Plakat rekalmowy piwa z ZSRR

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brezly
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2002.11
    • 11

    Plakat rekalmowy piwa z ZSRR

    Czesc,
    Znalazlem taki piekny plakat radziecki. Reklama piwa z browaru w Charkowie. Moze kogos zainteresuje? A moze ktos ma linki do podbnych materialow dot. piwa w ZSRR



    Pozdr.
    Brezly
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23860

    #2
    o.... moje zdjęcie! wreszcie zamieszczono

    a zdjęcie było wykonane we wrocławskiej Bramie Oławskiej, plakat należy do jej właściciela.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Gollum
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.09
      • 307

      #3
      Coś mi ten plakat zaciąga carską Rosją. Popatrzcie na typa: biały stetson, cygaro w łapie - toż to stuprocentowy jankes! Takowy w państwie radzieckim mógł co prawda występować, ale wyłącznie jako chłostany biczem satyry zły imperialista.

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 2003.02
        • 7971

        #4
        To jest zapluty karzeł reakcji rewizjonistycznej!


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • Cooper
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2002.11
          • 6055

          #5
          Gollum napisał(a)
          Coś mi ten plakat zaciąga carską Rosją.
          Masz rację Gollum. Plakat najprawdopodobniej pochodzi sprzed 1917 roku a więc z Rosji a nie ZSRR. Reprodukcje tego i chyba z kilkudziesięciu innych z tego okresu można podziwiać w naprawdę przepięknej książce o piwach i browarach carskiej Rosji pt "Piwo Rosijskoj Imperii". Jest o niej gadka w poście o literaturze piwnej.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • brezly
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2002.11
            • 11

            #6
            Cooper napisał(a)


            Masz rację Gollum. Plakat najprawdopodobniej pochodzi sprzed 1917 roku a więc z Rosji a nie ZSRR. Reprodukcje tego i chyba z kilkudziesięciu innych z tego okresu można podziwiać w naprawdę przepięknej książce o piwach i browarach carskiej Rosji pt "Piwo Rosijskoj Imperii". Jest o niej gadka w poście o literaturze piwnej.
            Cooper, moglbys mi nadac namiar na te ksiazke. Chce powiadomic autorow strony, na ktorej jest ten plakat ze obrazaja carskie browary :-)
            Pozdr.
            Brezly

            Comment

            • Cooper
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2002.11
              • 6055

              #7
              Nie za bardzo wiem jak Ci ten namiar podać - tytuł znasz ,a nazwa wydawnictwa czy rok i tak nic Ci nie da. Ja swój egzemplarz kupiłem od Becika - może jeszcze ma ,albo poda Ci więcej informacji.
              Wiesz - autorzy tej strony o komunie się nie znają. Zobaczyli stary plakat po rusku to od razu zaszufladkowali go jako komunistyczny ZSRR.
              Last edited by Cooper; 2003-03-09, 17:28.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • brezly
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2002.11
                • 11

                #8
                Cooper, dzieki.
                Poslalem im te informacje. Komunizm komunizmem, a piwo jest zbyt powazna rzecza zeby przeinaczac fakty
                Zobaczymy jak zareaguja.
                Pod wplywem tego forum znowu wybiore sie do Spiza, jezeli tylko znowu nie zjamie go jakas niemiecka wycieczka.

                Brezly

                Comment

                Przetwarzanie...