Puszki samochłodzące!

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2001.12
    • 1571

    Puszki samochłodzące!

    Suh Won Gili z Korei Południowej stworzył puszkę, która chłodzi umieszczony w niej napój. Taka puszka ma w środku spiralną, wydrążoną rurkę, podłączoną do zbiorniczka z chłodzącym gazem. Uruchomienie aparatury sprawia, że problem ciepłego piwa na plaży znika w ciągu kilku sekund.
  • szostak
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.02
    • 1176

    #2
    A potem pojawiają się problemy, co z pustym cholerstwem zrobić. Czy to odpad niebezpieczny (bo zawiera gaz), czy nadaje się do powtórnego przerobu czy też nie.

    Comment

    • ptc
      Porucznik Browarny Tester
      • 2001.11
      • 366

      #3
      Zajrzyj tu pod KoolKeg

      Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych

      Comment

      • szostak
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.02
        • 1176

        #4
        Zajrzałem. Niestety, nie znam niemieckiego, ale domyslam się, że Koreańczyk nioczego nowego nie odkrył.

        Comment

        • pieczarek
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.06
          • 5011

          #5
          Odp: Puszki samochłodzące!

          Żywiec napisał(a)
          Suh Won Gili z Korei Południowej stworzył puszkę, która chłodzi umieszczony w niej napój. Taka puszka ma w środku spiralną, wydrążoną rurkę, podłączoną do zbiorniczka z chłodzącym gazem. Uruchomienie aparatury sprawia, że problem ciepłego piwa na plaży znika w ciągu kilku sekund.
          O takim (lub podobnym) wynalazku donoszono jakieś 15 lat temu z Australii. Wówczas elementem chłodzącym był płynny azot. Zdaje się, że wykorzystywano zjawisko adiabatycznego rozprężania gazu. Ale mogę się mylić - z fizyką pożegnałem się ćwierć wieku temu.

          Comment

          • smzdy
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2001.11
            • 21

            #6
            mogli by wymyślić butelki w których sie nigdy nie kończy piwo i nigdy nie wietrzeje ,a zarazem ma odpowiednią temperturke

            Comment

            • żąleną
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.01
              • 13239

              #7
              szostak napisał(a)
              A potem pojawiają się problemy, co z pustym cholerstwem zrobić. Czy to odpad niebezpieczny (bo zawiera gaz), czy nadaje się do powtórnego przerobu czy też nie.
              To jedno, a drugie to koszt takiego pojemnika.

              A ci z Korei Południowej to lepiej już niech niczegi nie wymyślają - na mistrzostwach świata wymyślili awans swojej drużyny do półfinału, wystarczy.

              Comment

              • szostak
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2002.02
                • 1176

                #8
                My też wymysliliśmy. Po meczu z Koreą nasz internetowiec wynalazł gdzieś w sieci doskonały wierszyk. Pamiętam tylko jeden wers: dołożyli nam za friko - idę skopać jakieś tico

                Comment

                • Piwofil
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  • 2002.01
                  • 907

                  #9
                  Po co komu chłodzące puszki? Zawsze istnieją stare sprawdzone metody, zakopać piwko w piasku, powinno troszkę się schłodzić, gorzej że po kilku można zapomieć gdzie zakopało się kolejne
                  www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                  Comment

                  • kiszot
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🍼🍼
                    • 2001.08
                    • 8107

                    #10
                    Ja sobie też wymyśliłem chłodzenie,ale dla butelek.Szczególnie na wyjazdach.Potrzeba tylko umywalkę i zimną wodę.Lepiej jak lodówka
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • piwowar2
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2001.11
                      • 588

                      #11
                      Patent na Coolkeg ma Browar Tucher w Nürnberg. Nie chodzi tu o puszki, ale jak sama nazwa wskazuje o kegi. Oferowane sa w sklepach kegi o pojetnosci 20l, wygladaja nestety, jak by zawieraly 50l. Metoda chlodzenia polega na adsorpcji zawartego gazu przez warstwe zeolitu i trwa ca. 30 min. Kegi sa zwrotne a adsorbant(adsorbens?) podlega procesowi regeneracji, podczas ktorej nawet gaz moze zostac odzyskany i ponownie zastosowany(o ile ten proces nie jest za drogi)

                      Comment

                      • żąleną
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2002.01
                        • 13239

                        #12
                        Ostatnio takie samochłodzące beczki zamierza wprowadzić do handlu brytyjski koncern Scottish Courage. Ma to kosztować 49,95 funtów, plus zastaw 30 funtów.

                        Comment

                        • Cocobango
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2002.04
                          • 818

                          #13
                          żąleną napisał(a)

                          A ci z Korei Południowej to lepiej już niech niczegi nie wymyślają - na mistrzostwach świata wymyślili awans swojej drużyny do półfinału, wystarczy.
                          Myślę że to sędziowie wymyślili sobie awans Korei

                          kiszot napisał(a)
                          Ja sobie też wymyśliłem chłodzenie,ale dla butelek.Szczególnie na wyjazdach.Potrzeba tylko umywalkę i zimną wodę.Lepiej jak lodówka
                          ... i przy okazji mamy odklejone etykiety

                          Sądzę że koszt takich puszek sprawi że nie będą one zbyt popularne

                          Comment

                          Przetwarzanie...