Butelki EURO

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛
    • 2001.10
    • 5055

    Butelki EURO

    Pojawia się pytanie: Które butelki są formalnie nazwane "EURO"?
    Za takowe uważałem do tej pory stare, wysłużone butelki 0,5l., w jakich sprzedawane było niegdyś niemal każde polskie piwo, a których do tej pory używają np. Lwówek, Krajan, czy Jabłonowo. W hipermarketach w cennikach przy automatach do zwrotu butelek jest rozróżnienie na butelki EURO i "czeskie". No ale tego za wyrocznie bym nie brał.
    Ale i na Forum znajdowałem wielokrotnie potwierdzenia moich twierdzeń.

    Jednak dwa dni temu będąc z Ironem w "Piwoszu", poprosiłem o skrzynkę do Euro. Na to facet odparł że w Polsce butelek Euro używa tylko jeden browar, czyli Dojlidy i to te butelki królują w Europie, a w szczególności Czechach i Niemczech, i stąd ich nazwa. Nie kłóciłem się, bo pomyslałem że chłop może mieć w gruncie rzeczy rację.
    Powiem szczerze że problem mi wręcz spać nie daje.

    No więc piwosze - HELP!
    Dick Laurent is dead.
  • paveuek
    Porucznik Browarny Tester
    • 2001.09
    • 415

    #2
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

    Comment

    • paveuek
      Porucznik Browarny Tester
      • 2001.09
      • 415

      #3
      Miałeś rację. Te butelki od Dojlid to raczej te "NRW".
      Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
      Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2001.02
        • 23860

        #4
        no cóż facet w Piwoszu się pomylił.

        aha, w Niemczech sporo małych browarków stosuje również butelki Euro
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Krzysiu
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2001.02
          • 14936

          #5
          Zgadza się, butelki typu EURO to te grubsze, powoli wychodzące z obiegu. Browar Piastowski zastosował je nie tak dawno, bo w 1984 r. Wcześniej uzywał butelek typu "Vichy" (podobne do NRW, lecz o pojemności 0,35 l.). Browar Mieszczańki zaś stosował tzw. baryłki (beczułki, bączki, granaty), czyli butelki typu SB1.

          Comment

          • Andi
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2001.07
            • 1915

            #6
            Wlasnie te stare butelki w Polsce i uzywane do dzisiaj w malych browarach a szczegölnie w Bawarii sa Butelkami Typu Euro.
            Wszystkie stosowane butelki w duzych browarach -w zasadzie ujednolicone sa butelkami NRW.
            Ze wzgledu na zanikajace zjawisko z Euro butelkami coraz wiecej ludzi kojazy wlasnie tak jak möj Poprzednik-Skoro butelki te sa uzywane w Niemczech ,Czechach,Wegrzech i gdzie indziej zaczynaja uzywac dla NRW butelek EURO nazwy a jest to blad.
            Ale cöz zrobic moze i kiedys sie zmieni ich nazwa
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • slavoy
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🥛🥛🥛
              • 2001.10
              • 5055

              #7
              Dzięki panowie za utwierdzenie mnie w moich przekonaniach.
              Przy najbliżej wizycie w Piwoszu trzeba będzie pana nieco podszkolić
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • miedym
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2001.09
                • 15

                #8
                Butelka EURO

                Witam wszystkich piwoszy, mało się tu udzielam, ale... W łomżyńskim browarze butelki EURO dopiero zaczynamy wymieniać na butelki tzw. "JOANNA" są to butelki podobne do euro ale trochę cieńsze i bardziej pozaokrąglane , a jeśli chodzi o opakowania tych butelek (skrzynki) to butelka "JOANNA" jak i "EURO" pasują idealnie, nie ma praktycznie różnicy. "JOANNA" 3mm wyższa. A i w sklepach jest jeszcze BARDZO DUŻO butelek "EURO" coprawda są już bardzo mocno swatykowane ale kto chce kupić dobre piwo to i tak kupi nie zwracając uwagi na butelkę. A tu link do mojego browarku "BROWAR ŁOMŻA"
                www.euroauto.prv.pl
                www.atomowageneracja.pl

                Comment

                • miedym
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2001.09
                  • 15

                  #9
                  Tabelka mało aktualna
                  www.euroauto.prv.pl
                  www.atomowageneracja.pl

                  Comment

                  • slavoy
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🥛🥛🥛
                    • 2001.10
                    • 5055

                    #10
                    To może Ty mi powiesz:
                    Po jaką cholerę wszystkie browary zmieniją butelki? I to, co gorsza, każdy decyduje się na inne.
                    Wkurza mnie to, bo sprawia że bywają poważne problemy z ich zwracaniem
                    Dick Laurent is dead.

                    Comment

                    • szostak
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2002.02
                      • 1176

                      #11
                      slavoy napisał(a)
                      To może Ty mi powiesz:
                      Po jaką cholerę wszystkie browary zmieniją butelki? I to, co gorsza, każdy decyduje się na inne.
                      Wkurza mnie to, bo sprawia że bywają poważne problemy z ich zwracaniem
                      Ano po to, żeby uzależnić klienta od siebie. Mając butelkę danego browaru, musisz kupić piwo tej samej firmy, bo ci mogą nie zechcieć wymienić.
                      Ja mam na to sposób: zestaw butelek różnych browarów i wychodząc do sklepu biorę tę, na które piwo mamakurat ochotę.

                      Comment

                      • miedym
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2001.09
                        • 15

                        #12
                        Zwracanie butelek

                        Poco wymieniają? Ano dlatego, jak sam już zauważyłeś butelki EURO są mocno zużyte (poobcierane, brzydko wyglądają...), maszyny w browarach (przynajmniej w moim) są na tyle nowoczesne, że zmiana rodzaju butelki nie robi dużej różnicy w rozlewie piwa, wystarczy nacisnąć kilka guziczków i maszynka się ustawia na odpowiedni rozmiar czy to jest butelka 0,5L czy 0,33L.
                        www.euroauto.prv.pl
                        www.atomowageneracja.pl

                        Comment

                        • miedym
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2001.09
                          • 15

                          #13
                          szostak napisał(a)

                          Ano po to, żeby uzależnić klienta od siebie. Mając butelkę danego browaru, musisz kupić piwo tej samej firmy, bo ci mogą nie zechcieć wymienić.
                          Ja mam na to sposób: zestaw butelek różnych browarów i wychodząc do sklepu biorę tę, na które piwo mamakurat ochotę.
                          aha z wymianą to racja, no takie prawa rynku, ty też chciałbyś aby twoje piwo było niepowtażalne no piwo i opakowanie oczywiście
                          www.euroauto.prv.pl
                          www.atomowageneracja.pl

                          Comment

                          • Piwofil
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 2002.01
                            • 907

                            #14
                            Kiedyś wszystkie browaru stosowały Euro i było dobrze, pierwszy chyba wyłamał się białostocki browar, wprowadzając NRW, a potem wraz z tworzeniem się grup kapitałowych każda wymyśliła swojąa butelkę i w ten sposób mamy aż 11 ( Ktoś tak pisał) typów zwrotnych butelek w Polsce, paranoja, uważam że powinna być ustawa nakazująca jeden typ, a argument że butelki są stare jakoś mnie nie przekonuje, zawsze można produkować nowe, np. ostanio piłem Książece w bardzo ładnej, czyściutkiej buteleczce!
                            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                            Comment

                            • żąleną
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2002.01
                              • 13239

                              #15
                              Mnie się akurat podoba różnorodność butelek, chociaż problemy ze zwrotem są rzeczywiście drażniące.

                              Comment

                              Przetwarzanie...