciło to rynek- powstanie multitapów, przekształcenie sklepów monopolowych w sklepy piwne lub wyrafinowane sklepy z alkoholami. Dodatkowo co najważniejsze chcę zwrócić uwagę na społeczność która się tym interesuje.

                BMP Agro Przemysł/Kierunek Spożywczy poszukam w czytelni uniwersyteckiej... jeśli tam nie będzie archiwalnych numerów to będę się rozglądał szerzej.

                pivobierale przerasta mnie językowo... ale i tak dzięki za ten link gdyż przyda się jako źródło porównawcze.... aby ukazać że za granicą również istnieje takie zjawisko.

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19245

                  #9
                  Chętnie poczytam jak już skończysz.

                  Nie czytam wszystkich numerów Kierunku Spożywczego, ale są tam artykuły z serii Zdaniem Błażewicza mające charakter ogólnopiwnej publicystyki, coś czego jest mało na blogach.

                  Myślę, że i te powinieneś przeglądnąć, gdyż niektórzy blogerzy piwni zajmowali się właśnie taką ogólnopiwną publicystyką i teksty mogą być pomocne. Wybór które - zostawiam tobie. Tutaj, może nie aktualny (ale to nie jest ważne teraz) spis.

                  Comment

                  Przetwarzanie...