piwa ciemne! dotkliwy brak na naszym rynku

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.05
    • 2690

    #31
    e-prezes napisał(a)
    ... ŻGB zajął się w końcu porterem EB i jest warzony i rozlewany w Żywcu (mając nieco łagodniejszy smak).
    Aha, czyli to znaczy, że niedługo kolejny porter pójdzie do odstrzału, bo pewnie stwierdzą że im się produkcja nie opłaca

    Comment

    • e-prezes
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2002.05
      • 19244

      #32
      tylko patrzyłem kiedy wogóle zamkną produkcję portera EB... poszli na kompromis - jest tylko,że z Żywca

      Comment

      • Andrewbrw
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2004.03
        • 932

        #33
        CZY KTOŚ może udzielić mi informacji co dzieje się z IRLANDZKIM MOCNYM ??? wiem ,że w ofercie Krajana to piwo nie figuruje, na dolnymśląsku raczej nie dostanę. Przed chwilą Czapayew napisał, że mozna je dostać w Dąbrowie, chyba jeszcze gdzieś w Warszawie... ale czy w ogóle Irandzkie jest jeszcze produkowane? Ma ktoś jakieś świeże informacje na ten temat?
        z góry dzięki!

        Comment

        • breslauer
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.05
          • 2690

          #34
          Andrewbrw napisał(a)
          CZY KTOŚ może udzielić mi informacji co dzieje się z IRLANDZKIM MOCNYM ??? wiem ,że w ofercie Krajana to piwo nie figuruje, na dolnymśląsku raczej nie dostanę. Przed chwilą Czapayew napisał, że mozna je dostać w Dąbrowie, chyba jeszcze gdzieś w Warszawie... ale czy w ogóle Irandzkie jest jeszcze produkowane? Ma ktoś jakieś świeże informacje na ten temat?
          z góry dzięki!
          Na stronie www.krajan.com.pl figuruje, oprócz portera, jeszcze piwo ciemne o nazwie Czarny Koń. Wyglądałoby na to, że marki Irlandzkie Mocne już nie ma ... I to, co można jeszcze tu i ówdzie kupić, to są resztki z zapasów. Zresztą obiło mi się gdzieś o uszy, że browar Krajan raczej wycofał się z dystrybucji swego piwa na całą Polskę, a skupił się bardziej na sprzedaży w regionie. We Wrocławiu produktów Krajana nie widziałem już baaaardzo dawno ...

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.01
            • 4628

            #35
            W Warszawie - jeszcze niedawno - akurat Irlandzkiego było pełno. Praktycznie w każdym sklepie, oferującym cokolwiek poza "zestawem standardowym".
            Aczkolwiek faktycznie, w ostatnich dniach już go nie widuję. Może to rzeczywiście koniec? A wyglądało, że sprzedaje się bardzo dobrze - niektórzy sprzedawcy byli nim zachwyceni...
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Czapayew
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.10
              • 1966

              #36
              Andrewbrw napisał(a)
              CZY KTOŚ może udzielić mi informacji co dzieje się z IRLANDZKIM MOCNYM ???
              W Dąbrowie pojawiło się w butelkach 0,25 l. (delikatesy w Ząbkowicach) i w knajpie AN'CAFFE. Zawsze też było do dostania w Tychach w sklepach PROMIL.
              Oprócz tego nie ma problemu z olsztyńskim DUBLINEM, łódzkim HUSKY i IRISH BEER oraz PORTEREM z Żywca. We wzmiankowanych Ząbkowicach jest obecnie porter z Łodzi, a przez moment był CZARNY BOSS PORTER z Witnicy.
              Niestety - z mojego ulubionego sklepiku w Tychach zninął bezpowrotnie zabrzański DIAMENT.
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Andrewbrw
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2004.03
                • 932

                #37
                Aczkolwiek faktycznie, w ostatnich dniach już go nie widuję. Może to rzeczywiście koniec? A wyglądało, że sprzedaje się bardzo dobrze - niektórzy sprzedawcy byli nim zachwyceni...
                dokładnie, jeszcze jak mieszkałem w Wałbrzychu, kupowałem je w pobliskim sklepiku regularnie z Morbitalem ,a pani za ladą ściągała je z hurtowni w Świebodzicach praktycznie tylko dla nas, była zachwycona ,że tak szybko jej schodzi jednak po jakimś czasie piękne chwile mineły, piwka zabrakło, było jeszcze do kupienia w innym sklepie... ale i tam zanikło, pamiętam ,że piłem je ostatni raz 15 września 2003r.

                Comment

                • abernacka
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛
                  • 2003.12
                  • 10861

                  #38
                  Czapayew napisał(a)
                  (...)
                  Niestety - z mojego ulubionego sklepiku w Tychach zninął bezpowrotnie zabrzański DIAMENT.
                  Duża strata. A właśnie chciałem cię prosić o jednego Diamencika.
                  W trójmieście można dostać tylko portery z Żywca i Eb (ale przecież to jest, to samo) oraz Dublina z Juranda + Irish Beer z Kormorana, Koźlaka z Ambera i Juranda.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Pinio74
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.10
                    • 3881

                    #39
                    breslauer napisał(a)
                    Na stronie www.krajan.com.pl figuruje, oprócz portera, jeszcze piwo ciemne o nazwie Czarny Koń. Wyglądałoby na to, że marki Irlandzkie Mocne już nie ma ... I to, co można jeszcze tu i ówdzie kupić, to są resztki z zapasów. Zresztą obiło mi się gdzieś o uszy, że browar Krajan raczej wycofał się z dystrybucji swego piwa na całą Polskę, a skupił się bardziej na sprzedaży w regionie. We Wrocławiu produktów Krajana nie widziałem już baaaardzo dawno ...
                    Nie sugeruj się tą stroną. Piwo Irlandzkie Mocne właśnie zastąpiło ciemnego Czarnego Konia, a strona jest po prostu niezaktualizowana. Co do dostępności w Polsce to nie wiem, chociaż niedawno w Wawie było go dużo, znacznie więcej niż w sklepach samym Nakle.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Oskarx
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2004.02
                      • 248

                      #40
                      Jakiś czas temu w Warszawie kupiłem w sklepie piwo Top Czarny - całkiem niezłe.
                      Oskar

                      Comment

                      • iron
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2002.08
                        • 6717

                        #41
                        Bodajże z BWM Olsztyn ten czarny top był. I faktycznie nie był zły.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • becik
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🍼🍼
                          • 2002.07
                          • 14999

                          #42
                          Irlandzkie Mocne było jeszcze do dostania w Blue City, przynajmniej jak byłem tam ostatni raz jakies dwa tygodnie temu
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • becik
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🍼🍼
                            • 2002.07
                            • 14999

                            #43
                            no i są przecież jeszcze łódzkie Husky, olsztyński Dublin, chyba jeszcze jest Ciemne z Antonowa..w sumie rynek polskich ciemniaków poszerza się, małymi kroczkami ale zawsze.
                            Fakt, że przez zamknięcie Somy ubyło dwóch ciemnych gatunków ale mimo wszystko tendencja jest wzrastająca.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • breslauer
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.05
                              • 2690

                              #44
                              No i Irish Beer z browaru Kormoran.
                              Co do strony internetowej browaru Krajan, to nie przypuszczałem, że może ona być aż tak "niedoaktualizowana" ...

                              Comment

                              • grzeber
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🍼🍼
                                • 2002.05
                                • 2869

                                #45
                                Ja w Warszawie widziałem Irlandzkie Mocne w tym tygodniu.

                                Co do strony Krajana to wg mnie jest całkiem prawdopodobne, że nie była aktualizowana tak długo.
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...