Waga elementów opakowania

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biker200
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2003.10
    • 152

    Waga elementów opakowania

    Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć ile waży mniej więcej:
    - butelka szklana,
    - etykiety,
    - kapsel (metal),
    - uszczelka pod kapslem,

    przeciętnej "butelki" piwa.
  • anteks
    maruda
    🥛🥛🥛
    • 2003.08
    • 10759

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biker200
    Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć ile waży mniej więcej:
    - butelka szklana,
    - etykiety,
    - kapsel (metal),
    - uszczelka pod kapslem,

    przeciętnej "butelki" piwa.
    1 jaka pojemność? Zwrotna czy bezzwrotna? Jaki typ?
    2 1 szt?
    Last edited by anteks; 2016-12-26, 23:38.
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • grzeber
      Major Piwnych Rewolucji
      🍼🍼
      • 2002.05
      • 2869

      #3
      Specjalnie dla Ciebie zważyłem kapsel z uszczelką, wynik ok 2g (mam wagę z dokładnością do 1g ).
      Etykieta zapewne mniej niż 1g.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • biker200
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2003.10
        • 152

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
        1 jaka pojemność? Zwrotna czy bezzwrotna? Jaki typ?
        2 1 szt?
        Załóżmy że wersją cięższa czyli zwrotna 0,5 litra, typ nie jest mi dokładnie potrzebny.

        Generalnie dane są potrzebne mi do prowadzenia ewidencji ilości wprowadzanych na rynek produktów w opakowaniach. Znajomy przywozi z zagranicy sporo towaru i to podlega pod obowiązki tzw. rozszerzonej odpowiedzialności za opakowania.

        Przyjmę zatem 1,5 g kapsel + 0,5 g uszczelka, 1 g etykiety no i pytanie ile dać przeciętnie na butelkę (z lekką górką).

        Comment

        • pizmak666
          Major Piwnych Rewolucji
          🍼
          • 2006.12
          • 1898

          #5
          Sprzedający powinien udzielić Ci takiej informacji. Jeżeli przyjmujesz dane z przysłowiowej czapki to radzę zaokrąglać w górę. Organizacji odzysku zapłacisz zapewne grosze, nie narażając się na stawki karne,które są już naprawdę wysokie.
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • biker200
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2003.10
            • 152

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666
            Sprzedający powinien udzielić Ci takiej informacji. Jeżeli przyjmujesz dane z przysłowiowej czapki to radzę zaokrąglać w górę. Organizacji odzysku zapłacisz zapewne grosze, nie narażając się na stawki karne,które są już naprawdę wysokie.
            Chodzi właśnie o to, że sprzedający nie ma do tego głowy i ja mam ustalić udział w "jednej butelce" piwa poszczególnych frakcji materiałowych.

            Żeby sobie i jemu nie komplikować życia, chce te wartości zawyżyć nieznacznie, bo tak jak piszesz stawki opłaty "recyklingowej" są obecnie bardzo niskie.

            W necie znalazłem takie coś: "Puszka waży 18-20 gram, butelka natomiast 350-450 gram" i tego będę się trzymał.

            Comment

            • pizmak666
              Major Piwnych Rewolucji
              🍼
              • 2006.12
              • 1898

              #7
              Zrób sobie dupochron w postaci protokołu z ważenia.
              Last edited by pizmak666; 2016-12-27, 12:26.
              „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

              "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

              Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

              Comment

              • Horse1963
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2009.06
                • 547

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666
                Zrób sobie dupochron w postaci protokołu z ważenia.
                Najlepiej filmowy i zamieść na youtubie.
                A ja bym wziął pustą butelkę w sklepie i postawił ją na wadze sklepowej.....
                Last edited by Horse1963; 2016-12-27, 14:35.

                Comment

                • pizmak666
                  Major Piwnych Rewolucji
                  🍼
                  • 2006.12
                  • 1898

                  #9
                  Znam gościa który uniknął kary (kilkadziesiąt tysięcy PLN) bo miał właśnie takie kwity.
                  Polska to kraj absurdów, ale jakoś w tym świecie trzeba sobie radzić.

                  Pamiętaj też o tym, że kontrole z Urzędu Marszałkowskiego są już obligatoryjne-minimum raz na trzy lata.

                  PS. Tworzenie takich protokołów podpowiadają sami pracownicy ministerstwa pana Szyszki oraz branżowe organizacje odzysku.
                  Last edited by pizmak666; 2016-12-27, 14:44.
                  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                  "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                  Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                  Comment

                  • biker200
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2003.10
                    • 152

                    #10
                    Urząd marszałkowski faktycznie kontroluje raz na 3 lata, ale nie wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek, a:
                    • prowadzących recykling lub inny niż recykling proces odzysku odpadów opakowaniowych;
                    • eksportujących odpady opakowaniowe oraz dokonujących wewnątrzwspólnotowej dostawy odpadów opakowaniowych.


                    Jeżeli mieli by kontrolować wszystkich wprowadzających co 3 lata to chyba by tylko na kontrole jeździli

                    Protokoły z ważenia nie są obowiązkowe. Obowiązkowa jest ewidencja wprowadzanych na rynek opakowań z produktami. Ustawa jednak nie stwierdza jak ma ona wyglądać i jak często ma być aktualizowana. W tym największy problem. Protokołów ważenia nie musi być, wystarczy w trakcie kontroli sensownie i rzeczowo wyjaśnić sposób gromadzenia danych do ewidencji - ich zaciągania np. z wewnętrznych systemów zarządzania, zakupów, sprzedaży, magazynu itp.

                    Osobna sprawa, że WIOŚie mają tak mało czasu na kontrole, że z reguły sprawę opakowań na typowej planowe kontroli, zamyka pokazanie sensownej ewidencji, umowy z organizacją odzysku i sprawozdawczości dot. opakowań.

                    Comment

                    Przetwarzanie...