Perła Lublin

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • martyn
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.12
    • 33

    Perła Lublin

    Szanowni Piwosze! Zwłaszcza Ci z Was, którzy spochodzą z uroczej Lubelszczyzny. Może jednak ktoś z Was posiada różne etykiety oraz stare, mniej stare butelki po produktach browarów Lubelskich S.A. (Perły)? Chodzi o wszystko co się tyczy pdoduktów Browarów Lubelskich. A dokładniej o Państwoe Zakłady Piwowarskie, bo w takiej formie funkcjonował ten zakład od 1946 r. Jednym z punktów mojej pracy mgr jest opakowanie, a dokładnie jego ewolucja: od komunistycznej, kanciastej butelki z "chamską" etykietą, do całkiem zgrabnego opakowanka, które jest teraz. Tak więc potrzebuję: skanów etykiet z butelek, zdjęć butelek i podstawek pod piwa następujących piw:
    1. Piwa jasen pełne: Perła Chmielowa, Zwierzyniec, Kryształ, Schaller;
    2. Piwa jasne lekkie: Perła Pills, Perła Light, Grill,
    3. Inne: Perłą mocna, Dublin
    Piwa te były7 produkowane przez wchodzące w skład Państwowych Zakładów Piwowarskich: Borwar nr. 1 w Lublinie, Borwar nr. 2 w Lublinie, Rowar Zwierzyniec, Browar Jatutów, Browar Chełm.

    Może ktoś się zlituje ...
    pozdrawiam serdecznie
  • martyn
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.12
    • 33

    #2
    A co mia tam! Sam z sobą pogadam.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2001.02
      • 23860

      #3
      sprawa jest następująca: jako osoby zasiedziałe mieliśmy tu kilka przypadków, gdy ktoś pisał pracę a jego udział w dyskusji polegał jedynie na pobieraniu danych i nic więcej. jeśli zebrałeś dane, którymi się podzielisz na forum - możesz wtedy bardziej liczyć na to iż inni udzielą się w tej materii.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • szostak
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.02
        • 1176

        #4
        A jest na to duże zapotrzebowanie. Nawet założony został specjalny temat o historii browarnictwa lubelskiego.

        Comment

        • And69
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.06
          • 1487

          #5
          szostak napisał(a)
          A jest na to duże zapotrzebowanie. Nawet założony został specjalny temat o historii browarnictwa lubelskiego.
          W którym miał pisać kolega Szostak ale się z tego wymigał dużą ilością tematów bez jego udziału .

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2001.02
            • 23860

            #6
            proszę sobie darować wpisy dot. "Szostak kontra reszta świata". będę kasował kolejne tego typu odzywki (jednej jak i drugiej strony).
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • martyn
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.12
              • 33

              #7
              Przyznam się, że nie mam zbyt wielu informacji. Znaczy się jeśli ktoś będzie chciał to bedę mógł udostępnić moją pracę po jej zakończeniu. Temat (strategia produktu na przykładzie Browarów Lubelskich S.A.) jej nie pozwala na zbyt głębokie wgryzanie się w historię browarnictwa. Dane które ewentualnie otrzymam również ze względu na dobro osób je udzielających nie można upubliczniać na forum. Jednak kazde pytanie z jakimś się ktoś do mnie zwraca nie pozostało bez odpowiedzi

              Comment

              • martyn
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2002.12
                • 33

                #8
                Ciekawe! czyżby jakiś konflikt w gronie?

                Comment

                • Czapayew
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2002.10
                  • 1966

                  #9
                  Odp: Perła Lublin

                  martyn napisał(a)
                  Może jednak ktoś z Was posiada różne etykiety oraz stare, mniej stare butelki po produktach browarów Lubelskich S.A. (Perły)?
                  Mój ojciec posiada tylko nieciekawe wspomnienia co do smaku Perły z lat 1970-75
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • martyn
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2002.12
                    • 33

                    #10
                    Gdyby owe całkiem uzasadnione wspomnienia móc "przelać" w formę ówczesnych butelek i etykiet. Właśnie to chciałem pokazać : ewolucję Perły od piwa dla "plebsu" robotniczego do predestynującego do wyższej półki.

                    Comment

                    • szostak
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2002.02
                      • 1176

                      #11
                      martyn napisał(a)
                      Gdyby owe całkiem uzasadnione wspomnienia móc "przelać" w formę ówczesnych butelek i etykiet. Właśnie to chciałem pokazać : ewolucję Perły od piwa dla "plebsu" robotniczego do predestynującego do wyższej półki.
                      Predestynującego tylko w opinii szefostwa browaru. Perła była, jest i będzie piwem popularnym, pitym zarówno przez profesora jak i degenerata. Zresztą piwo to nie wino, tu nie ma gatunków nobilitujących. Perła owszem, zdaniem Niemców, a więc najlepszych specjalistów od piwowarstwa niekompanijnego, jest jednym z najlepszych lokalnych piw w Polsce. Ale górna półka toto na pewno nie jest.

                      Comment

                      • martyn
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2002.12
                        • 33

                        #12
                        Trudno to tak jednoznacznie określić. z jednej strony duże wydatki na udoskonalenie technologii i poprawę jakości sugerują że Zarząd zmierza w kieruku segmentu piw lepszych - no i w sumie spoko. Z drugiej jednak strony ja bym jego przyszłość widział gdzieś pomiędzy górną półką a piwami pod marką sprzedawcy (sikacze z supermarketu), bliżej jednak tych pierwszych. Poza tym Perła ma na pewno kilka zalet, które są nie do pogardzenia, choćby małą zawratość czgoś co dla laika nazywa się "chemią" (spieniacze itp.)

                        Comment

                        • Gollum
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2002.09
                          • 307

                          #13
                          A ja mam nieco lepsze zdanie. Perła, z racji dobrych surowców, nienajgorszej wody i ustalonym smaku z silną goryczką, nie zejdzie raczej do poziomu piw marki sklep, ale też nie stanie się piwem ogólnopolskim. czego perle serdecznie życzę, bo jest dobra i nie chcę, by się roztopiła w morzu żywców, okocimiów, warek, EB i innych carlsbergów.

                          Comment

                          • martyn
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2002.12
                            • 33

                            #14
                            Nie no dokładnie. Perła powinna się pozycjonować gdzieś pomiędzy. Myślę, że przy dobrej dystrybucji zapewniającej dostęp do świeżego piwa w całej Polsce jak piwo "środka" ma ogromne szanse.

                            Comment

                            • martyn
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2002.12
                              • 33

                              #15
                              Ptzy kazji - może ktoś z Państwa posiada cś na kształt listy targów piwnych w Polsce. Chodzi o targi specjalistyczne (takie gdzie eksperci organoleptyznie próbując wybierają najlepsze piwa), ale i o imprezy typu "Chmielaki" w Krasnymstawie? Byłoby super gdyby się ktoś odezwał

                              Comment

                              Przetwarzanie...