Saison w Polsce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zasada
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    🥛🥛🥛
    • 2007.05
    • 220

    #31
    I stało się.W social mediach PSPD pojawił się taki wpis:
    "Halo, halo! Ogłaszamy, że decyzją członków PSPD, Piwnym Stylem Roku 2022 zostaje SAISON. W wewnętrznym głosowaniu nie dał on szans innym ciekawym stylom takim jak Bitter czy Irish Stout.
    Co to oznacza w praktyce? Przez cały rok prowadzić będziemy akcje mające na celu popularyzację i edukację na temat tego stylu. Planujemy szereg materiałów, które pomogą wam poznać charakterystyczne cechy saisona. Poznacie tajniki warzenia od najlepszych piwowarów. Będziecie mieli okazję wystawić piwo w konkursach piw domowych. Nie zabraknie także rozważań na temat różnych wariacji.
    Śledźcie nasze social media oraz Workplace po więcej informacji".
    Click image for larger version

Name:	272852919_987314022219137_47415653785540598_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-5&_nc_sid=825194&_nc_ohc=wP9m4ve42KoAX_puQNf&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AT-dztMu65AAcMapgEyOd3G7eJKV5ENRCovjata3HsVwOA&oe=61FD759A.jpg
Views:	217
Size:	33,8 KB
ID:	2323663
    Pod wpisem zapytałem, czy biorąc pod uwagę brak tradycji oraz niską obecność stylu na rynku, oznacza to współpracę z Belgią. Bardzo chętnie poznam odpowiedź.
    Każde zwierzę koi dotyk
    Blaszony

    Comment

    • darekd
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🍺🍺🍺
      • 2003.02
      • 12462

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada
      I stało się.W social mediach PSPD pojawił się taki wpis:

      Pod wpisem zapytałem, czy biorąc pod uwagę brak tradycji oraz niską obecność stylu na rynku, oznacza to współpracę z Belgią. Bardzo chętnie poznam odpowiedź.
      Daj ewentualnie znać. PSPD współpracuje nadal z browarem w Cieszynie, może coś uwarzą.

      Comment

      • zasada
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        🥛🥛🥛
        • 2007.05
        • 220

        #33
        Marzec 2023. Pinta miesiąca: session saison March on the farm.
        Mało stylowy (12,5BLG i 5%ABV to zbyt pelne imo), po amerykańsku (malo wyczuwalnie) chmielony przyklad stylu. W porównaniu.z mieisac wczesniejszym belgian table beer slabszy po wszystkimi względami.
        Za fermentację odpowiadał suchy szczep Danstar Farmhouse.
        PINTA March On The Farm Session Saison Ekstrakt: 12,0°Plato. Alkohol: 5,0% obj. Zobacz Karta produktu
        Każde zwierzę koi dotyk
        Blaszony

        Comment

        • zasada
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          🥛🥛🥛
          • 2007.05
          • 220

          #34
          Piwoteka polewa w swoich lokalach pszenicznego saisona o nazwie Placebo.
          Najpóźniej jutro będę próbował wypić ale biorąc pod uwagę rozczarowanie Lasem Łagiewnickim nie nastawiam się na wiele.
          Każde zwierzę koi dotyk
          Blaszony

          Comment

          • zasada
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            🥛🥛🥛
            • 2007.05
            • 220

            #35
            Gdy dotarłem dzisiaj do Chmielowej już go nie było na kranie. W Piwotece właśnie się skończyła gdy zamówiłem (zamowienie wcześniej był). Wziąłem z butelki. Obsluga nie wie jakie drożdże, na butelce też nie pisze.
            W aromacie lekki banan i trochę niesprecyzowanych fenoli. W smaku atak banana i leciutkie fenolowe wtręty. Na ślepo obstawiam moje ulubione drożdże tj. T-58.
            Nie powtórzę. Fajnie ale to jest jak piwo domowe ktore mam w piwnicy.
            Każde zwierzę koi dotyk
            Blaszony

            Comment

            • zasada
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              🥛🥛🥛
              • 2007.05
              • 220

              #36
              W połowie maja, na 10 urodziny poznańskiej Piwnej Stopy browar Kingpin wypuścił saisona orkiszowgo Barefoot. 6,2 ABV, nic o chmielach. Puszka czeka w lodówce.
              Każde zwierzę koi dotyk
              Blaszony

              Comment


              • zasada
                zasada commented
                Editing a comment
                BLG 12, chmiele Styrian Golding i Saaz, drożdze Belle Saison.
                No kuchnia.

              • zasada
                zasada commented
                Editing a comment
                Zmętniony, ładna drobnopęcherzykowa piana, ciemniejsze złoto. W nosie głównie banan i powiedzmy pieprz. W smaku poza umiarkowanym bananem lekki pieprz ale generalnie pusto. W porównaniu z Placebo Piwoteki bardziej stylowe ale znów bliżej średniej jakości piwa domowego niż DuPonta.
            • darekd
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🍺🍺🍺
              • 2003.02
              • 12462

              #37
              Na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa jedynym saisonem na jakiego trafiłem był Cerbiatto (Dolina BoBRU). Fajne.

              Comment

              Przetwarzanie...