głód wiedzy piwnej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alstro
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2003.04
    • 166

    głód wiedzy piwnej

    Moi drodzy, dopiero od niedawna jestem gościem waszego forum - teraz juz i mojego. znajduje tu wiele wspanialych "informacji piwnych".

    jednak poza waskim gronem birofilow te strony znane nie sa. zatem wydaje mi sie prawa nie odrzeczy uderzyc do szerokiej publiki zwanej gawiedzia. wiem, iz w kregu prof. A. Chwalby z UJ powstala mysl zorganziowania konferencji historycznej ale popularnonaukowej w ktorej piwo byloby tematem wiodacym... czy niesadzicie ze to wspaniala wiesc, warto by zajc sie takimi sprawami, wciaz mamy malo publikacji zwiqzanych z dziejami browarnictwa, chmielarstwa i slodownictwa... co wyraznie rozni nas od czechow czy niemców...
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 2001.09
    • 4469

    #2
    Odp: głód wiedzy piwnej

    alstro napisał(a)
    w kregu prof. A. Chwalby z UJ powstala mysl zorganziowania konferencji historycznej ale popularnonaukowej w ktorej piwo byloby tematem wiodacym...
    "Piwo jako takie a jesli nie takie, to jakie"
    A tak poważnie, pomysł przedni. Może mnie to zdopinguje do "poszperania na bielskim podwórku". Tym bardziej, ze na giełdzie otrzymałem birofilską latarkę
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • pjenknik
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2001.08
      • 3388

      #3
      Ten głód i nawet niewielkie braki widać u kolegi w pracy ostatnio opublikowanej.
      Mam nadzieje że lektura naszych stron pomoże zrozumieć, że "Weissbierdunkel" nie jest żadnym kuriozum, a to, że browary małe są przejmowane przez wielkich to też nic dobrego.
      Pozdrawiam
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • żąleną
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2002.01
        • 13239

        #4
        pjenknik napisał(a)
        Mam nadzieje że lektura naszych stron pomoże zrozumieć, że "Weissbierdunkel" nie jest żadnym kuriozum
        To zależy, bo nazewniczo chyba jest: piwo biało-ciemne.

        Comment

        • breslauer
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.05
          • 2690

          #5
          Odp: głód wiedzy piwnej

          alstro napisał(a)
          jednak poza waskim gronem birofilow te strony znane nie sa.
          Już pobieżna lektura lipcowej prasówki przekona Cię, że nasze forum czytają dziennikarze z Wyborczej i Słowa Polskiego. Lektura tematu na temat poczynań KP przekona Cię, że forum czytał niejaki pan Kwiatkowski z KP.
          Adres browaru znalazł się też w Focusie.

          Comment

          • arzy
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2002.06
            • 2814

            #6
            Odp: Odp: głód wiedzy piwnej

            breslauer napisał(a)
            Już pobieżna lektura lipcowej prasówki przekona Cię, że nasze forum czytają dziennikarze z Wyborczej i Słowa Polskiego. Lektura tematu na temat poczynań KP przekona Cię, że forum czytał niejaki pan Kwiatkowski z KP.
            Adres browaru znalazł się też w Focusie.
            Zgadza się, ale to ciągle mało
            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            Bractwo Piwne
            Skład Piwa
            Piszę poprawnie po polsku!

            Comment

            • Pudlarz
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2002.01
              • 650

              #7
              W ramach wyżej wspomnianego głodu, mam pytanie. Wpadł mi w ręce kapsel z Browaru Koszalin i Browaru Połczyn Zdrój. Pod jakimi browarami należy tych kapsli szukać?
              Dobre piwo nigdy nie jest złe
              http://www.janczech.stary.sacz.pl
              (galeria ekslibrisów)

              Comment

              • breslauer
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.05
                • 2690

                #8
                Odp: Odp: Odp: głód wiedzy piwnej

                arzy napisał(a)
                Zgadza się, ale to ciągle mało
                Ale zawsze coś ... Poza tym na pewno na forum mamy przedstawiciela browaru w Tychach, koleżankę Piwoszkę. Myślę, że ona czyta nasze opinie, a poza tym przekazuje na forum najnowsze informacje o promocjach Tyskiego, itd. To znaczy, że jednak ktoś zauważa nasze istnienie.;

                Comment

                • breslauer
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2002.05
                  • 2690

                  #9
                  Pudlarz napisał(a)
                  W ramach wyżej wspomnianego głodu, mam pytanie. Wpadł mi w ręce kapsel z Browaru Koszalin i Browaru Połczyn Zdrój. Pod jakimi browarami należy tych kapsli szukać?
                  A mógłbyś nieco sprecyzować swoje zapytanie? Bo browaru Połczyn Zdrój należy szukać - moim zdaniem - pod browarem Połczyn Zdrój
                  Jeśli masz problem z identyfikacją kapsli, to wrzuć ich skany do działu "kolekcjonerstwo" z prośbą o podanie browarów, z których pochodzą. Na forum jest sporo osób zbierających kapsle i nieźle zorientowanych w tej tematyce.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2001.02
                    • 23860

                    #10
                    pjenknik napisał(a)
                    Ten głód i nawet niewielkie braki widać u kolegi w pracy ostatnio opublikowanej.
                    Mam nadzieje że lektura naszych stron pomoże zrozumieć, że "Weissbierdunkel" nie jest żadnym kuriozum, a to, że browary małe są przejmowane przez wielkich to też nic dobrego.
                    Pozdrawiam
                    @Żąleną:

                    ha! w rzeczonej pozycji jako kuriozum został podany Weizenbierdunkel - a nie Weissbierdunkel, a Weizen to pszenica, idąc dalej Weizenbierdunkel to CimnePiwoPszeniczne - czy widać w tej nazwie sprzeczność?
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Pudlarz
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2002.01
                      • 650

                      #11
                      W spisie browarów nie znalazłem Połczyna Zdrój, sądziłem więc, że browar nie istnieje lub połączył się z innym. Identyfikacja nie jest konieczna - na kapslach pisze: "Browar Koszalin", "Browar Połczyn Zdrój" (na dwóch różnych kapslach ma się rozumieć)
                      Dobre piwo nigdy nie jest złe
                      http://www.janczech.stary.sacz.pl
                      (galeria ekslibrisów)

                      Comment

                      • becik
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🍼🍼
                        • 2002.07
                        • 14999

                        #12
                        jak to nie istnieje?
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Pudlarz
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2002.01
                          • 650

                          #13
                          Dzięki Becik. Rzeczywiście, szukałem pod "p" a tymczasem Połczyn Zdrój był pod "b". A co z Koszalinem?
                          Last edited by Pudlarz; 2003-07-17, 09:34.
                          Dobre piwo nigdy nie jest złe
                          http://www.janczech.stary.sacz.pl
                          (galeria ekslibrisów)

                          Comment

                          • arzy
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2002.06
                            • 2814

                            #14
                            Odp: Odp: Odp: Odp: głód wiedzy piwnej

                            breslauer napisał(a)
                            Ale zawsze coś ... Poza tym na pewno na forum mamy przedstawiciela browaru w Tychach, koleżankę Piwoszkę. Myślę, że ona czyta nasze opinie, a poza tym przekazuje na forum najnowsze informacje o promocjach Tyskiego, itd. To znaczy, że jednak ktoś zauważa nasze istnienie.;
                            Cały czas się z Tobą zgadzam , ale...
                            jeśli będziemy tylko czekać aż gdzieś, ktoś o nas napisze, ktoś do nas zajrzy to możemy się nie doczekać
                            Każdy przejawa zainteresowania się piwem i wszystkim co z nim związane podnosi "morale piwne" społeczeństwa, a przecież o to w tym wszystkim chodzi
                            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            Bractwo Piwne
                            Skład Piwa
                            Piszę poprawnie po polsku!

                            Comment

                            • becik
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🍼🍼
                              • 2002.07
                              • 14999

                              #15
                              Pudlarz napisał(a)
                              Dzięki Becik. Rzeczywiście, szukałem pod "p" a tymczasem Połczyn Zdrój był pod "b". A co z Koszalinem?
                              oba browary są pod nazwą:

                              BROK (to jest Koszalin)
                              BROK - Połczyn Zdrój

                              tu odnośnik do Koszalina
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...