Milion hl piwa w Leżajsku!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2001.12
    • 1571

    Milion hl piwa w Leżajsku!

    "W dniu 13.11.2002 w browarze w Leżajsku wyprodukowano milionowy hektolitr piwa.
    Wydarzenie to będzie pięknie współgrało z jubileuszem firmy, która w styczniu 2003 skończy 25 lat!"
    Zdrowie Leżajska

  • Żywiec
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2001.12
    • 1571

    #2
    Odp: MILONON HL PIWA W LEŻAJSKU!!!

    Żywiec napisał(a)


    Ten 1 MILION chyba zrobił na mnie takie wrażenie, że ..sami zobaczcie

    Comment

    • szostak
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.02
      • 1176

      #3
      A ja byłem przekonany, że Leżajsk ma znacznie więcej lat.

      Comment

      • e-prezes
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2002.05
        • 19251

        #4
        szostak napisał(a)
        A ja byłem przekonany, że Leżajsk ma znacznie więcej lat.
        ...bo to też prawda! tyle, że obecny zakład założono 25 lat temu. historia browarnictwo na tym terenie jest znacznie dłuższe.
        a swoją drogą mam nadzieję, że tego browaru Żywiec nie zamknie.

        Comment

        • Żywiec
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2001.12
          • 1571

          #5
          13 listopada 2002, Super Nowości

          "13" może i jest pechowa, ale na pewno nie dla leżajskiego browaru. Właśnie wczoraj, czyli 13 listopada, Zakłady Piwowarskie w Leżajsku opuściła jubileuszowa paleta ze złocistym napojem. Po raz pierwszy w blisko 25-letniej historii browaru odnotowano roczną sprzedaż piwa powyżej l miliona hektolitrów i tym samym przekroczono tę magiczną granicę. Podczas wczorajszego święta puszczono wodze fantazji i zastanawiano się, ile to jest l milion hektolitrów. Obliczono, że tą ilością płynu można napełnić basen o głębokości 2 metrów, szerokości 100 metrów i długości pól kilometra!
          Złocisty napój z Leżajska w naszym regionie ma długie tradycje. Swego czasu powstawały o nim piosenki, by wspomnieć tę najsłynniejszą śpiewaną na melodię "El condor passa". Nigdy jednak leżajski browar nie sprzedał tyle swych wyrobów, co w tym roku. Magiczna granica l mln hektolitrów została przekroczona wczoraj. - Rok się jeszcze nie skończył. Do końca grudnia mamy zamiar osiągnąć wynik 1,1 mln hektolitrów. Za rok chcemy sprzedać o 300 tysięcy hektolitrów więcej - mówił Frans Snieders, dyrektor generalny Zakładów Piwowarskich w Leżajsku. Myliłby się ten, kto myśli, że wyprodukowanie jasnego z pianką to prosta sprawa. Wprawdzie dziś piwo powstaje przy udziale nowoczesnych technologii, czego przykładem jest leżajski browar, ale w tym procesie człowiek odgrywa rolę niebagatelną. To właśnie sztab fachowców dba o rzecz najważniejszą - smak, skrzętnie dobierając składniki i ustalając proporcje, aby usatysfakcjonować nasze podniebienie.
          Długa tradycja
          Tradycja browarnicza w Leżajsku sięga 1525 roku, kiedy to król Zygmunt I nadał prawo warzenia piwa starostwu leżajskiemu. 25 lat temu leżajskie zakłady miały w swoich strukturach kilka małych browarów: Łańcut, Zaczernie, Janów Lubelski, Tarnobrzeg, Zarszyn oraz Przemyśl. W roku 1991 ZP w Leżajsku zostały przekształcone z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną Skarbu Państwa. Po długim procesie prywatyzacji, w grudniu 1998 r., pakiet większościowy przeszedł w ręce holenderskiej korporacji Heineken. Leżajskie zakłady weszły w skład kontrolowanej przez Heineken Grupy Żywiec. Obecnie w Leżajsku produkowane są marki: Leżajsk, Warka, Tatra i Podkarpackie.
          ZP w Leżajsku zatrudniają obecnie 390 pracowników.

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 2001.08
            • 3562

            #6
            A czy z tej okazji ukażą się jakieś nowe etykiety??

            Comment

            • And69
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.06
              • 1487

              #7
              Czyżby nie robiono tam juz Złotego Bażanta ?

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23879

                #8
                Żywiec napisał(a)
                Obecnie w Leżajsku produkowane są marki: Leżajsk, Warka, Tatra i Podkarpackie.
                szkoda że tylko marki tam produkują. wcześniej myślałem że tam jednak piwo warzą...

                no cóż czasy się zmieniają
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19251

                  #9
                  ja Warki i Tatry leżajskiej nie trawie, ale podkarpackie jets do zaakceptowania.

                  Comment

                  • Piwofil
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2002.01
                    • 907

                    #10
                    Żywiec napisał(a)
                    13 listopada 2002, Super Nowości

                    ... Obliczono, że tą ilością płynu można napełnić basen o głębokości 2 metrów, szerokości 100 metrów i długości pól kilometra!...
                    Urządzić zawodu pływackie w takim basenie, to by było dopiero coś, pewnie nawet wziałbym udział, ciekawe kto by dopłynął
                    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                    Comment

                    • żąleną
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2002.01
                      • 13239

                      #11
                      Ja tam wcale bym nie pływał - obstawiłbym strategiczną miejscówkę przy brzegu basenu i robił kraula kufelkiem.

                      Nie miałbym nic przeciwko większej produkcji Leżajska - może wreszcie łatwiej możne byłoby go znaleźć w warszawskich sklepach.

                      Comment

                      • kiszot
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🍼🍼
                        • 2001.08
                        • 8107

                        #12
                        Tu nie o produkcję chodzi,a o lepszy marketing.Właściciele Żywca jakoś słabo promują markę Leżajska w sklepach.Może czas to nadrobić?
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • piwowar2
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2001.11
                          • 588

                          #13
                          Osobiscie wolalby plywac w kadziach browru w Czarnkowie niz w gigantycznym basenie Lezajskim. Jakosc nad ilosc.

                          Comment

                          • szostak
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2002.02
                            • 1176

                            #14
                            e-prezes napisał(a)


                            ...bo to też prawda! tyle, że obecny zakład założono 25 lat temu. historia browarnictwo na tym terenie jest znacznie dłuższe.
                            a swoją drogą mam nadzieję, że tego browaru Żywiec nie zamknie.
                            Po numerze z Braniewem, z Żywcem nic nie wiadomo. Może nie zamknąć, ale może zamknąć.

                            Comment

                            • szostak
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2002.02
                              • 1176

                              #15
                              kiszot napisał(a)
                              Tu nie o produkcję chodzi,a o lepszy marketing.Właściciele Żywca jakoś słabo promują markę Leżajska w sklepach.Może czas to nadrobić?
                              Wykupujemy browar ? Bo jeśli my tego nie zrobimy, to na Żywca raczej nie liczmy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...