piwa ciemne! dotkliwy brak na naszym rynku

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Poznaniak
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2002.10
    • 84

    #16
    Informacja o dostępności produktów Krajana w sieci InterMarche jest juz niestety nieaktualna...

    Comment

    • alstro
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2003.04
      • 166

      #17
      no wlasnie Krajan jest w Krakowie i malopolsce nie do kupenia. pilem w zyciu dwa gatunki: jasnego. w o porterze wiem tylko z fotografii. dobrze by bylo zrobic festwal wszytkich piw ciemnych: zwyklych, porterow, kozlakow i nawet karmelowych, ktore w moim przekoaniu piwem jednak sa!

      co do portera krolewskiego to rzeczywiscie byl niezly ale szybko znikl z Krakowa. z oczywistych wzgledow...

      do wroclawskiego Spizu wybieram sie wkrotce ... z radoscia sprobuje tego legendarnego piwa

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 2003.02
        • 7971

        #18
        Wyrobów Krajana w Szczecinie dalej nie mogę spotkać.Ni jasnych,ani ciemnych-co jest grane.Dawać mi portera i Jrlandzkie!


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • e-prezes
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2002.05
          • 19245

          #19
          ciemne w Krakowie

          w temacie ciemnych w tym obecności Królewskiego Portera i Top Czarne od Juranda w Krakowie - do nabycia oba piwa w butelkach (a także uinness Extra Stout i Porter Żywiec) w sklepiku przy ul. Rusznikarskiej 14 (wejscie od deptaku). nie jest tak źle!

          Comment

          • Krzych15
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2002.10
            • 596

            #20
            Nawiązując do pytania kol."alstro" można by zapytać czemu nie produkuje się "weisbierów" zaczyna się lato i taki gatunek piwa naprawdę by się przydał bo podobnie jak on w Czechach zakochał się w ciemniakach które też lubię tak ja na zachodzie kilka lat temu spróbowałem "mętniaka" i jestem jego zwolennikiem do dzisiaj.
            krzych
            Dzień bez piwa to stracony dzień.

            Comment

            • alstro
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2003.04
              • 166

              #21
              Krajna pilem wlasnie w Szczecinie, wiec radze go tam poszukac...
              TOP czearne rzeczywiscie w Krakowie jest dostepne choc na Rusznikarska wybiore sie chyba jeszcze dzis..

              Comment

              • baklazanek
                † 2014 Piwosz w Raju
                • 2001.08
                • 3562

                #22
                Ciekawe również jest to iż jak się popatrzy na polska mapę browarów to dostrzega się pewną zaskakującą rzecz. Nie licząc porterów piwa ciemne głownie robione są na północy kraju. Czyżby w tych rejonach kraju ludzie bardziej przepadali za takimi rodzajami piwa? A może jest to wynikiem tego iż na północy molochy nie mają swoich browarów(nie licząc bosmana) ?
                Jest tam większy luz i można poeksperymentować troszkę a duzi nie mogą zbytnio reagować na to.

                Comment

                • alstro
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2003.04
                  • 166

                  #23
                  u poludnowych sasiadow rowniez wielkie koncerny robi piwa ciemne, a kluientela jest do nich przyzwyczajona... ale swoja droga to prawda, ze na polnocy Polski jest wiecej ciekawych piw, i z cala pewnoscia zwiazne jest to z brakiem dosc bojazliwej polityki browarow...

                  Comment

                  • e-prezes
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2002.05
                    • 19245

                    #24
                    mnie się jednak wydaje, że jest to spowodowane, że trzy największe polskie koncerny piwne H-Ż, C-O, KP mają gro swoich zakładów poza "zagłębiem" ciemniaków czyli Mazurami i Pomorzem. zresztą browary północne mają większą tradycję ważenia ciemnych piw. być może się w tej ostatniej kwestii mylę, ale ciemniaki kojarzą mi się z Niemcami.

                    Comment

                    • wriggle
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2002.12
                      • 322

                      #25
                      nie żebym się czepiał

                      myślałem zawsze że piwo się warzy - i stąd np. 'waRka' lub 'piwowaRstwo'. Jednak z postu kolegi e - prezesa wynika że piwo się waży. No niby można, ale po co to komu?
                      ONE LOVE

                      Comment

                      • wlarut
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2002.02
                        • 43

                        #26
                        Warzy sie, można uważyć teRZ prze "z" z kropką.
                        Zabieram głos w tej sprawie bo tak naprawdę to z tym ciemnym piwem
                        na północy naszego kraju, moim zdaniem nie jest wcale lepiej niż na południu. I tak Szczecin nie warzy ciemnych, Koszalin również chociaż
                        w lokalnej prasie od czasu do czasu pojawiają się wzmianki o próbach
                        wprowadzenia na rynek portera, ale chyba po fuzji z Jedrzejowem
                        koszalińskiego portera się nie doczekamy. Połczyn, Słupsk, Gdańsk
                        zamknięte.
                        A co jest w sklepach: Porter żywiecki, porter z Witnicy + importowane
                        Guiness i hiszpańska Alhambra.
                        Czasami pojawia się w sklepach coś jeszcze. I tak ostatnio udało mi się kupić nie wymienione tu wcześniej IRISH BEER z Olsztyńskiego Kormorana i żałuję że kupiłem tylko cztery butelki.
                        A dlaczego go nie ma? Uważam że odpowiedź na to pytanie jest w każdym
                        powyższym poście.

                        Comment

                        • Johnus_Beer
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2002.08
                          • 124

                          #27
                          Sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła z zamknięciem browaru Dojlidy... Płakać się chce Kiedy już zostanę dyktatorem Polski, będe musiał wprowadzić parę nowych ulg podatkowych

                          Comment

                          • breslauer
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2002.05
                            • 2690

                            #28
                            Johnus_Beer napisał(a)
                            Sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła z zamknięciem browaru Dojlidy...
                            A od kiedy to Dojlidy są zamknięte ?!?!?!?!?

                            Comment

                            • Johnus_Beer
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2002.08
                              • 124

                              #29
                              Według moich źródeł do końca czerwca Dojlidy ma przerwać produkcję piwa dojlidzkiego. Od dość długiego czas porter spod znaku żubra jest nieprodukowany...

                              Comment

                              • e-prezes
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2002.05
                                • 19245

                                #30
                                breslauer napisał(a)
                                A od kiedy to Dojlidy są zamknięte ?!?!?!?!?
                                poczekaj to tylko kwestia czasu poza tym nie ma już portera dojlidy, a ŻGB zajął się w końcu porterem EB i jest warzony i rozlewany w Żywcu (mając nieco łagodniejszy smak).

                                Comment

                                Przetwarzanie...