Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

termin przydatności - pytanie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #16
    Zdarzyło mi się kiedyś pić kilka dni po upływie terminu przydatności dwa rodzaje piw: Książęce z Lwówka (niepasteryzowane) i Bawarskie Mocne z Krajana. Nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości w smaku, nie zauważyłem też żadnego zmętnienia. Lwówki piłem w sumie przez okres około tygodnia i już te pierwsze były "po terminie", czyli te kolejne były coraz bardziej przeterminownane - no i nic się nie stało, ani z piwem, ani ze mną. Aha, no ale Bawarskie przyrządzałem jako grzane z miodem ...

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19182

      #17
      też zdarzyło mi się pić przeterminowane: Kasztelan J.P. kilka dni po terminie mając porównanie do świeżego i trudno powiedzieć czy coś było nie tak, bo piwo to mi wogóle nie smakuje oraz czeski Senkyr w plastikowej butli jeden dzień po terminie z 30% obniżoną ceną, ale nie miałem porównania do świeżego, bo go nie piłem. piwo jednk miało osobliwy smak niespotykany wśród innych czeskich piw.

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #18
        Dziś dzwoniłem do Tyskich Browarów Książęcych i termin przydatności w butelkach to 6 m-cy, i w kiegach też.
        Czyżby jakaś nowość??
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #19
          Ja miałem wątpliwą przyjemność wypicia,czasem tylko zetknięcia się z markami przeterminowanymi.Nie sposób wymienić wszystkich browarów(ale trochę ich było).Moje wnioski:
          -zdecydowanie spada klarowność(pojawia się zawiesina na dnie lub "frędzelki" pływają swobodnie w piwie,albo jest mętne)
          -smak może być kwaśny,lub zupełnie,który nie przypomina piwa
          -gaz i piana prawie nie istniały;raz pojawiła się fontanna piany
          -rewolucje żołądkowe.
          Proponuje do testów piwa jasne z Witnicy,a w szczególności Boss Pils-jest wręcz idealny;mogę zakupić ,gdyż bywa ,ale nie wystąpię w roli testującego












          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎