termin przydatności - pytanie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maciekp
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.10
    • 5

    termin przydatności - pytanie

    Witam,

    Czy ktos z Was orientuje sie moze jak długie terminy prydatności do spożycia mają poszczególne piwa. Interesują mnie:
    Żywiec Full Light
    Warka Jasne Pełne
    Tyskie Gronie
    Tatra Pils
    Bosman Full - czerwony
    Piast
    Kasztelan Jasne Pełne
    Okocim Jasne Pełne

    Wiem że niektóre z nich 6 miesięczny a niektóre 9, ale nie jestem pewny które-jaki.

    Dzieki za pomoc.
  • Kemp
    Porucznik Browarny Tester
    • 2002.03
    • 357

    #2
    Termin przydatności lub data minimalnej trwałości musi być na opakowaniu (tego wymagają przepisy). Trzeba się wczytać w kontrę ,puszkę lub kapsel.
    Kemp

    Comment

    • maciekp
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.10
      • 5

      #3
      Na opakowaniu jest jedynie konkretna data przydatnosci do spozycia.
      Zeby przeliczyc kiedy dane piwo zostalo wyprodukowane musze znac dlugosc terminu.

      Problem jest taki, ze musze kupic dane piwa maksymalnie miesieczne - stad moje pytanie.

      Comment

      • Piecia
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2002.02
        • 3312

        #4
        Odp: termin przydatności - pytanie

        maciekp napisał(a)
        Witam,

        Czy ktos z Was orientuje sie moze jak długie terminy prydatności do spożycia mają poszczególne piwa. Interesują mnie:
        Żywiec Full Light
        Warka Jasne Pełne
        Tyskie Gronie
        Tatra Pils
        Bosman Full - czerwony
        Piast
        Kasztelan Jasne Pełne
        Okocim Jasne Pełne

        Wiem że niektóre z nich 6 miesięczny a niektóre 9, ale nie jestem pewny które-jaki.

        Dzieki za pomoc.
        Łojezu....sama masówka.tam jest sporo chemii(ponad przeciętną) więc smak jest jaki jest a trwałość nie za krótka....przerzuć się na piwa mniej masowe a poznasz smak i nie będziesz musiał sprawdzać terminu przydatności,od razu wypijesz
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2001.02
          • 23860

          #5
          oj Piecia, Maciekp nie pytał się o radę jakie piwa wybrać a jakich nie.

          Maćku, złap się za telefon i dzwoń. o takich rzeczach powinni Cię poinformować w browarach.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Piecia
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2002.02
            • 3312

            #6
            ART napisał(a)
            oj Piecia, Maciekp nie pytał się o radę jakie piwa wybrać a jakich nie.

            Maćku, złap się za telefon i dzwoń. o takich rzeczach powinni Cię poinformować w browarach.
            biję się w piersi...ale taka mi się nasunęła uwaga i stąd komentarz
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • maciekp
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2002.10
              • 5

              #7
              Juz wszystko jasne - wymienione przeze mnie piwa maja 6 miesieczny termin przydatnosci do spozycia.
              Wiedzialem, ze ktores mialo 9 miesieczny - okazalo sie ze jest to nieistniejacy juz Okocim Premium.

              Ale dzieki za zainteresowanie.

              Comment

              • marcopolok
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2001.10
                • 2334

                #8
                Hmm moze jest to pytanie głupie i niestosowne, ale dlaczego musisz mieć piwa akurat max. miesieczne?
                bez brody...

                Comment

                • maciekp
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.10
                  • 5

                  #9
                  Potrzebuje do testu - wszystkie musza byc mniej wiecej tak samo dojrzałe...

                  Comment

                  • marcopolok
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2001.10
                    • 2334

                    #10
                    maciekp napisał(a)
                    Potrzebuje do testu - wszystkie musza byc mniej wiecej tak samo dojrzałe...
                    o cie florek to moze jeszcze potestuj wszystkie te piwa miesiąc lub dłużej po terminie. Będzie to cenną wskazówką dla wielu wielu forumowiczów
                    bez brody...

                    Comment

                    • MAW
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2002.10
                      • 78

                      #11
                      maciekp napisał(a)
                      Juz wszystko jasne - wymienione przeze mnie piwa maja 6 miesieczny termin przydatnosci do spożycia.
                      Wiedzialem, ze ktores mialo 9 miesieczny - okazalo sie ze jest to nieistniejacy juz Okocim Premium.

                      Ale dzieki za zainteresowanie.
                      Gwoli ścisłości - wymienione przez Ciebie piwa Grupy Żywiec mają 6-miesięczny termin przydatności w przypadku butelek i puszek. Piwa kegowe mają 45-dniowy termin przydatności! Ale domyślam się że do testów nie będziesz kupował KEGa
                      Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery and Today is a gift. That's why we call it - The Present ...

                      Comment

                      • Kemp
                        Porucznik Browarny Tester
                        • 2002.03
                        • 357

                        #12
                        maciekp napisał(a)
                        Potrzebuje do testu - wszystkie musza byc mniej wiecej tak samo dojrzałe...
                        O chłopie,
                        z tymi okresami dojrzałości po rozlewie, to może być bardzo różnie.
                        Dobież sobie lepiej tak jak radził Marcopolok piwa krótko przed końcem terminu lub poszukaj krótko po. Wtedy będziesz mół ocenić stabilność doznań organoleptycznych. Dla porównania będziesz potrzebował świeżej produkcji.
                        Powodzenia
                        Kemp

                        Comment

                        • e-prezes
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2002.05
                          • 19244

                          #13
                          termin przydatności piw Ale

                          natrafiłem na piwo X-mas Ale z browaru Shephard Neame w exkluzywnym pudełku z limitowanej edycji 2002. wydaje mi się, że jeśli już nie minął termin ważności to za chwile minie. czy ktoś wie jaki termin przydatności mają takie piwa? i właściwie kiedy mogło ono być zrobione (w grudniu 2002, czy wcześniej)?

                          Comment

                          • mwa
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2003.01
                            • 5071

                            #14
                            Jak będzie ktoś przeprowadzał testy, to niech przetestuje jakieś piwko po 2 latach po terminie.
                            Ciekaw jestem czy owo piwo nadaje się do spożycia, czy ma %, czy może już straciło kolor-może ma ktoś jakieś dane na ten temat.
                            Może ktoś z wszechobecnych posiada takowe piwko u siebie na półce. Jeśli ma starsze to nic nie szkodzi-tylko kto to wypije , mogę nawet spróbować łyczek.
                            Pozdrawiam Cię !!!!

                            Comment

                            • e-prezes
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 2002.05
                              • 19244

                              #15
                              nie wiem czy toi pytanie do mnie, czy nie... ja jestem chętny kupić takie przeterminowane piwo, ale nie za 12 zł jak w rzeczonym przypadku. dlatego jestem ciekaw przy jakim przeterminowaniu uda się jeszcze nie stracić smaku a kupić po obniżonej cenie do testów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...