Podróby / Zagadka, a może plagiat ?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🍼🍼
    • 2002.07
    • 14999

    #61
    Rozlewnie miały swoje własne etykiety, browar nie miał nawet wpływu na to co rozlewnie naklejają.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • pioterb4
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2006.05
      • 4322

      #62
      A więc tak to funkcjonowało..o ile w przypadku Broka etykiety pasowały całkiem nieźle do innych serii to w przypadku Ciechanowa etykieta ta wyraźnie odstaje od kanonu.

      Comment

      • Radical
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2008.03
        • 145

        #63
        A co sądzicie o tym ?
        Attached Files
        Radical.

        Comment

        • gobong
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2005.04
          • 658

          #64
          Nowe etykiety Dębowego Tyskiego coś mi przypominają, ciekawe co?

          Comment

          • centris
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2010.09
            • 18

            #65
            A najgorsze że jest to całkiem niezłe,jak na polskie warunki, piwko z naszego regionalnego browaru
            Attached Files

            Comment

            • Cooper
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2002.11
              • 6055

              #66
              Mimo że też często wyłapuję liczne podróby graficzne na naszych etach to akurat wg mnie Grybów w tym pokazanym konkretnym przypaku nie inspirował się Budejovicami.
              Tatar Pils, śmieszna eta i na pewno zainspirowana żywiecką Tatrą. Na jednej z żywieckich giełd był koleś w koszulce z wizerunkiem ety z nieco podwędzonym Góralem i marką Trawa Mocna w formie etykiety do mocnej Tatry - na prawdę fajna parodia
              Ogólnie bardzo fajny temat jaki sam kiedyś chciałem założyć. Na pewno będzie tutaj co dodawać bo przykładów są chyba przynajmniej dziesiątki na naszym podwórku.
              Last edited by Cooper; 2010-09-05, 20:40.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • pioterb4
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2006.05
                • 4322

                #67
                to akurat wg mnie Grybów w tym pokazanym konkretnym przypaku nie inspirował się Budejovicami.
                A ja właśnie się mocno zastanawiam i ciężko mi dać jednoznaczną odpowiedź. Zwróć uwagę na krawatkę Grybowa; parę lat temu Budwar miał identyczny krój nim wprowadził złote pazłotka na szyjki butelek. I jeszcze ta miejska brama w formie czerwonej pieczęci...chyba jednak jakaś inspiracja była.

                Comment

                • centris
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2010.09
                  • 18

                  #68
                  Hmm, a według mnie niestety tak bo i nazwa "Pilsweiser" cos przypomina, kolorystyka ta sama nie wspominając o czcionce...boli mnie to troche bo z okolic tego browarku jestem, a ma troche lat i sowojej piwowarskiej historii...

                  Comment

                  • centris
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2010.09
                    • 18

                    #69
                    Tak uczepiłem się Grybowa ;P Ale napisałem już do nich żeby nie było za plecami obsmarowywania.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Promil03
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2007.10
                      • 2833

                      #70
                      No nie przesadzaj. Za chwilę okaże się, że każda etykieta choć trochę podobna do innej to plagiat.

                      Comment

                      • centris
                        Szeregowy Piwny Łykacz
                        • 2010.09
                        • 18

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03
                        No nie przesadzaj. Za chwilę okaże się, że każda etykieta choć trochę podobna do innej to plagiat.
                        Dobra, właczam na luz Ale troche inwencji twórczej w powyższych przypadkach nikomu by nie zaszkodziło.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2002.05
                          • 19243

                          #72
                          To sam coś zaprojektuj. Myślisz, że to łatwe?

                          Comment

                          • centris
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2010.09
                            • 18

                            #73
                            Nie uważam że projektowanie jest łatwe. Trzeba poświęcić troche czasu żeby wyszło coś naprawde dobrego. A nieudolne, etykiety potrafią skutecznie zniechęcić do spróbowania "nowego" piwka. W tym konkretnym przypadku, pokusiłbym sie nawet o wyszukaniu jakiś ciekawych, historycznych szczegółów w Browarze. Może sam budynek browaru ma w sobie coś niezwykłego, może znajdzie się coś unikatowego w historii browaru do czego warto nawiązać...
                            Projektantem nie jestem, poprostu lubie jak etykieta jest zachęcająca. Choć w niektórych przypadkach może dobrze że są jakie są

                            Comment

                            • Cez
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.01
                              • 1789

                              #74
                              Jak widać Grybów nie ma szczęścia do grafików i etykiety są mało oryginalne. Nowe wzory, to nowe pomysły, nie trzeba wiele żeby coś ciekawego wymyślić. Chwila do namysłu + trochę chęci i efekt gotowy.
                              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                              Comment

                              • Seta
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2002.10
                                • 6964

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez
                                Jak widać Grybów nie ma szczęścia do grafików i etykiety są mało oryginalne.
                                Ale nazwy ma zajebiście oryginalne. Chyba nikt nie zaprzeczy?

                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...