Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co się dzieje z Jabłonowem (i nie tylko) ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #31
    Wracając jeszcze do sklepu "Piwoszek": w sobotę przed wyjazdem do Warszawy oczywiście wstąpiłam tam po drodze i nie było nic do kupienia (wg moich standardów) . W dodatku pan na pytanie o Lwówek raz, że powiedział, że nie ma w hurtowniach, a dwa, że i tak by pewnie nie brał, bo nie ma nań popytu i ostatnio mu się w sklepie przeterminowało...
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6704

      #32
      No i jak droga frakcjo wrocławska mogliście dopuścić do tego żeby się Lwówek zepsuł!!! Wstyd i sromota wielka. No ale teraz Wam to już nie grozi - przeca nie ma we Wrocku Lwówka
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5053

        #33
        We wczorajszej Rzeczpospolitej znalazłem taką oto perełkę:
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #34
          slavoy napisał(a)
          We wczorajszej Rzeczpospolitej znalazłem taką oto perełkę:
          To chyba dotyczy dawniejszych spraw - jeszcze sprzed sprzedaży Lwówka prywatnemu właścicielowi. Sprawa upadłości datuje się chyba na lata 1997-98; to bodajże wtedy istniała taka efemeryda jak Browary Karkonoskie.

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5053

            #35
            Tak. Wiem o tym. Zaciekawiło mnie jednak iż sprawy te ciągnęły się tak długo.
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • ppns
              Senior
              • 10-2002
              • 1737

              #36
              Można zrozumieć mały lokalny browar , jak Lwówek , że ostrożnie podchodzi do prób zdobycia odległych zakątków Polski , jak np. Mazury czy Gdańsk. U mnie (Zielona Góra , Nowa Sól , Kożuchów) znikło całkowicie piwo z Łodzi. A jeszcze rok , 2 lata temu było dość łatwo osiągalne. Pozostały do dziś , nawet w małych miejscowościach , szyldy z licencyjnym Kaltenbergiem przy pijalniach p[iwa i sklepach spożywczych. Dla mnie łodzki Karmel jest najlepszy w swej klasie z piw robionych w Polsce.

              Ale niestety , dawniejsze zielonogórskie to za daleko od Łodzi
              dla łódzkich piwowarów.
              piwoppns@wp.pl

              Comment

              • robox
                = kapslarz =
                • 11-2002
                • 8188

                #37
                Mogę to samo powiedzieć o Łomży i Kiperze z Piotrkowa. Jeszcze nie tak dawno były one dostępne w szerokim asortymencie, w małych sklepikach spożywczych. Nie wiem, czy polityka marketingowa tych browarów się zmieniła, czy też zostały wyparte z rynku dolnośląskiego z innych powodów.

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5053

                  #38
                  Browar w Łomży podobnież postanowił skoncentrować się tylko na rynku lokalnym. Do niedawna w fajnej mordowni w Grodzisku Mazowieckim można było wychylić Łomżę z kija. Ostatnio zmienione zostało to na Okocimia. Właściciel zapytany o ten stan rzeczy odpowiedział, że nawet nieźle mu to piwo schodziło, ale browar sam zrezygnował z dostaw, zwinął sprzęt. Dostawca wspomniał właśnie o owej zmianie strategii - za małe zejście na Mazowszu, żeby opłaciło się dowozić piwo.
                  Zythum też miał obok siebie knajpę z Łomżą, pozwolę więc sobie wywołac Go do tablicy, jak sprawy się mają u Niego.
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3309

                    #39
                    Owszem Łomża koncentruje sie teraz na rynku lokalnym, u nas w mieście przybyło miejsc gdzie się mozna napić Łomży z kija a w samym centrum na na przeciwko delikatesów koło ratusza jest jedyny wolnostojący ogródek z Łomżą właśnie. Poza tym browar organizuje imprezy plenerowe pod hasłem Rarytas z Łomzy oraz akcje promocyjne w sklepach i marketach.
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #40
                      Piecia napisał(a)
                      Owszem Łomża koncentruje sie teraz na rynku lokalnym
                      A niech ich...

                      Wiesz już, Piecia, co do Warszawy przywozić oprócz Jaktów?

                      Comment

                      • Ahumba
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 8963

                        #41
                        nawet w auchanach w Warszawie zniknęły z półek koperniki i pilsy z Bielkówka i Łomże
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #42
                          Ahumba napisał(a)
                          nawet w auchanach w Warszawie zniknęły z półek koperniki i pilsy z Bielkówka i Łomże

                          Browar Amber już dość dawno rozwiazął umowę z Auchanem, bo była dla browaru nieopłacalna, więc na Kopernika to w ogóle nie licz
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #43
                            pulas napisał(a)
                            A ILE W TAKIM SKLEPIKU KOSZTUJĄ NP. ŻYWIEC ALBO LECH?
                            No właśnie ... W zależności od marki (lech/tyskie/żywiec) i rodzaju (jasne/ciemne) ceny wahają się od 2,50 do 2,80 za butelkę - czegoś tu nie rozumiem No i nie wspomnę już o Kaprze po 3,10 ...

                            Myślę, że najlepiej by było, jakby się uaktywniło to stowarzyszenie małych i średnich browarów i stworzyło np. własną sieć dystrybucji dla browarów będących członkami stowarzyszenia. Jeżeli więcej browarów byłoby w stowarzyszeniu, wtedy koszt utworzenia takiej sieci nie byłby zbyt wysoki (bo przecież dla jednego browaru to byłoby finansowe zabójstwo, poza tym nie sądzę, by ktoś w pojedynkę porwał się na takie przedsięwzięcie).

                            Comment

                            • ppns
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1737

                              #44
                              Marusia napisała
                              Browar Amber już dość dawno rozwiazął umowę z Auchanem[..]
                              Rzeczywiście , w zielonogórskim Auchan już od kilku miesiecy nie ma piw Ambera. Z małych browarów jest Łomża i Lublin,Głubczyce oraz np. Viking z Połczyna.

                              A Ambera był duży przekrój : oba Koperniki w dwóch typach butelek , pilsy itd. ......
                              piwoppns@wp.pl

                              Comment

                              • baklazanek
                                † 2014 Piwosz w Raju
                                • 08-2001
                                • 3562

                                #45
                                breslauer napisał(a)


                                Myślę, że najlepiej by było, jakby się uaktywniło to stowarzyszenie małych i średnich browarów i stworzyło np. własną sieć dystrybucji dla browarów będących członkami stowarzyszenia.

                                Taka wspólna sieć dystrybucji zwłaszcza w regionie Warszawskim w którym jest kilka takich browarów była by ciężka do uzgodnienia. To by oznaczało że browary dzielą po między sobą obszary sprzedaży i tylko jeden albo dwa zakłady mają dostęp do danego miejsca. A na to chyba nikt się nie zgodzi a z drugiej strony był by to lepszy pomysł niż pchanie się wszystkich browarów ze swoimi produktami do tych samych sklepów oczywiście z punktu widzenia takiego stowarzyszenia. Więc chyba pozostaje tylko ta pierwsza opcja. A może ktoś ma inna wizję??

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎