Spadek spożycia piwa

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    Spadek spożycia piwa

    Jak podano na Interii w Polsce w pierwszym kwartale znacząco spadło spożycie piwa zwłaszcza butelkowego przy wzroście puszkowego
    Więcej szczegułów tu;http://biznes.interia.pl/main/info.html?nid=379559
    I co Wy Koleżanki i Koledzy na to?
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Eeeee tam , głupoty piszą . Pod koniec roku zalejemy ich naszymi dziennikami piwnymi i zobaczą ile to browarów przefiltrowywują nereczki prawdziwych piwoszy . Podejrzewam że nie udało im się wyłonić odpowiedniej grupy reprezenatacyjnej. Zgonili kilka emerytek z chorymi trzustkami i paru 13-letnich młokosów którzy po jednym Karmi nie są w stanie nawet się samodzielnie przewrócić.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • ppns
      Senior
      • 10-2002
      • 1737

      #3
      Też przeczytałem , i wydaje mi się , że nad artykułem trzeba się glębiej zastanowić. Wzrosło spożycie piwa w puszkach , a ono jest przecież znacznie droższe (20..40 gr niż butelkowe , czyli 10%..15%).
      Była bardzo ostra zima , i to był chyba główny czynnik.

      Ciekawe , kiedy jełopy w ministerstwie obniżą akcyzę na piwo , wzorem aobniżki na wyroby spirytusowe ?
      piwoppns@wp.pl

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #4
        Piwo puszkowe jest droższe, ale nie dla wszystkich. Już wyjasniam - ci wszyscy to osoby którym nie chce sie matolić z butelkami. A wiadomo że z nimi (butelkami) tylko kłopoty. Jeżeli do ceny piwa w butelce doda cene kaucji i jeszcze wyjdzie mu drożej niż za puszke to na pewno wybierze puche
        Jeszcze jedna sprawa - ciężar pewnie też ma jakieś znaczenie.
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Puszki mają tę przewagę, że są dużo łatwiejsze w transporcie, jeśli kupuje się większą ilość, np. karton. Swoje robią też promocje, które z tego co zaobserwowałem obejmują głównie puszki...

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Spożycie powinno się "mierzyć" na koniec roku bo i tak głównie zależy od lata. Co do puszki to niestety stanowi ona pokaźny procent także u forumowiczów Cóż sam czasem pijam piwo z puszki bo np.: Amber w Warszawie jest tylko z puszki czy Łódzkie - myślę, że to jest przyczyna - dostępność. O innych już pisaliście (łatwość przenoszenia i przede wszystkim moda panująca wśród nastolatków na puszki).
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #7
              Sporo piwa sprzedawane jest przez hipermarkety, a tam zwrot butelek łączy się z odrobiną zachodu.
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Krzych15
                Senior
                • 10-2002
                • 596

                #8
                Proponuję za puszki brać kaucję jak na zachodzie, wtedy okaże się czego więcej spożywają Polacy.
                krzych
                Dzień bez piwa to stracony dzień.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  zythum napisał(a)
                  i przede wszystkim moda panująca wśród nastolatków na puszki).
                  Nie tylko wśród nastolatków, niestety. Popatrz po koszykach, jak będziesz w supermarkecie.

                  Comment

                  • arzy
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 2814

                    #10
                    Sprzedaż piwa spadła o 3 procent

                    Wkleiłem cały artykuł ponieważ nie mogłem wstawić odnośnika
                    Browary po I kwartale 2003 r.
                    W I kwartale tego roku polskie browary sprzedały o około 3% mniej piwa niż przed rokiem. Najlepiej z dużych spółek wiodło się Kompanii Piwowarskiej, która odnotowała wzrost.
                    - Polacy przerzucają się na tańsze piwa. To efekt zubożenia społeczeństwa. Całej branży we znaki daje się również wysoka akcyza - powiedział Marcin Piróg, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego.
                    Browary w nim skupione kontrolują 94% polskiego rynku piwa. W I kw. tego roku sprzedały 4775 tys. hl "złotego trunku". Ich prezesi zgodnie mówią, że dopiero po wynikach za II kwartał będzie można lepiej przewidzieć, jaki będzie cały rok.
                    M. Piróg, który jest również prezesem Carlsberga Okocim (ma ok. 14% rynku) zdradził, że jego grupa kapitałowa odnotowała ponad 2-proc. spadek sprzedaży, do 660 tys. hl.
                    - Przewiduję, że w całym roku uplasujemy 4 mln hektolitrów piwa - dodał.
                    Nico Nusmeier, prezes Żywca (ma ok. 32% rynku) nie chciał podać konkretnych wielkości.
                    - Pierwszy kwartał był dla nas trudny, tak jak i dla całej branży. Wierzę, że w 2003 r. rynek urośnie o około 2 do 3%, a wyniki naszej grupy będą lepsze od rynku o 3 do 5 pkt proc. - powiedział.
                    Brau Union Polska, czwarty gracz w branży z ponad 5-proc. udziałem w rynku, w I kwartale tego roku odnotował 1-proc. spadek sprzedaży do 262 tys. hl. Najlepiej wiodło się Kompanii Piwowarskiej.
                    - W okresie styczeń-marzec tego roku sprzedaliśmy ponad 1,52 mln hektolitrów piwa. O 2% więcej niż przed rokiem - powiedział Paweł Sudoł, prezes Kompanii Piwowarskiej, która kontroluje około 32% rynku.
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • urban
                      Member
                      • 10-2002
                      • 77

                      #11
                      Jaki spadek?
                      Ja dzisiaj osobiście wytrąbiłem 4 butle po 0.5 l = 2 litry piwa. Do tego zacząłem namawiać żonę, która jest brzemienną na spożycie kilku łyków tegoż napoju dziennie. Żeby tylko wiedzieć co w tym piwie siedzi oprócz chmielu i słodu???

                      Comment

                      • Ka_Dar
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 248

                        #12
                        Dlatego najlepiej samemu uwarzyć. Wtety wiesz co pijesz. A ile przy tym radochy.

                        Comment

                        • Gollum
                          Gość
                          • 09-2002
                          • 307

                          #13
                          urban napisał(a)
                          Do tego zacząłem namawiać żonę, która jest brzemienną na spożycie kilku łyków tegoż napoju dziennie. Żeby tylko wiedzieć co w tym piwie siedzi oprócz chmielu i słodu???
                          Kilka łyków na pewno nie zaszkodzi, a gdy już się rozmnożysz, to namawiaj żone do picia większych ilości. Piwo wpływa bowiem pozytywnie na ilość i jakość mleka. Ba, Niemcy ponoć wypuścili już dawno temu specjalne piwo dla matek karmiących.

                          Comment

                          • wiciu_w
                            Member
                            • 10-2001
                            • 60

                            #14
                            Ciekawe czy kiedyś nie mówię, że teraz spadek spożycia piwa w Polsce będzie się wiązał ze wzrostem spożycia piwa domowego i czy będę prowadzone takie badania?

                            Comment

                            Przetwarzanie...