Fuzja Kipera i Br. Północnego ?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ppns
    Senior
    • 10-2002
    • 1737

    Fuzja Kipera i Br. Północnego ?

    Wpadła mi w ręce butelka (niestety pusta )piwa Kiper extra mocne.
    Na kontretykiecie było oznaczenie A:Browar Pólnocny , B :Browar Kiper.

    Czy wiadomo , kiedy nastąpiła fuzja obu browarów , i czy uwspólnienie obejmuje wszystkie gatunki dotychczas wyrabianych piw w Suwałkach i Piotrkowie ?
    piwoppns@wp.pl
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    A to ciekawe. Teraz kojarzę że w czasie gdy Kiper był jeszcze rozlewnią (nazywali się wtedy SULIMAR) , rozlewali sporo piwa z Suwałk. Piwo już wtedy nazywało się Kiper ale były też inne marki. Pewnie wtedy razem zaczeli kręcić biznesy. Szkoda jedynie iż znów skomplikuje to kwestie przyporządkowywania do zbiorów.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8103

      #3
      Suwałki swego czasu też nazywały sie Sulimar.A Kiper nazywał się Browar Północny.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • szarpik
        Senior
        • 02-2002
        • 676

        #4
        i gdzie tu logika świat staje na głowie...
        WWW.EKSTRAKLASA.NET

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          kiszot napisał(a)
          Suwałki swego czasu też nazywały sie Sulimar.A Kiper nazywał się Browar Północny.
          eeee, no co ty, Sulimar to zawsze był Sulimar, który rozlewał piwo z browaru północnego w Suwałkach, nigdy sie nie spotkałem, żeby było odwrotnie; te rozbieżności mogły się wziąc z tego, że Sulimar przekształcający się w browar (Kiper) warzył piwo jako Browar Kiper pod tą sama nazwą i tym samym logo, natomiast Suwałki to zawsze były Suwałki, nigdy Sulimar; jedynie błędnie mogła być zinterpretowana informacja na kontrze - Browar Północny Sulimar, tu chodziło tylko i wyłącznie, że piwo z Suwałk było było rozlewane w Sulimarze ale zamiana nazw? - nigdy
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23849

            #6
            zaraz zaraz - w Piotrkowie była sobie rozlewnia o nazwie Sulimar - w 2000 roku dobudowano do niej i uruchomiono browar, następnie przemianowano nazwę firmy na Browar Kiper. Do tego jednak czasu firma Sulimar o ile się nie mylę zlecała browarowi Północnemu warzenie "swojego" piwa o nazwie Kiper - stąd pewnie całe zamieszanie i stąd zapewne ścisłe związki obu browarów.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23849

              #7
              ha! uprzedziłeś mnie
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                ha, no tak
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Piwofil
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 907

                  #9
                  A co najlepsze nigdy nie jest oznaczone z którgo browaru jest dana butelka, tak miałem w przypadku Golbrauna, paranoja.
                  www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                  Comment

                  Przetwarzanie...