Zagraniczne piwo warte uwagi

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • SteamPunker
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2015.07
    • 59

    Zagraniczne piwo warte uwagi

    Hej!

    W związku z faktem, że rodzina oraz znajomi mi się ostatnio porozjeżdżali, a i parę starych kontaktów udało się odnowić zastanawiałem się czy nie warto byłoby się zainteresować trunkiem spoza granic Polski jak jest taka możliwość.

    Do tej pory przemawiał za mną dziwny, "regionalny patriotyzm" i odpuszczałem sobie browary inne niż nasze lokalne. Z prostej przyczyny - tyle rokrocznie nasi rzemieślnicy premier i nie tylko wydają, że nawet naszego rynku nie jestem w stanie chociaż w większej części ogarnąć.
    Inna sprawa, że przemawiał też za mną aspekt ekonomiczny - za cenę sztandarowego ale, z dajmy na to Amerykańskiego browaru zapłacę tyle co za Polskiego "sztosa", albo i więcej. A składniki i ich proporcje są zwykle podobne...

    Tym niemniej jak teraz "nadarzyła się okazja", zastanawiam się z czym zagranicznym warto się zapoznać - bo jestem w względzie zupełnie zielony.
    Oczywiście prosiłbym o rozsądne propozycje - nie chcę prosić znajomych/rodziny żeby gnali specjalnie do danego browaru/sklepu o konkretnej godzinie w danym dniu - coby wydać 150 zł za butelkę White Session RIS-a leżakowanego w kamionce po zfermentowanych owocach na Rakiję...

    Ot po prostu porządne piwa. Nie ważne czy będą to koncerniaki czy regionalne, byle dobre (rzemieślniczy "craft" raczej odpada ze względu na cenę i dostępność). No i odpuśćmy sobie eurolagera...

    Kraje które by mnie interesowały to:

    Niemcy (okolice Hamburga i Berlina);
    Włochy (okolice Wenecji);
    USA (okolice Nowego Jorku);
    Anglia (okolice Londynu);

    Szukałem podobnego tematu na forum, ale nie znalazłam. Oczywiście wątek ma także posłużyć innym, toteż zapraszam wszystkich do udzielania się i wspólnego poszukiwania ciekawych piw, także z innych krajów.
  • baroN1
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2011.08
    • 181

    #2
    Ratebeer > places > szukasz wg regionu/miasta. I znajdziesz browary/sklepy.
    A co mozna polecic ? Zalezy jaki masz smak.

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19245

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SteamPunker
      Inna sprawa, że przemawiał też za mną aspekt ekonomiczny - za cenę sztandarowego ale, z dajmy na to Amerykańskiego browaru zapłacę tyle co za Polskiego "sztosa", albo i więcej. A składniki i ich proporcje są zwykle podobne...
      Zapominasz o transporcie przez ocean
      Poza tym w cenie do 20 zł za małą butelkę można kupić sporo amerykańskich piw Flying Dog, Anchor, Rogue, Stone, Sierra Nevada, Anderson Walley. W sumie klasyki.

      Comment

      Przetwarzanie...