haberbusch i schiele w sądzie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • roman-n
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2001.10
    • 183

    haberbusch i schiele w sądzie

    Artykuł z Rzeczpospolitej z 19.11.02

    "Wniosek spółki Zjednoczone Browary Warszawskie Haberbusch i Schiele SA o unieważnienie nacjonalizacji przedsiębiorstwa, na bazie którego powstały obecne Browary Warszawskie SA, będzie rozpatrywany ponownie. NSA uchylił wczoraj decyzje ministra finansów, który ograniczył się do stwierdzenia, że upaństwowienie nastąpiło z naruszeniem prawa..."

    Pełny tekst : http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/...02010120021120
    Пиво не чай, стакана не хватит ;-)
  • szostak
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.02
    • 1176

    #2
    Haberbusch i Schiele gola!

    Comment

    • Krzysiu
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2001.02
      • 14936

      #3
      Gola komu? Bo to my wszyscy, jako podatnicy, będziemy płacić ewentualne odszkodowanie za zabawę w socjalizm. Mnie to jakoś nie śmieszy.

      Comment

      • szostak
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.02
        • 1176

        #4
        Wolę, gdy odzyska były właściciel i zrobi z tego użytek (vide ołówki Majewskiego), niż gdy ma się to dostać w ręce jakiegoś ciemnego typa czy grupy typów.
        A czy zastanowiłeś się, ile płacimy za zabawę w kapitalizm? Jak myslisz, dlaczego mamy dziurę budżetową? Bo te ciemne typy nie p.łaca podatków, a inne ciemne typy im to umożliwiają. A potem inny takie ciemny typ wyjdzie na mównicę sejmową i powie, że w budźecie brakuje ilus tam miliardów.

        Comment

        • roman-n
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2001.10
          • 183

          #5
          dziura budżetowa = dziura w mózgu

          Szostak, zastanów się co ty piszesz ! Dziura budżetowa nie jest wynikiem niepłacenia podatków przez ciemne typy tylko efektem działań naszych geniuszy z sejmu. Łaczna kwota dotacji (czyli Twoich, moich i naszych pieniędzy) przekazanych górnictwu przez ostatnie 10 lat przewyższa ową słynną dziurę budżetową. A są jeszcze hutnicy, rolnicy i inni.

          Nie wiem ile masz lat ale ja pamiętam czasy sprzed "zabawy w kapitalizm" i nie tęsknię za nimi, a wręcz przeciwnie (mimo że wtedy byłem młodszy).

          jako że jest to forum browar.biz to przypomne tylko że piwa nie można było w dużych miastach kupić, bo go nie było, a przeciętna knajpa dostawała 2 (słownie: dwie) skrzynki piwa dziennie. O jakości tego piwa nie wspomnę...

          pozdrawiam, zapluty karzeł reakcji - roman-n
          Пиво не чай, стакана не хватит ;-)

          Comment

          • szostak
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2002.02
            • 1176

            #6
            Odp: dziura budżetowa = dziura w mózgu

            roman-n napisał(a)
            Szostak, zastanów się co ty piszesz ! Dziura budżetowa nie jest wynikiem niepłacenia podatków przez ciemne typy tylko efektem działań naszych geniuszy z sejmu. Łaczna kwota dotacji (czyli Twoich, moich i naszych pieniędzy) przekazanych górnictwu przez ostatnie 10 lat przewyższa ową słynną dziurę budżetową. A są jeszcze hutnicy, rolnicy i inni.

            pozdrawiam, zapluty karzeł reakcji - roman-n
            Dziura budźetowa JEST wynikiem nie płacenia podatków. Bo budźet tworzy się właśnie z podatków.
            Doracje to zupełnie inna sprawa. Śląscy górnicy i ich szefowie, wciąż świadomi swojej potęgi, przez kilkanaście lat skutecznie blokowali osobiście (np. paląc opony) lub przez swoich przedstawicieli wszlekie reformy. Tu rzeczywiście dodacji być nie powinno. Popatrz na Bogdankę. 12 lat temu była najgorsza w kraju. Od paru lat jest NAJLEPSZA. Mimo najgorszych w kraju warunków geologicznych ma wydajność o całe niebo wyższą niż na Śląsku i o 70 procent większą niż w Niemczech. A wszsystko dlatego, że lubelscy górnicy nie mieli wpływów i wzięli się do roboty.
            Ta sam sytuacja dotyczy hutnictwa. Natomiast w rolnictwie dotowanie jest konieczne. Tu obrót kapitału trwa rok i ani dnia mniej. Handlarz, jeśli pieniądzem nie obróci w ciągu kilku dni, powinien szybko zmienić zajęcie, bo jest kiepski. Przemysłowiec także ma krótszy czas. Rolnik nie ma wyboru. To klimat o tym decyduje.
            Rolnnictwo europejskie, z wyjątkiem plantacji śródziemnomorskich, bez wsparcia się nie utrzyma. Jeśli chcesz dalszych argumentów, to proszę bardzo.

            Comment

            • roman-n
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2001.10
              • 183

              #7
              podatki

              Nadal jestem zdania że bez względu na to jak dużo ciemnych i jasnych typów zapłaci podatki i bez względu na to jak duże podatki płacić będą, to przy obecnym systemie rozdawnictwa i marnotrawstwa pieniędzy jakie panuje w naszym kraju to dziura budżetowa będzie wieczna. A akcyza na piwo będzie rosła...

              I skończmy, proszę, tą dyskusję na tym bo i tak na razie nic nie zmienimy.
              Пиво не чай, стакана не хватит ;-)

              Comment

              • szostak
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2002.02
                • 1176

                #8
                Popieram. Kończmy.

                Comment

                • Johnus_Beer
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.08
                  • 124

                  #9
                  Ciemne popieram całym gardłem

                  Comment

                  • Krzysiu
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2001.02
                    • 14936

                    #10
                    Szostak, uważasz, że spółka Brau-Union, obecny właściciel browaru w Warszawie, to ciemne typy? I jak im chcesz zabrać ten browar?

                    Comment

                    • kiszot
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2001.08
                      • 8105

                      #11
                      Odp: Odp: dziura budżetowa = dziura w mózgu

                      szostak napisał(a)

                      Dziura budźetowa JEST wynikiem nie płacenia podatków. Bo budźet tworzy się właśnie z podatków.
                      Doracje to zupełnie inna sprawa. Śląscy górnicy i ich szefowie, wciąż świadomi swojej potęgi, przez kilkanaście lat skutecznie blokowali osobiście (np. paląc opony) lub przez swoich przedstawicieli wszlekie reformy. Tu rzeczywiście dodacji być nie powinno. Popatrz na Bogdankę. 12 lat temu była najgorsza w kraju. Od paru lat jest NAJLEPSZA. Mimo najgorszych w kraju warunków geologicznych ma wydajność o całe niebo wyższą niż na Śląsku i o 70 procent większą niż w Niemczech. A wszsystko dlatego, że lubelscy górnicy nie mieli wpływów i wzięli się do roboty.
                      Ta sam sytuacja dotyczy hutnictwa. Natomiast w rolnictwie dotowanie jest konieczne. Tu obrót kapitału trwa rok i ani dnia mniej. Handlarz, jeśli pieniądzem nie obróci w ciągu kilku dni, powinien szybko zmienić zajęcie, bo jest kiepski. Przemysłowiec także ma krótszy czas. Rolnik nie ma wyboru. To klimat o tym decyduje.
                      Rolnnictwo europejskie, z wyjątkiem plantacji śródziemnomorskich, bez wsparcia się nie utrzyma. Jeśli chcesz dalszych argumentów, to proszę bardzo.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • pieczarek
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2001.06
                        • 5011

                        #12
                        Odp: Odp: dziura budżetowa = dziura w mózgu

                        szostak napisał(a)

                        Dziura budźetowa JEST wynikiem nie płacenia podatków. Bo budźet tworzy się właśnie z podatków.
                        Przepraszam szostak za bezpośredniość ale piszesz głupstwa. Dziura budżetowa wcale nie jest skutkiem niepłacenia podatków. Zresztą w budżecie co roku zakłada się jakiś w miarę realny wskaźnik ściągalności podatków, ZUS itp.
                        Można sobie łatwo wyobrazić dwa kraje o jednakowym poziomie dochodu narodowego, jednakowym poziomie podatków, jednakowej ściągalności tych ostatnich i uwzględniając to wszystko jednakowej kwocie otrzymanych dochodów budżetowych. I jeden kraj będzie miał dziurę budżetową a drugi nie. Wszystko zależy jakie do tych dochodów (zakładamy, że realnych) zostaną uchwalone wydatki. Jeden kraj może mieć nadwyżkę budżetową, inny równowagę, jeszcze inny właśnie dziurę budżetową.
                        Jeśli to do Ciebie nie przemawia przykład państw, to pomyśl o dwóch braciach osiągających jednakowe dochody.

                        Comment

                        • szostak
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2002.02
                          • 1176

                          #13
                          Krzysiu napisał(a)
                          Szostak, uważasz, że spółka Brau-Union, obecny właściciel browaru w Warszawie, to ciemne typy? I jak im chcesz zabrać ten browar?
                          Z dwóch wiarygodnych źródeł słyszałem, że do produkcji piwa nie używają ani grama polskiego chmielu. Nie wiem jak ze słodem. Dla mnie jest to wystarczający argument, by tratować tą firmę jako szkodzącą naszej gospodarce (poprzez odbieranie klientów innym firmom, używającym do produkcji naszych surowców).

                          Comment

                          • And69
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2002.06
                            • 1487

                            #14
                            Jeśli chcesz wiarygodnych informacji to zgłoś się do pracowników tego browaru , są nawet na tym forum . Napewno udzielą ci odpowiedzi . A z tego co ja wiem to kilkanaście browarów kupuje u nich surowce ( np. Konstancin ) .

                            Comment

                            • And69
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.06
                              • 1487

                              #15
                              szostak napisał(a)

                              Z dwóch wiarygodnych źródeł słyszałem, że do produkcji piwa nie używają ani grama polskiego chmielu. Nie wiem jak ze słodem. Dla mnie jest to wystarczający argument, by tratować tą firmę jako szkodzącą naszej gospodarce (poprzez odbieranie klientów innym firmom, używającym do produkcji naszych surowców).
                              Jakiś bardzo zawiły jest ta twoja wypowiedź , w jaki sposób odbierają klientów firmom produkującym z naszych surowców ?

                              Comment

                              Przetwarzanie...