Butelki EURO

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • And69
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.06
    • 1487

    #16
    Piwofil napisał(a)
    a argument że butelki są stare jakoś mnie nie przekonuje, zawsze można produkować nowe, np. ostanio piłem Książece w bardzo ładnej, czyściutkiej buteleczce!
    Jesteś szefem browaru , kupujesz ładne piękne nowe butelki i jaką masz pewność że one z powrotem do ciebie wrócą . Ty się wykosztujesz a z powrotem dostaniesz stłuczkę a twoje nowe butelki ma konkurencja . Nie pomyślałeś o tym . I tobie pozostaje albo znowu kupic nowe butelki albo lać w stare porysowane . Dlatego duże koncerny wolą stosować swój model butelki wiedząc że inwestycje w szkło się zwrócą , no i różnisz się od konkurencji .

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2001.02
      • 23860

      #17
      ale do tej pory nie funkcjonowało to w taki sposób jak mówisz, bo runąłby ten system zanim dobrze by się rozkręcił. każdy browar pewnie musiał proporcjonalnie do tego ile butelek wykorzystywał przeznaczać jakąś ustaloną kwotę pieniędzy na nowe butelki.

      nowe butelki są ładne, ale służą głównie do tego co zostało wyżej powiedziane: związania na siłę konsumenta ze swoim browarem, wykorzystując słabość funkcjonowania systemu butelek wielorazowego użytku, dzięki któremu oddanie butelek (za cenę poniesionej wcześniej opłaty kaucyjnej) jest bardzo utrudnione.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • adam16
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2001.02
        • 9865

        #18
        Wczoraj miałem problem w sklepie z butelkami EURO. Pani z za lady nie przyjęła ich bo były bez etykiet a bez tego to ona nie wie czy są z piwa które mają w tym sklepie. Żadna Argumentacja do tej baby nie trafiała. W związku z czym stwierdziłem, że idę do konkurencji, a ona patrzała na mnie jak na wariata.
        Podsumowując paranoja, bo w tym sklepie jest sześć różnych piw z trzech browarów w takich butelkach.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • And69
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.06
          • 1487

          #19
          ART napisał(a)
          ale do tej pory nie funkcjonowało to w taki sposób jak mówisz, bo runąłby ten system zanim dobrze by się rozkręcił. każdy browar pewnie musiał proporcjonalnie do tego ile butelek wykorzystywał przeznaczać jakąś ustaloną kwotę pieniędzy na nowe butelki.

          nowe butelki są ładne, ale służą głównie do tego co zostało wyżej powiedziane: związania na siłę konsumenta ze swoim browarem, wykorzystując słabość funkcjonowania systemu butelek wielorazowego użytku, dzięki któremu oddanie butelek (za cenę poniesionej wcześniej opłaty kaucyjnej) jest bardzo utrudnione.
          Problem ten jest bardziej złożony , wielotorowy .
          Na pewno chodziło też o przywiążanie klienteli do firmy , ale nie tylko . Chodziło też o względy ekonomiczne i marketingowe .

          Comment

          • Andi
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2001.07
            • 1915

            #20
            żąleną napisał(a)
            Mnie się akurat podoba różnorodność butelek, chociaż problemy ze zwrotem są rzeczywiście drażniące.
            Röznorodnosc Butelek jest jak najbardziej wsazana-wtedy przynajmniej sie wie dokladnie z ktörego Browaru sie cos Kupi.
            jezeli chodzi o odsyk Butelek to juz calkiem inna sprawa-Albo KTOS zarejestruje Firme w POSCE ktöra bedzie skupywala Wszystkie Butelki i bedzei je segregoiwala wedlug Briowaröw i tam je odprowadzala.(ale mysle ze przy tamtejszych warunkach to by jeszcze uczynilo podrozenie Kaucji)
            Albo w koncu dojdzie w Polsce tak jak w calej EUROPIE ze 0,08€ to ta sama wartosc za butelke(Bo taka jest oficjalna cena na Zachodzie) czy w Warszawie cza Tychach,Zywcu i wielu innych Browarach.I Butelki Typzu EURO.NRW.beda skupywane w calym kraju bez wzgledu na to jakia ETYKIETA na nich jest przyklejona-TO JEST PARANOJA-w koncu wszystkie butelki wedruja do myjki i TA ETYKIETA bedzie tak czy tak zmyta.
            Nie wiem czy to tylko Biurokracja ale u nas moge kupis Piwo na Bayerach czy NRW,w Sklepie,czy w Kiosku i obojetnie gdzie moge oddac ta Butelke nie zwracajac uwagi na ETYKIETE cz to jest z TEGO czy TEGO Browaru-A jak by sie do tego ktos przyczepil to by byl wysmiany.
            Przy nowoczesnych liniach produkcyjnych w zasadzie jest to obojetne jaka Butelke sie uzywa-najwyzej ta nie przyjeta bedzie odrzucona i powedruje na zlomowisko(Coraz czesciej sie uwaza ze wyprodukowanie nowej butelki jest Tansze niz jej mycie)

            Bedac kilka razy w Polsce chcialem juz Ten temat wielokrotnie poruszyc -Nie tylko na Forum Browaru-sam juz dzwonilem osobiscie do Firm rozprowadzajacycj napoje(Duzo mi naobiecywano ale nic sie nie zrobilo)
            Mysle ze nastepnym razem bedac w POLSCE bede mögl bez problemöw kupic i oddac butelki zakupione na innym koncu kraju
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • ppns
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.10
              • 1737

              #21
              Odp: Zwracanie butelek

              miedym napisał(a)
              Poco wymieniają? Ano dlatego, jak sam już zauważyłeś butelki EURO są mocno zużyte (poobcierane, brzydko wyglądają...),

              Nieprawda , ostatnio kupiłem w markecie PLUS piwo w butelce 0.5l euro
              "GOLDBRAUN" wyprodukowane w Browarze Kiper. Stan butelki był
              idealny. Powierzchnia gładka i bez żadnej rysy i obtarć od linii
              technologicznej.
              piwoppns@wp.pl

              Comment

              • Piwofil
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2002.01
                • 907

                #22
                Odp: Odp: Zwracanie butelek

                ppns napisał(a)



                Nieprawda , ostatnio kupiłem w markecie PLUS piwo w butelce 0.5l euro
                "GOLDBRAUN" wyprodukowane w Browarze Kiper. Stan butelki był
                idealny. Powierzchnia gładka i bez żadnej rysy i obtarć od linii
                technologicznej.
                Właśnie tego nie rozumiem, skoro te butelki i tak były sprzedawane jako bezzwrotne można było używać do tego celu jakiś starych, zniszczonych, przy piwie za 1,25 ( swoją drogą dobrym) nikt by nie zwrócił na to uwagi.
                A tak w ogóle to mój osiedlowy plus wycofał się z butelkowych Golbrauna, które przez pewien czas były sprzedawane w jakiś innych butelkach, i zastąpił go kiperem pilsner w łądnej zielonej puszce, niestety puszce
                www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                Comment

                • szostak
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.02
                  • 1176

                  #23
                  To mogę śmiało powiedzieć, że Perła, która nie tak dawno zmieniła butelki euro na własnego wzoru (ale jakoś dziwnie przypominające flaszki Sierpca), nie idzie do Europy, a wręcz przeciwnie

                  Comment

                  • ppns
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2002.10
                    • 1737

                    #24
                    Odp: Odp: Odp: Zwracanie butelek

                    Piwofil napisał(a)



                    A tak w ogóle to mój osiedlowy plus wycofał się z butelkowych Golbrauna, które przez pewien czas były sprzedawane w jakiś innych butelkach, i zastąpił go kiperem pilsner w łądnej zielonej puszce, niestety puszce

                    Obecnie piwo GOLDBRAUN jest sprzedawane w zgrzewce w 4 butelek bezzwrotnych 0.5l. Kosztuje rzeczywiście 4.99zł/4 szt.

                    Kształt obecnej butelki jest zbliżony do butelki Żywca , ale jest ona nieco niższa. Kratawka też przypomina kształtem krawatki grupy
                    żywieckiej.
                    piwoppns@wp.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...